Imunita - čo zaberá na jej posilnenie?

mirinda890

laura áno to je fakt, ale to je dobré keď je človek zdravý a že s tým postupne začne, ale teda keď už má nejaké tie problémy, tak už to neni len tak, že otužovanie niečo pomôže, práveže to môže ešte väčšiu galibu narobiť :/

denanusa

Matka to je fakt, veľa ľudí keď má napríklad aj antibiotiká, tak ani ich nevyužívajú :/ A to je k ničomu.

matka010

ale tak to pri všetkom je potrebné dlhé užívanie, akože niekoľko dní, to viem, že aj pri liekoch, aj pri vitamínoch, to je proste základ, bez toho nič nedosiahneme, žiadnych výsledkov ;)

denanusa

Noela je to veľmi individuálne, záleží čo máš za problémy, ako dlho a takéto veci. Od toho sa odvíja, že jak dlho to bude trvať, kým sa preliečiš. Ale teda oplatí sa dať sa na to ;) Mne pri liečbe imunity výrazne Wobenzym pomohol, ale ono všetky takéto spôsoby treba dlhodobo aby to malo zmysel, efekt ako chceme.

matka010

janka vitamíny sú dobré, keď sme na tom dobre, keď sa dobre cítime, keď máme imunitu v poriadku a nemáme zdravotné problémy, len keď už imunita pokrivkáva, tak už to veru moc nepomôže :/

janka_danka

pravidelne posilňujem imunitu výživovými doplnkami. vždy na jar a na jeseň si nasadím kúru alebo v období, kedy cítim, že to moja imunita potrebuje. mám odskúšané tieto kapsuly na podporu imunity, za mňa úplna topka www.naureus.sk

noela

Ale ako dlho vám trvalo, kým ste sa zbavili problémov s imunitou??

Posledné obdobie mám každú chvíľku nádchu, musím sa nadparovať a tak podobne. Ale už som z toho unavená :(

mirinda890

maswa toto čo píšeš má zmysel, tie tri veci, to myslím, že si uvedomuje každý z nás, len druhá vec je, že niekedy už ani to nie je postačujúce, je to pár mesiacov odkedy užívam Wobenzym, mala som problémy s imunitou, že som bývala chorá každú chvíľku a teraz sa teším že mi nič nie je :)

maswa

Jednoznačne tri veci: kvalitný SPANOK, kvalitná a rozmanitá STRAVA, akýkoľvek POHYB. Veľa ľudí tomu nechce veriť ale funguje to dlhodobo, lacno a spoľahlivo. S vekom a zdravotnými problémami samozrejme je fajn si doplniť alebo sa nakopnúť aj kvalitnými prostriedkami z oblasti medicíny. Mojej rodine pomáhajú hlavne kvalitné probiotiká, tým myslím stravu bohatú na ne: kvasené a fermentované potraviny všetkého druhu (množstvo prospešných baktérií a vitamínov) a potom aj tréning imunity proti patogénom. Môžem odporučiť imuno prípravky ako: Thymoplus, Damvax, Bacentos, Butyrate ...