Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Tomas12345

Nekonecnik :

"Tá predstava absolútneho konca a ničoty je nesmierne sladká a lákavá."

Co je lákavé na neexistencii a stavu bezvedomia ? Však v takomto stave už nikdy nezažiješ nič dobrého. Hrozný to stav.

A navyše nikde nemáš potvrdené že po smrti je koniec a ničota.

Nekonecnik

Pokila veríš, že samovražda je cesta do pekla, tak sa aj tak stane. Ja mám na ňu presne odlišný názor. Starý nemecký výraz pre ňu je Freitod. Ukončiť svoj život je podla mňa to najslobodnješie rozhodnutie, aké môže človek v živote spraviť. A najväčšia životná zmena. Tá predstava absolútneho konca a ničoty je nesmierne sladká a lákavá. A tie kecy, že to je zbabelé a ja neviem čo ... zbabelé? Kto má gule to spraviť?! Nie je na tom nič negatívne - je to proste dobrovolný odchod zo života. Aj tak sa nás nikto nepýtal, či sa chceme narodiť a žiť.

Tomas12345

Cesta :

Áno, peklo existuje, nielenže sa o nom priamo a jasne zmieňuje Biblia ale čím viac pribúdaju i svedectvá ľudí ktorí sa v pekle ocitli a vrátili sa naspäť aby nám podali svoje svedectvo. Robil som menší výskum ohľadom svedectiev pekla i neba a síce môj výskum ešte zďaleka nebol celý dokončený, našiel som na internete okolo 100 takýchto svedectiev. Ide prevažne o vypovede evanjelikov (okolo 80 - 85%).

Vyzyvam vás ľudia preto, prijmite Boha do svojho života, neuctiecajte obrazy, sošky, sochy, ani sa nemodlite a nehľadajte oporu v Panne Márie. Jediný v kom hľadajte oporu je Ježiš Kristus. Božie slovo - Písmo, je dokonale a úplne, v ňom máte zjavenu celú pravdu a učenie pre spásu.

Ako video na povzbudenie by som uviedol svedectvo evanjelického kresťanského misionára Percyho Colletta z neba.

m.youtube.com

parchant

a po druhe,uvedomte si ,ze ziadne nebo ani peklo NEEXISTUJE!clovek je jediny tvor,ktory si uvedomuje smrt a preto premysla nad takymito hlupostami.to ze niekto videl svetlo na koci tunela a bla bla bla,je len preto ze mu mozog pomaly odumiera a nic ine.nemyslim si ze ked si niekto vystreli mozog z hlavy,ze uvidi nejaky tunel...proste je offline

parchant

co su toto za otazky???ked citam tieto prispevky ,az zasnem.vacsina ludi tu nema ani 20 rokov ale stazuju sa na celozivotnu samotu,depresie,samovrazdy a pri tom ste zdravi,len sa asi nudite.preco potom fnukate anonymne na nete aky je zivot zly a neviem co?ved ked toto vsetko citam,tak polovica z vas sa nedozije 30 ky lebo to a to.kolko ludi sa rozislo po rokoch,kolki maju nejaku chorobou ,alebo neviem co a su tu,ziju!

bobrovec

ahojte rozmýšľam nadtym ze sa zabijem a kazdym dnom viac a viac uz som mal dávnejšie take obdobie a nemisla som na to tak ako teraz na to mislim na to tak ze na nic ine nedokazem misliet.
Mam 17 rokou a dovod preci sa chcem zabit ze uz nevladzem zit nemam chut zit taky skurveny zivot skor nik mam nemam rada by aby malo ludi mam rado a su odomna velmi daloko a mamka mi brani snimj byt a nechcem zit zmijou mamkou
nevychadzame spolu vsetko mi vycita nadava mi robi mi zo zivota peklo (napr. pozametam a nikdy a to neni dibre podla nej nic neviem ,chcela by som.si nasla brigadu tak som.si nasla a teraz jej vadi ze chodim.na brigadu a neveri mi ze tam.chodum ze vraj chodim.za priatelom co neje prada) vsetko co spravim jej vadi nikdy nic dobre nourobim vzdy iba vsetko a zle rovnako mam problemj s tatkom aj zo surodencami lebo idu proty mne a vraje klamstva ona im vsetko veri

nemam chut zit neba vy ma to

ps prepac te za gramatiku

bobrovec

ahojte rozmýšľam nadtym ze sa zabijem a kazdym dnom viac a viac uz som mal dávnejšie take obdobie a nemisla som na to tak ako teraz na to mislim na to tak ze na nic ine nedokazem misliet.
Mam 17 rokou a dovod preci sa chcem zabit ze uz nevladzem zit nemam chut zit taky skurveny zivot skor nik mam nemam rada by aby malo ludi mam rado a su odomna velmi daloko a mamka mi brani snimj byt a nechcem zit zmijou mamkou
nevychadzame spolu vsetko mi vycita nadava mi robi mi zo zivota peklo (napr. pozametam a nikdy a to neni dibre podla nej nic neviem ,chcela by som.si nasla brigadu tak som.si nasla a teraz jej vadi ze chodim.na brigadu a neveri mi ze tam.chodum ze vraj chodim.za priatelom co neje prada) vsetko co spravim jej vadi nikdy nic dobre nourobim vzdy iba vsetko a zle rovnako mam problemj s tatkom aj zo surodencami lebo idu proty mne a vraje klamstva ona im vsetko veri

nemam chut zit neba vy ma to

ps prepac te za gramatiku

Cesta

None, ak si ešte na tomto svete, skúsme to inak. Meditáciou odstrániš hranice svojho ja, a staneš sa súčasťou veľkého vedomia, v ktorom nie su tvoje osobné trápenia, takže ti bude oveľa lepšie. Je to metóda Budhizmu, ktorá funguje, a ktorá ťa môže priblížiť aj k správnemu vnímaniu Biblie. K tomuto veľkému vedomiu sa niektorí dostávajú aj metódou Brandon Bays, ktorú nájdete v jej knihe Cesta. Tu sú tri strany o tom, ako fungovala na chronickú depresiu psychiatria.wgz.cz