Samovražda a posmrtný život

Príspevok v téme: Samovražda a posmrtný život
ChcemPravdu

Veľakrát som počula, že ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sa dostanú do pekla.
Dobre, samovražda je v podstate vražda, tým pádom je to zlé, ale čo s tými, ktorí samovraždu spáchali kvôli silným depresiám ? Sama mám silné depresie a poviem vám, že vtedy človek nepremýšľa. Vidí všetko negatívne a keď pácha samovraždu, neuvedomuje si, čo robí.
Prežíva tu na Zemi veľkú (hoci psychickú) bolesť, ktorá je až tak silná, že vedie k samovražde.
Nebolo by spravodlivé, keby skončil takýto človek v zatratení. Možno by mohol skončiť v očistci (ak existuje), ale v zatratení...

Cesta

Boha Otca máme v sebe nechať prejavovať sa cez Ježiša Krista, pretože on je prostredníkom medzi nami a Bohom Otcom. K tomu nám Ježiš poslal Ducha pravdy, cez ktorého máme prístup k Božej vôli.
Čo je Božia vôľa? Aby sme boli v Ježišovi, a on v nás, pretože on je v Bohu, a Boh je v ňom. Spasený bude ten, čo nekoná podľa svojej vôle, ale podľa Božej. Spasený je ten, kto žije v Duchu pravdy.

Cesta

None, ťažko ti môžem pomôcť, keď pomoc odmietaš. Tvoja ilúzia ťa doviedla tam kde si, a napriek tomu sa jej stále držíš. Tvoj život sa nemôže zmeniť, pokiaľ ostaneš tým, kým si teraz, pretože to čo si teraz tvorí tvoju prítomnosť aj budúcnosť. Ježiš vôbec nezomrel za všetky naše hriechy, to je ilúzia povolaných a nevyvolených, tí čo ho nechceli ho zabili, preto zomrel. Kvôli našej hriešnosti ho Boh poslal na zem, aby nám povedal a ukázal čo máme robiť, aby sme prestali byť hriešni a mohli sa vrátiť k Bohu. Takže žiadne zadarmo spasenie bez našej zmeny. Ak sa nechceš zmeniť, je úplne jedno či sa zabiješ, alebo ostaneš nažive. Ak ostaneš nažive, je šanca že sa budeš chcieť zmeniť, ak si tú šancu pripustíš, a budeš ju nasledovať. To je jediná výhoda toho, aby si ostal nažive. Rozhodnutie je na tebe.

None9999

Cesta, samovrazda je hriech ano?
Jezis zomrel za vsetky nase hriechy nie?

Min tyzden som sa pokusil o to,nevyslo tak skusim coskoro znova, podla biblie jezis povedal: bla bla a jedno z toho bolo,ze veriaceho nic nemoze ohrozit,ani jed ked by vypil mu neuskodi,tak to idem skusit znova, nechces si urobit taky test tiez?
:))
Kazdy kto uveri bude spaseny,atd uz to nechaj tak a nepresviedcaj,ze boh jezis a duh svaty zabijak nam pomoze, citis krivdu za to co si urobil alebo sa chces len pacit pred bohom to je hriech tiez a podla mna vacsi ako ten moj,ale ja nesudim.
A dakujem ze ma milujes ale nestojim o to,nestojim o prazdne slova,velmi dobre vieme ze milovat znamena urobit pre druheho vela a my sa ani nepozname,tak urcite by si to neurobil.
Vaz svoje panbozkarske slova.
Ok idem zial sa nevidime pretoze zrejme do tvojho hebrejskeho neba nepojdem(nie krestanske,jezis bol orientovany iba na zidov a bude sudit kmene a ludi v izraeli(pise to aj koran)) .
Tak drzsa a kludne si kazaj a presvieecaj ked ta to naplna a ovecky ti to papaju (mozes potom aj mojim pozostalim vysvetlit,ze maju boha a nech su silni,ze boh to tak chcel ,si ma povolal,bozie cesty,plany...) ,ak sa mylim,prepac,zistim skor nez ty a prihovorim sa za teba :)

Dik za pokec a vazim si velmi ze sa snazis ludom davat nadej ked maju zle chvile a su na dne, snazil som sa rozvinut svoje myslienky v sebe ,ale boha ako pomoc som nenasiel a nenajdem.tak nech sa ti dari aj vsetkym v tym ktori zavitaju na tuto diskusiu,nech vas je co najmenej ;)

Cesta

Finallydone, nebudem ho považovať za archanjela, lebo neviem či ním je, ale za prvorodeného Božieho Syna, lebo to je v Biblii jednoznačne napísané.
"S radosťou budete ďakovať Otcovi, ktorý vás urobil účastnými na podiele svätých vo svetle. On nás vytrhol z moci tmy a preniesol do kráľovstva svojho milovaného Syna, v ktorom máme vykúpenie a odpustenie hriechov. On je obraz neviditeľného Boha, prvorodený všetkého tvorstva. Veď v ňom bolo stvorené všetko na nebi i na zemi, viditeľné i neviditeľné, tróny i panstvá, kniežatstvá a mocnosti, všetko je stvorené skrze neho a pre neho. A on je pred všetkým a všetko pretrváva v ňom. On je hlavou tela, Cirkvi."
www.biblia.sk
"Boha nikto nikdy nevidel. Jednorodený Boží, ktorý je v lone Otca, nám ho zjavil."
biblia.sk

Cesta

Finallydone, Ježiš nikdy o sebe netvrdil že je Boh. Vždy hovoril že koná vôľu svojho Otca, a nie svoju vlastnú. Ozval sa Filip: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí!“ Ježiš mu povedal: „Filip, toľký čas som s vami a nespoznal si ma? Kto videl mňa, videl aj Otca. Ako to, že teraz hovoríš: ‚Ukáž nám Otca!‘? Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý zostáva vo mne, koná svoje skutky. Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec je vo mne!" Viete čo to zamená? Že prijal Ducha svätého, a koná podľa neho, nie podľa seba, čím plní vôľu svojho Otca, a tým prejavuje Boha cez seba. Nikdy ale netvrdil že je Boh, vždy len že je Syn človeka a syn Boží. Z Biblie som pochopil, že Ježiš je prvý jeho stvorený syn, ktorý má účasť aj pri stvorení sveta. Nazvem ho archanjelom, pretože neviem ako ináč by som ho mohol nazvať. Jeho poslal z Neba na Zem, aby sa narodil ako človek, takže anjel v ľudskom tele, preto fyzicky Syn človeka, duchovne Syn Boží. Takže ani pravý človek, ani pravý Boh, ale archanjel v ľudskom tele, poslúchajúci Boha.

Cesta

None, Boh ťa zachráni, ak to bude spravodlivé. Ak by to bolo na mne, zachránil by som ťa, lebo cítim k tebe lásku. Tú lásku, ktorú mi dal Boh, ktorá nemá nič spoločné zo sexualitou, pretože je z Ducha a nie z hmoty. Naozaj ťa milujem, a chcem ťa zachrániť, ale bez teba to nepôjde. Ty už nemáš čo stratiť, tak mi daj šancu. Zabiť sa môžeš aj hocikedy potom, ak by sa nám to nepodarilo. Naozaj nemáš čo stratiť, ak mi budeš dôverovať.

None999

Cesta:
Tak super ze si si nasiel nieco co ta teda drzi aj po tolkych rokoch.stalo to za to? Teraz taky stary clovek mas ako zacat zit?
No dik moc :)

Zbavit sa svojeho ja: haha to znamena sa zabit nie:) ved kazdy na tomto svete je vynimocny,jedinecny,stvoreny od boha a ma nejake poslanie...takto ma boh stvoril a ja sa mam sam seba zbavit? Podla coho?? Biblie?vykladu biblie? Ktoreho? Katechetizmu? Katolickemu,protestanskemu,babtistovemu,svedka jehova ?? Atd atd
Nie ja ten viere verit nebudem,v boha verim ale tym vykladom viery ani jednemu.
Snazim sa byt dobry clovek, robit spravodlive rozhodnutia,dobrosrdecny atd... aj ked ako kazdy aj ja mam svoje hriechy,teda nie som dokonaly a teda vynimocny ako vsetci...nebudem sa vzdavat svojeho ja a verit biblii a hebrejskemu bohu.

(chcel som kadeco este napisat nech ti to vyvratim ale nema to zmysel, dolezite je ze ty si si nasiel svoju cestu,ja si najdem svoju )mozno,raz,alebo nikdy.

Tak drz/te sa a vsetko dobre...dik za pokec ale mali by sme sa venovat tera davat cas na nieco zmysluplnejsie,ja som to v zivote skusil,nevyslo to podla mojich predstav, vidim moznu svoju buducnost a spokojny stym nie som,chcel som viac,mal som velmi dobru cestu,fakt som uveril viac v boha, posral som to,lepsie uz nebude.
Tak drzim palce,mne sa uz trapit nechce.
Idem off.
Bye

finallydone

Cesta: v podstate s Tebou súhlasím, ale v jednom sa mýliš, keď tvrdíš, že Ježiš Kristus nie je Boh, lebo Boh je len jeden...veď aj v Písme sa hovorí, že "Ježiš je pravý Boh a pravý človek"...Ježiš Kristus je predsa vtelený Boh - On a Otec sú jedno a spolu s Duchom Svätým sú traja v jednej božskej osobe...

Cesta

Cesta kedze mas na vsetko odpoved.mohol by si mi prosim odpovedat?resp zafilozofovat so mnou?
Povedz mi naco je toto vsetko dobre?
Clovek sa snazi prebija zivotom aby sa mal a citil dobre a pri tom vsetkom ked sa clovek snazi prebijat zivotom a nedari sa mu

Nemáš sa prebíjať životom. Máš sa spojiť s Bohom a nechať to na neho.
Naňho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará.
www.biblia.sk
Nerobte si starosti o život, čo budete jesť, ani o telo, čo si oblečiete.
biblia.sk

-sa este ma kajat

Keď sa nekajáš pred Bohom, tvoja vôľa je bez neho, takže sa o teba nemôže postarať, lebo mu to nedovolíš.

-odupierat kopec veci ktore vy veriaci hebrejskemu bohu povazujete
vela veci za neciste a za hriech,

Tým že zrušíš svoje ja, zrušíš aj svoje potreby, a budeš čakať, čo ti Boh dá. Tvoje ja je ako stavba, tým že ho odmietneš, stavbu zbúraš, a začneš stavať novú, počúvaním Boha, tak ako to robil Ježiš Kristus. Ježiš hovorieval: Ja nekonám svoju vôľu, ale vôľu môjho Otca. Odkiaľ ju vedel? Namiesto seba počúval Ducha svätého. Môžeme ho počuť cez naše svedomie, ak sa poriadne započúvame na úkor nášho ega. Duch svätý ti nesľubuje ľahký život, ale taký, ktorý ťa naplní Božou láskou, a cítiť túto lásku v sebe sa oplatí za všetko utrpenie. S ňou je každé utrpenie znesiteľným bremenom, pretože nepripustí ťažšie bremeno, než si schopný zvládnuť. To platilo aj v Ježišovom prípade, keď ho bičovali, ponižovali a ukrižovali. Ak je človek ochotný pre Boha podstúpiť aj toto, odmena ho neminie, tak ako neminula Ježiša a jeho nasledovníkov.

-naco je to vsetko dobre ked sa to tu aj tak raz nas zivot pominie.
sam si nazoru ze vsetko zemske sa raz pominie tak k comu je to vsetko dobre ked aj tak to raz skonci.

V Duchovnom ponímaní je životom večný život v Božej vôli. Boh žije večne, a všetko čo je v jeho vôli tiež. V kom je Boh, ten nezomrie, pretože toho Boh miluje. Je rozdiel v kom je Boh, a kto sa považuje za Boha. Prvého Boh miluje, druhého nie. Ježiš Kristus aj Duch svätý nekonajú svoju vôľu, ale vôľu Otca, takže majú Boha v sebe, ale nie sú Bohmi. Cez nich sa Boh prejavuje, ale nie sú Bohmi, Boh je len jeden. Ak chceš mať Boha v sebe, vytvor mu podmienky, aby jeho láska mohla do teba vstúpiť.
Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom. biblia.sk
Mŕtvy v Duchovnom ponímaní znamená byť pri vedomí, ale bez Boha v ňom.
Nechaj, nech si mŕtvi pochovávajú mŕtvych. Ale ty choď a zvestuj Božie kráľovstvo! biblia.sk
ale nejedz zo stromu poznania dobra a zla, lebo v deň, v ktorom by si z neho jedol, určite zomrieš.“ biblia.sk
Veď Boh nestvoril smrť a neteší sa zo záhuby živých. On totiž stvoril všetko, aby jestvovalo, to, čomu sa dal zrodiť vo svete, má prinášať záchranu, niet v tom zhubného jedu, na zemi nie je ríša podsvetia. Veď spravodlivosť je nesmrteľná.
No bezbožní si privolávajú smrť rukami i slovami, pokladajú ju za priateľku, omdlievajú v nej, ba uzavreli s ňou zmluvu, takže si zaslúžia patriť do jej ríše. www.biblia.sk
Pre závisť diabla totiž vošla do sveta smrť, zakusujú ju tí, čo sú na jeho strane. www.biblia.sk

-ked nie som spokojny so zivotom nechcem sa dalej prebijat a nevidim tu ziadny zmysel.aby som sa zapacil bohu a potom vsetko bude ok? Ved to mozem aj potom a uz je davno vyvratene boh ta skusa atd...

A títo pôjdu do večného trápenia, ale spravodliví do večného života. biblia.sk
Čo sa týka Jóba a iných ľudí, Satan v podstate slúži Bohu na rozdelenie verných a neverných. Verní nasledujú Boha, neverní Satana.

Boh dovolil Satanovi, aby skúšal našu vieru v Božiu spravodlivosť. Niektorí spravodlivosť očakávajú už teraz, ale tá príde až príchodom Ježiša Krista súdiť svet.
Hospodin odpovedal Satanovi: „Nech je teda v tvojich rukách, len ušetri jeho život. biblia.sk
Boh zabráni Satanovi zobrať ti život, ak urobíš všetko pre to, aby si sa stal milosrdným. A čo ľudia, čo mali príliš málo času a vedomostí na to, aby spoznali to správne učenie?
Veď aj Kristus trpel raz navždy za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby vás priviedol k Bohu. Bol usmrtený v tele, ale oživený v Duchu.V ňom šiel kázať aj duchom vo väzení. Oni kedysi veriť nechceli, keď Božia zhovievavosť vyčkávala za dní Noacha, kým sa staval koráb, v ktorom sa zachránili z vody iba niekoľkí, celkovo osem ľudí. www.biblia.sk

-ja nevidin zmysel tak ci tak to vsetko raz pominie,preco to nezabalit ked sa mi to nepaci? Tiez ked nie si spokojny sniecim niekde tak tam predsa neostanes....

Ja som veľmi túžil zomrieť pre utrpenie ktoré som zažíval, ale nezabil som sa. Hľadal som riešenie na zníženie utrpenia. Roky som ho znižoval denno-denne Tramalom, jediným účinným liekom, skúšal som všetko možné, nič nepomohlo, len Boh, a jeho láska. Akonáhle do mňa vošla, a bol som schopný si ju aj udržať, utrpenie skončilo. Boh nedovolil Satanovi, aby mi siahol na život. Pre tých, čo majú pocit, že ich utrpenie trvá príliš dlho, tak u mňa trvalo asi 40 rokov, takže ak si ho chcete skrátiť, nepáchajte samovraždu, ale hľadajte cestu k Bohu. Nie je to ľahká cesta, ale je to to najlepšie, čo môžete urobiť. Boh ma napĺňa tým, po čom najviac túžim. Láskou, pravdou a spravodlivosťou.