Domáci recept na bielenie zubov??

Polianka

Pata ty si sa s konom zrazila ci co? :D kde ja pisem o kokosovom oleji ci sode? Mas halucinacie? Ked sa tu chodis hadat, prosim, najdi si cloveka seberovneho :)

Patta

Ano, ja reklamu nerobim. Nerobis skor ty reklamu kokosovemu oleju??? Alebo azda vidis zeby som tu davala nejaky produkt niekde ci co? O co ti ide? To chces zamerne nicit ludom zuby domacimi receptami??? Dostuduj si fakty a vedomosti zo stomatologie! Kazdy jeden zubar ti povie, ze su to vsetko nezmysly! Aj ja mam potrebne vzdelanie na to, aby som vedela, ze umyvat si zuby sodou bikarbonou zmiesanou s kokosovym olejom a citronom je vrchol hluposti aky moze clovek urobit a pre zuby je to velmi nebezpecne nieco take robit.

Ja nemam slov na takych pokrytcov ako si ty! Ved ty tu vedome navadzas ludi na to, aby si šmirgľovali doma zuby kamienkami sody bikarbony alebo zbytocne si robili mylne iluzie o kokosovom oleji a zbytocne ho nicili a vylievali do umyvadla. Kokosovy olej patri do kuchyne, nie do kupelne!

Co sa tyka bielenia u zubara, ako prosim ta moze ucinny a rokmi overeny bieliaci gel vytvoreny vedou a medicinou a urceny priamo na účel bielenia zubov, "smirglovat" zuby? Ako konkretne? Uved prosim nejake vedeckejsie vysvetlenie, pretoze taketo nieco zatial veda nepozna... Kazdy kvalitny bieliaci gel v ambulancii zubara ci kazdy kvalitny produkt urceny na bielenie zubov nema ako zuby smirglovat...Smirglujes si ich len ty doma kamienkami sody bikarbony alebo kurkumy a podobnymi domacimi hlupymi receptami...Gely urcene na bielenie zubov maju za ulohu zoxidovat vnutornu farbu zuboviny na belsiu a teda účinne a reálne zuby viditelne vybielit. Nic viac za ulohu nemaju a nic negativne zubom nedokazu urobit. Kokosovy olej je urceny na varenie. Ja si na nom napriklad robim praženicu, odporucam :)))

Polianka

Pata, no isteze....ty reklamu vobec ale vobec nerobis. Jasne, radsej chodte k zubarovi a chemicky si dajte osmirglovat zuby. Nemam slov na tychto pokrytcov....

Patta

Nenechaj sa oblbnut na sprostosti. Neexistuje domaci recept na bielenie zubov. Existuju len lacne pokusy laikov, ktore su neucinne a ktore dokonca nicia zuby! Zuby sa bielia u zubara alebo kvalitnymi pripravkami na to urcenymi a nie nejakymi koreninami, ci olejmi.

Co sa tyka kokosoveho oleja, ten zuby bielit nedokaze. Neobsahuje ziadnu latku, ktora by to dokazala. Nedavno som sa na to presne pytala dentalnej hygieničky, nech mi potvrdi co o tom viem ja a potvrdila. Kokosovy olej nebieli zuby. Zuby sa po umyti olejom na 10 minut zbavia povlaku, co pre par ludi moze vyzerat akoby boli belsie, avsak tam ide len o lom svetla na povrchu zubov, ktore su zbavene povlaku. Ten povlak je o 10 minut späť a zuby uz ani len na placebo pohlad nie su belsie. :) Ak nejaky laik ma nieco proti tomu, nech da prosim dokaz aku ucinnu bieliacu latku by mal olej obsahovat...ziadnu totiz neobsahuje. Kokosovym olejom a tiez olivovym olejom si mozes rano vyplachovat usta, avsak toto nesmeruje k belsim zubom, ale len k dezinfekcii ustnej dutiny! Su laici, ktori to vedia kadejako prekrutit, ale ver proste medicine a faktom, kokosovy olej zuby nebieli, neda sa to...

Precitat si o tom mozes aj tu: bieliace-pasiky.com

Este by som odporucila navstivit zubara a jeho sa opytat to, co si sa opytala tu. Tu ti budu pisat laici, predajcovia a neznalí ludia, ktori o problematike stomatologie a bielenia zubov nevedia nic... Dokonca ti mozno niektori poradia tie nezmyselne recepty s citronovou stavou, ktorou si dokonale rozleptas sklovinu...alebo recepty so sodou bikarbonovu, ktorou si zoskriabes sklovinu, nasledne aj dentin a mozes si dat protezu... a podobne laicke rady...

Aliss

Kokosovy olej :) Da sa z neho vyrobit prirodna pasta na zuby. A plus "olejovy kupel zubov", zabudla som aky je oficialny nazov, my to volame takto. Nalacno, hned ako vstanete, si date do ust lyzicu olivoveho alebo najlepsie kokosoveho oleja a premielat v ustach co najdlhsie. Potom olej vyplut. Po kokosovom oleji su viditelne bielsie zuby, avsak ak mate geneticky dane, ze vasa farba zubov je tmavsia, neviem ci pomoze nieco taketo lahucke, prirodne a setrne :)