Domáci recept na bielenie zubov??

vcelka

to som nevedela, že jedna sa používa tak a druhá onak, že je podstatné ktorá sa používa cez deň a ktorá večer. koľko takéto čosi vôbec vychádza po cenovej stránke??

bereka

nerozumiem tomu, co moze byt na prirodnom zlozeni skodlive:):) trosku mi unika podstata toho:) som nazoru, ze netreba kadeco skusat, rozne domace pokusy, rady a take veci, ale ked je nieco na bielenie urcene, tak preco to neskusit?

mydia

nie nie, jedna je na denné použitie, tá obsahuje ten olej, čo som ti už písala a druhá je na nočné použitie, tá je čierna a obsahuje aktívne čierne uhlie :)

ivanatim

Tie vase nezmysly na prirodnej baze su omnoho skodlivejsie ako bielenie zubov peroxidom, ktorym sa zuby bielia neškodne uz desatrocia a ktory je prave na tento účel priamo urceny... Denne v ordinacii napravujeme chrup pacientom, ktori doma skusali kadejake nezmysly s citronom, sodou bikarbonou, potom aj s tymto kokosovym olejom. Na belost zubov to nema ziadny vplyv, len na jeho zdravotny stav a to v negativnom svetle. Neexistuje ziadna studia, ziadny dokaz, ktory by nejako dokumentoval, ze kokosovy olej bieli zuby. Samozrejme ze je to nezmysel a olej zuby nebieli. Neobsahuje ucinne latky na to urcene.

vcelka

mydia tie dve zubné pasty, čo si písala to sú dve rovnaké? obe teda obsahujú kokosový olej?
ak ti mám pravdu povedať, tak o tomto som ešte nepočula :)

zadorka

..toto je tvoj nazor..osobne co sa tyka bielenia zubov nejakou chemiou, nejakymi latkami, ktore by mohli mat zly vplyv na sklovinu alebo cosi, tak pred tym mam fest respekt..na to nemam odvahu, aby som nieco take podstupila..preto radsej aj ja siaham po moznostiach, ktore su na prirodnej baze..ale to je moj postoj.. :)

ivanatim

Pravdu ma len v tom, ze jej to velmi nema v com poskodit. Ostatne veci si nevsimaj, kedze ide o reklamu na novy produkt... Vediet rozposlat novy produkt zadarmo blogerkam, aby sa s nim odfotili, este neznamena, ze produkt aj funguje... Ten day night je dobry iba ak na cistenie zubov, kedze je tam zubna pasta. Inak na nič. Navyse ani na cistenie zubov nie je idealny, kedze neobsahuje fluoridy a teda nechrani pred zubnym kazom, takze pozor na to. Ziadne naturalne nezmysly este nikdy nikomu zuby nevybielili.

Nizsie sa taktiez pisalo o bieliacich zubnych pastach. Tie su dobre na cistenie zubov, nie na bielenie. Vela ludi si to mýli a nevie uplne co je to vlastne bielenie zubov. Bielenie nie je umyvanie vonkajsieho povrchu zubov (nebodaj dokonca šúchanie za ucelom dosiahnutia belsej farby :O ...). Na bielenie zubov su potrebne latky na to uz desiatky rokov urcene a tie latky nie su prirodne, takze ziadny kokosovy olej, ani uhlie ani podobne nezmysly, ktorymi len stracate cas a minate peniaze na nezmysly, ktore si daju nove male firmy vyrabat na cinskej alibabe, balia ich do peknych obalov a rozposielaju ako nizkonakladovy brak desiatkam blogeriek zadarmo, lebo je to lacno vyrobene a neucinne a teda odporucanie uzivatelov na zaklade vlastnej skusenosti tam nehrozi... Ked hladate nieco, co ludom zafingovalo, tak si zapnite heureku, kategoriu "Pripravky na bielenie zubov" a tam su recenzie overenych uzivatelov produktov, ktore naozaj tí ludia pouzivali. Nie su to teda ziadne neoverene samoreklamy anonymov v diskusnych forach...

Sorry ak tento komentar niekoho urazil, ale jednoducho ako dentalny hygienik nemam rada ked vidim na amaterskych forach take nezmysly ako "bielenie zubov prirodnymi latkami", bylinkami a kokosovym uhlim a podobnymi bludmi, ktore s bielenim zubov nemaju nic spolocne. Treba rozlisovat aj medzi cistenim zubov a bielenim. Zuby sa cistia za ucelom odstranenia necistot, plaku, bakterii. Ale urcite nie za ucelom bielenia zubov, to nikdy.

mydia

nie nemám také obavy, ani nemám mať prečo :) predsa len ide o bielenie na prírodnej báze, napríklad v tej sade mám dennú pastu, ktorá obsahuje 100% prírodného kokosového oleja, čiže tam mi nemá čo nejako uškodiť :)

klaudusinka

- mydia lenže nemáš obavu len takto niečo používať, čo nemáš prekonzultované so zubárom? nebojíš sa, že to bude mať nejaký zlý vplyv na zuby? -