Domáci recept na bielenie zubov??

vcelka

tak toto je vec, ktorá aj mňa zaujíma. hlavne aby sa mi pri bielení aj nejako zuby nepoškodili, že sklovina alebo tak. priala by som si mať krásne zuby. už dlhšiu dobu aj kávu nepijem, lebo som myslela, že mi to niečo pomôže, ale dáku zmenu nebadám :(

Sissiy

Tak poviem ti, že ja som tiež dlho nemala pocit, že potrebujem mať belšie zuby, že by som dáke bielenie potrebovala, ale keď som videla aj v telke aj na ulici, že čoraz viac ľudí má krásne ukážkové biele zuby, tak mi to začalo čoraz viac vŕtať hlavou :/

syllona

Ahojte!
Potrebujem pomoc. Nad bielením zubov uvažujem už dlho, len bielenie u zubárky stojí pomaly majlánd tak toho by som sa chcela vyvarovať. Preto hľadám iné možnosti :/ Len aby to malo zmysel aby to bolo efektívne. Viete mi poradiť?

zuzi74

Este musim dodat, ze tento olej som vobec nekupovala za ucelom cistenia zubov. Ma rozne vyuzitie pri chorobach, pre mna vyborny pri nadche alebo chytenych prieduskach, pripadne kaslu. Na zuby som ho vyuzila nahodou a veru nelutujem.

zuzi74

Kokosovy olej ti neznici zubnu sklovinu, kdezto soda bikarbona ano. S tym ani neriskuj. Mne kokosovy olej velmi nepomohol, ale pouzivam od just olej z 31 bylin. Som tomu velmi neverila, ale zabera. Je to olej, nic drsne, takze neobrusi zubnu sklovinu a jemne vybieli. Ale naozaj len jemne. Mozes pouzit na zubnu kefku, alebo len naniest prstom na zuby, stacia 2-3 kvapky. Pre mna urcite lepsie ako bielenie u zubara. A hlavne prirodne, ziadna chemia.

Nelinka131

Nuž, tiež si nebielim zuby podomácky, ale celkom dobré skúsenosti mám s touto pastou, kamoška mi to poradila a moc to zatiaľ na Slovensku nie je známe - splatslovakia.sk, príde mi to šetrnejšie ako rôzne gély a beliacia chémia na zuby.

AgnesaK

Ja by som bielenie zubov doma neriskovala. Dlho som skúšala rôzne metódy ako si vybieliť zuby, ale teda kokosový olej a sóda bikarbóna len spôsobili, že som mala zúbky citlivé. Teraz si ich chodím dať bieliť do dentalbrothers.sk a som spokojná. Niektoré veci podľa mňa nepatria do rúk amatérom. Ani zuby si neopravujem "doma na kolene" a toto už podľa mňa zásah do zuba (skloviny) je.

Patta

No tym, ze si takto ostro reagovala na moju obsiahlu odpoved k otazke a zautocila na vedecky a medicinsky overene metody bielenia zubov a dokonca si mna oznacila za pokrytca, cim si uplne vybocila od temy a nedala ziadny rozumny argument ani vysvetlenie ci odpoved na otazku diskutérky, tak preto som reagovala na tvoje obvinenie ze ja mam robit nejaku reklamu tak, ci nahodou tu reklamu nejdes robit ty pre kokosovy olej, kedze si zautocila bez argumentov a bez faktov.
Ja sa len snazim v tychto diskusiach reagovat na nazory laikov (kedze ja v tejto oblasti laik nie som) a pomoct im pri takychto otazkach a to je vsetko. Nikomu reklamu nerobim, ani ziadnemu zubarovi ani nikomu. Nemozem za to, ze pravda o kokosovom oleji je taka aka je a ze teba to štve. Zial, kokosovy olej patrí do kuchyne, nie do kupelne. Na zuby si ho bude diskuterka davat zbytocne...