Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

Preteba

NaRovinu, očistec je výmysel. Keď človek zomrie, telo ide do zeme odkiaľ bolo na počiatku vzaté. Duch odetý dušou človeka ide do ríše smrti, kde čaká na posledný súd. Je pri plnom vedomí, avšak už nevie, čo sa deje na zemi.

NaRovinu

Preteba - Práce som si čítala predchádzajúce príspevky. Ty a Tomas12345 vyzeráte byť veľmi nábožní, všade spomínate Boha. Je ale zaujímavé, že máte rozdielne názory na existenciu duše. Ty hovoríš, že keď zomrieme, naša duša odíde do dočasného, (očistca) alebo pekla a bude tam až do posledného súdu.
Tomas12345 zas hovorí, že duša neexistuje. Nie sme si vedomí, čo sa na svete deje, kým sme mŕtvi. Nevnímame nič, akoby sme spali.

Takže sa pýtam vás znalcov. Ako to teda je ?

Preteba

Keby posmrtný život neexistoval, náš pozemský by nemal žiadny zmysel. Nad tým by sa mal každý zamyslieť, načo vlastne na tomto svete je.

NaRovinu

Tomas12345 - Píšeš, že duša neexistuje. Ako sa teda ľudia, počas klinickej smrti mohli ocitnúť na úplne inom mieste, kde nebolo ich telo a popisovali presne to, čo mimo tela prebiehalo ?
Ak to bol iba výplod mozgu, ako to mohol vedieť ?
Napr. aj Colton z USA. Počas operácie navštívol kostol, v ktorom bol jeho otec a nadával na Boha.
Bola to pravda. Ako to mohol vedieť, keď duša neexistuje ?

Tomas12345

Tazko povedat, pokial by to bolo nieco co je proti ucenie Bibliu ako napriklad reinkarnacia tak by som to urcite neprijal.

Ak by ale vsetko co by mi Boh povedal bolo v uceni s Bibliou, tak zrejme aj áno.