Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

Tomas12345

( Inak, ako si myslíte, že vyzerá peklo ? Je to naozaj ohnivé jazero v pracom slova zmysle alebo prežívanie všetkých zlých emócií navždy alebo večná nevedomosť, proste, akoby sme neexistovali ?

Naozaj si netrufam v tomto povedat ako to je.

Preteba

NaRovinu, myslím, že keby si mala takýto zážitok od Boha, vedela by si to naisto, že je to pravda. Keď niekto však tvrdí, že tam videl toho a toho, tomu neverím ani slovo.

Tomas12345

(Takže, keby som náhodou prežila klinickú smrť, počas ktorej by som navštívila nebo, mala by som tomu veriť ?)

Osobne si myslim ze Boh sa zjavuje ludom aj v sucasnosti. Tak ako sa trebars zjavoval ludom tisickami rokov, tak sa podla mna niektorym zjavuje aj v sucasnosti. Preto si myslim ze niektore zazitky mozu byt aj od Boha. Ale to aby sa dalo rozlisit ze ci je dany zazitok od Boha alebo nie, tak na to treba Bibliu a treba skumat ci pri danom zazitku ktory sa cloveku vyskytol, ci tento zazitok ci sa v nom nevyskytlo nieco co je v rozpore s ucenim Biblie. Teda ak by si mala navstivenie neba a nebol by tam nijaky rozpor s ucenim Biblie, tak si myslim ze to je v poriadku.

Preteba

NaRovinu, ohnivé jazero je druhá smrť a konečná. Odtiaľ už niet návratu. Tí, ktorí uverili Bohu a Jeho slovu, prejdú zo smrti do života. Ľudia, ktorí čakajú po pozemskej smrti na konečný súd sú pri plnom vedomí, len s tým, že nevedia nič o tom, čo sa deje tu na zemi.

NaRovinu

Tomas12345 - Takže, keby som náhodou prežila klinickú smrť, počas ktorej by som navštívila nebo, mala by som tomu veriť ?

Preteba a Tomas12345 - Inak, ako si myslíte, že vyzerá peklo ? Je to naozaj ohnivé jazero v pracom slova zmysle alebo prežívanie všetkých zlých emócií navždy alebo večná nevedomosť, proste, akoby sme neexistovali ?

BOHdan

ja si myslím že všetko má svoju dušu.... či už je to živé alebo neživé.. vieme to napriklad keď jedlo ktoré sme zjedli opúšťa svoju dušu z opačnej strany ako sme ho zjedli

Preteba

Samo božie slovo hovorí, keď zomrel boháč aj chudobný Lazár, že rozprávali. Pán Ježiš Kristus po ukrižovaní a oživení Duchom, bol hlásať duchom v žalári. Keby nevnímali, ťažko by im mohol niečo hovoriť.

Tomas12345

(Tomas12345 - Píšeš, že duša neexistuje. Ako sa teda ľudia, počas klinickej smrti mohli ocitnúť na úplne inom mieste, kde nebolo ich telo a popisovali presne to, čo mimo tela prebiehalo ?
Ak to bol iba výplod mozgu, ako to mohol vedieť ?
Napr. aj Colton z USA. Počas operácie navštívol kostol, v ktorom bol jeho otec a nadával na Boha.
Bola to pravda. Ako to mohol vedieť, keď duša neexistuje ?)

Duša neexistuje, existuje len vzkriesenie, tak to totiz jasne hovorí Biblia Nový aj Starý zákon.

Mimotelove zazitky nespochybnujem, ba naopak, už viac krat som písal o tom ze s najväčšou pravdepodobnostou ide o realne deje, vzhladom na to ze ich vyskyt je obrovsky ako v sucasnosti tak aj v dalekej minulosti kde sa da o nich najst zmienka v starodavnych spisoch, takze je podla mna extremne nepravdepodobne aby si vsetci tito ludia vymyslali.
Mimotelove zazitky teda su podla mna relitou, no dusu nedokazuju.
Ako som uz pisal, zazitky klinickej smrti casto krat nemaju nic spolocne s ucenim Biblie, ba kopu krat sa v nich vyskytuju aj veci ktore su proti výkladu Biblie ( napríklad reinkarnacia).
Je potreba si uvedomit aj jednu vec ze podobny stav mimotelovych zazitkov sa da dosiahnut aj pri astralnom cestovani a inych okultnych javov. Navyse existuje znacne mnozstvo pribehov ludi ktori boli dakedy v spolkoch ciernej magie a prave oni casto krat praktizovali astralne cestovanie. Nepoznam krestana ktorí by astralne cestovanie praktizoval. Ak sa teda mimotelove zazitky spajaju s okultizmom, ak ich pravidelne vedome zazivaju ludia ktori su ponoreni do ciernej magie, ak zazitky klinickej smrti su sucastou niecoho co je v rozpore s bibliou, potom si naozaj nemyslim ze su mimotelove zazitky od Boha.
Preto si myslim ze tieto mimotelove zazitky maju demonsky charakter.