Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

DpP4

Je to zložitá otázka, málo, respektíve nič o tom nevieme... Ale niečo predsa len vieme! Totiž to, že: ako sa na svet pozeráme, tak sa nám ten svet "odráža", "zrkadlí" v našom živote. Kto by si dal záležať, ten zistí, že na tejto vete je veľa pravdy.
Aj Ježiš Kristus hovoril približne niečo takéto: "Kto verí vo mňa, ten bude žiť, aj keď by zomrel."
Takže všetko vlastne záleží od nás samotných... je naivné si myslieť, že existuje jeden jediný svet, že existuje iba to, čo poznáme.

Apokryft

Jana lukacova .Súhlasím s tebou do bodky.Sama vieš že ludia veria len tomu čomu chcú veriť.Mimochodom kvant.fizyka je vlastne božia marosko 12345 ale ten kto neverí tak nemôže tomu veriť.Takže spoločného ma všetko.....všetko podlieha božiemu zákonu metafizyka,protóny,neutróny,elektróny,kwarky,super struny,aj yxov bozon (božia častica)ak to niekto nechápe nieje to hanba ešte neprišiel ten čas.Preto tu niesme len raz.

NaRovinu

Tomas12345 - Raz som čítala príbeh o tom, ako 11 ročný chlapec prežil klinickú smrť. VRAJ!
Bolo tam napísane o tom, ako zomrel a jeho duša sa vznášala nad telom. Potom videl priebeh svojho celého života. Bol pri ňom Boh. Povedal mu, že si môže vybrať, či sa vráti späť, alebo umrie.
A po tomto som prestala čítať:
Povedal mu, že má zažiť ešte veľa vecí, ktoré su mu dané a ak by teraz umrel, nenaplnila by sa jeho karma. Musel by to odčiniť v inom živote a začať odznova.
Bohužiaľ, ja v reinkarnáciu neverím, takže som to do konca nedočítala.

Tak čo ty na to ? Buď to boli halucinácie počas klinickej smrti alebo si to vymyslel. A ak to bola klinická smrť, v ktorej, ako hovoríš, je všetko skutočné, ako vysvetlíš túto absurdnú vec o reinkarnácii. Boh by dušu nereinkarnoval. V Biblii nie je o reinkarnácii žiadny dôkaz.

Tomas12345

( ja som nikde nehovoril ze si vymyslaju)

Povedal si to, ked si naznacil že verím tomu čo "jedna pani povedala" cim si ocividne myslel to ze jej svedectva dotycnych ludi su nedoveryhodne.

(. Moje vysvetlenie je ze to ti ludia poculi v spanku/kome a k tomu si uz mozog nieco dovymyslal. Popripade mohli na chvilu otvorit oci cize aj obrazove vnemy tam mohli zohrat ulohu. )

Ked je clovek v kome tak nic nepocuje co sa deje okolo neho, to uz som predsa ti v predchadzajucom komente napísal. Ano dovymyslal, len zaujimave je ze si dovymyslal akurat to co aj súhlasilo s realitou.

(A usetri si teraz tvrdenia ako ti ludia vedeli nieco co nemohli aj kebyze boli bdely. Pretoze tieto efekty su len v nekontrolovanych podmienkach.)

O tych kontrolovanych podmienkach som ty uz vysvetlil preco tomu tak nie.

(Akonahle ti nic nepoviem a spytam sa ta co si videl tak si nepametas na veci na ktore si nemas pametat. Ked ti zacnem rozpravat ako to bolo tak si zrazu "spomenies" a presne o tom to je.)

Naopak. Práveze clovek s mimotelovym zazitkom, casto krat ako prvy zacne hovorit o tom co videl, a casto krat tym udivuje aj samotnych doktorov.

(Inak ak by boli dokazy mimotelovej existencie bola by to obrovska senzacia a je dost mozne ze by tam isli financie a preto ak by mali naozaj nepriestrelne dokazy tak by to publikovali.)

Nepublikovalo by sa to, lebo by to prevratilo celý svet uplne naruby už som to vysvetloval.

(Ak by to bolo vo vede tak ako si to predstavujes tak by sme dodnes nemali teoriu relativity a kvantovu fyziku uz vobec nie.)

Nerozumiem co tu splietas mimotelove zazitky s kvantovou fyzikou a teoriou relativity. Objav kvantovej fyziky a relativity predsa nijak neobratil ludstvo naruby. Nesposobil na svete ziadnu hysteriu, ani nic podobne. Preto aj jeho zverejnenie bolo prijaté.

A rozhodol som sa že už nebudem sa tu o tomto s nikým hadat, v podstate je to zbytočné. Ja poznam svoju pravdu, a nemusim ju tu dokazovat nikomu aj tak to v podstate nemá vyznam, lebo to bude tak ako pri politike kde sa ludia nikdy nezhodnu.
Takze toto bol moj posledny koment k tejto teme.

roowdie

nad tymto sa ja teda nejak ani len zamyslat nechcem. nie ze by som neverila, ze nieco po smrti nie je, no mysliet na to takto za zivota sa mi teda ani len nechce

0vecka

Tomas12345 ja som nikde nehovoril ze si vymyslaju ale asi kazdy uz zazil napr zaspanie pred telkou a potom nasledne sa mu snivali pasaze z toho filmu samozrejme iba co sa zvukovej stopy tykalo. Moje vysvetlenie je ze to ti ludia poculi v spanku/kome a k tomu si uz mozog nieco dovymyslal. Popripade mohli na chvilu otvorit oci cize aj obrazove vnemy tam mohli zohrat ulohu. Ty si ale z toho isteho vydedukujes ze sa oddelili od tela a to je uplna hlupost. A usetri si teraz tvrdenia ako ti ludia vedeli nieco co nemohli aj kebyze boli bdely. Pretoze tieto efekty su len v nekontrolovanych podmienkach. Akonahle ti nic nepoviem a spytam sa ta co si videl tak si nepametas na veci na ktore si nemas pametat. Ked ti zacnem rozpravat ako to bolo tak si zrazu "spomenies" a presne o tom to je. Inak mne by sa pacilo kebyze je moja dusa nieco viac ale nechcem byt obetou vlastnych tuzieb.

Inak ak by boli dokazy mimotelovej existencie bola by to obrovska senzacia a je dost mozne ze by tam isli financie a preto ak by mali naozaj nepriestrelne dokazy tak by to publikovali. Beriem argument ze ak by mali nieco co by nieco naznacovali tak by sa drzali na uzde ale ak by mali naozaj dokazy (dokazy ktore povazuje za dokazy vedecka obec a nie jedna pani povedala), tak s tym idu von.

Ak by to bolo vo vede tak ako si to predstavujes tak by sme dodnes nemali teoriu relativity a kvantovu fyziku uz vobec nie.

Jana Lukacova

PravdaBoli:

tak ako píšete: po biologickej smrti nastane to „pravé“ čo sa nelíši u žiadneho človeka. To, čo ľudia prežívajú v klinickej smrti alebo pri rôznych iných zážitkoch je odraz užšieho kontaktu s „druhou stranou“ (vedomím, dušou...), ktorý má mnoho podôb.

Smrťou končí fyzická existencia (telo a osobná identita – žena/muž, vek, meno...). Tá duševná, ktorá si však pamätá všetko, čo v pozemskom tele a identite prežila, však pokračuje ďalej. Po smrti nebudete „nikde“ a budete „všade“... My ľudia sa snažíme ten druhý svet napasovať do obrazu našej obmedzeného pozemského sveta, bohužiaľ to sa nedá, môžeme do neho však načrieť vlastnou skúsenosťou ....Tak ako žije Vaša duša teraz, keď máte aj fyzické telo/identitu, tak bude aj potom...počas svojej fyzickej existencie ju však môžete cítiť, „využívať“ pri „komunikácii“ s inými dušami či už žijúcich alebo zomrelých ľudí. Bohužiaľ rozvoj nášho ľudského ega nám bráni v rozvoji prirodzených schopností byť v kontakte „s domovom“.