Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

Tomas12345

(Keď hovoríš o tom, že kňazi neklamú...)

Zle si ma pochopila. Nenapisal som ze knazi neklamu, iba som napisal ze vypovede knazov patria k tym najdoveryhodnejsim, a ich vypovede povazuju za najpravdivejsie v dnesnej dobe uz skoro vsetci.

(Čo si myslíš o údajnej druhej časti 3. Fatimského tajomstva (hovorí sa mu aj 4. tajomstvo,), ktoré vraj Vatikán tají a ktoré Vatikán sfalšoval ?
Teda, keď už aj biskupovia a pápeži klamú ľudstvo, neviem, komu mám veriť.)

"Ktore vraj vatikan tají a sfalsoval" toto mi príde skor ako konspiracna teoria bez dokazov, to ci daco Vatikan sfalsoval alebo tají o tom nie je ziaden dokaz.

O zazraku vo Fatime si myslim ze ide o skutocnu reáliu. Napríklad "slnecny zazrak" kedy ludia hlasili ze sa im v priebehu okamihu predtym mokre saty hned vysusili, povazujem za pravdepodobne.
Rovnako je zaujimave aj to že tuším jedno z detí Lucia po tom co zazila sa rozhodla svoj zivot venovat zivotu v klastore co myslim ze len potvrdzuje to ze to co zazila malo na nu hlboky efekt, a takisto aj to že po jej smrti jej telo odolavalo rozkladu.
Avsak napriek tymto zazrakom mam stale problem prijat Fatimske proroctvo ako pravdivé. Je to hlavne z dovodu toho že vo fatimskom proroctve sme nabadani aby sme uctievali Ježisovu mamu Máriu, lenze v Biblii nikde takato zmienka o uctievani Ježisovej mamy nie je.
Tazko povedat co presne sa skrýva v druhej casti 3 Fatimského proroctva, ale asi to bude nieco fakt sokujuce ak sa to nechce publikovat, samozrejme za predpokladu ze nejaka druha cast 3 fatimskeho proroctva existuje, mozno uz predsa len boli zverejnene vsetky proroctva.

Tomas12345

( toto je prave ten tvoj problem mas nizky standard na dokaz a preto uveris aj ked nieje ziadny relevantny dovod. Uz len to ze veris v boha je velmi silna indicia ze si lahko manipulovatelny atd.. Zamysli sa nad tym... )

Verím stotisíckam svedectiev, a jednoducho mi to príde pravdepodobnejsie že niekto z týchto svedectiev hovorí pravdu, než to ze vsetci klamu, lebo práve na to že vsetci klamu práve na to treba velmi velku vieru. Co sa Boha týka tam o ani tak o viere až nie je vzhladom na to ze existuje vela veci ktore si jeho existenciu priam vyzaduju a kazdodenne realita vesmir, zivot je toho len dôkazom.
Ak clovek odmietne existenciu Boha, tak potom len zostáva verit v to ze vsetko vzniklo chaosom, neriadenym vybuchom, cely nas vesmir doslova z nicoho, ako aj nase vedomie, a kazda jedna cast vesmiru ktora je sama o sebe velmi specifickym a zlozitym dielom. Skor si myslim ze prave na toto treba velmi silnu vieru. Uz len existencia hmoty je sama o sebe dostatocnym dokazom Bozej existencii lebo hmota podla zakona zachovania energie nevznikla z nicoho ani tu vzdy nebola a tympadom musela byt stvorena.

(Nam klamali na skole knazi bezne napr ze evolucia je nezmysel vedecky nepodlozena atd. Oni klamu velmi radi ked sa im to hodi do agendy, samozrejme nie vsetci ale tak imho polovica hej. )

No no no tu by som s tou evoluciou si nebol taky isty. Evolucia nebola nikdy pozorovana premena jedneho druhu na druhy, ale ani vo fosilnom zazname nema oporu. Vo fosiliach nachadzame len dokonale prisposobene druhy a mnohe zivocichy ako napriklad vo videu www.youtube.com v 1:03:20 nachadzame vo fosilnom zazname ako dokonale vytvorene druhy bez toho aby sme vypozorovali ich vývin. To ze sa táto mucha v podstate nijak nelíši so sucasnou muchou by nebol ten najväčší problem, skôr tu ide o to že na tejto muche milionov rokov starej vidíme, že jej oči sa skladaju zo 100 malých miniaturnych "zrkadiel". Ide o velmi prepracovany zrakovy system, a problém je ten že sa vo fosíliach nenašiel žiadný vyvoj tohto oka muchy.
Mimochodom samotná NASA použila toto oko ako vzor pri dizajne teleskopoch pri dizajne vo vesmíre.
A nech niekto hovorí že príroda neobsahuje inteligentný dizajn.
Dalej je to neredukovatelna zlozitost napriklad u skorpiona, a zvierat ktory si potravu získavaju vstreknutim jedu, je dokazane ze samotna tvorba jedu musela trvat dokial by sa evolucne vyvinula dlhu dobu, ale dovtedy by tie zvierata uz davno zahynuli lebo by nemali ako lovit zver dokial by sa im jed vytvoril. Skrátka tých dokazov proti evolucii je viacero ked som ich pocital tak vyse 30.

NaRovinu

Tomas12345 - Pôjdem trochu mimo tému.
Keď hovoríš o tom, že kňazi neklamú...
Čo si myslíš o údajnej druhej časti 3. Fatimského tajomstva (hovorí sa mu aj 4. tajomstvo,), ktoré vraj Vatikán tají a ktoré Vatikán sfalšoval ?
Teda, keď už aj biskupovia a pápeži klamú ľudstvo, neviem, komu mám veriť.

Tomas12345

(To, že si kňaz, ťa nerobí automaticky dobrým. O koľkých kňazoch som počula, že sexuálne zneužívali deti, nielen opačného pohlavia ale aj toho istého. Prečo by potom kňaz nemohol aj klamať ?)

Platí to co som napísal pouzivatelke PreTeba. Nedá sa povedat ze vypoved knaza ma 100% hodnotu, avsak zo skusenosti kazdodenneho zivota mozeme potvrdit ze svedectva knazov zvyknu byvat doveryhodne. Platí to aj na sudoch, inak je povazovane svedectvo knazov ako svedectvo bezneho cloveka. Tak ako je v spolocnosti pravom povazovane za nedoveryhodne svedectvá zlodejov, a podvodnikov tak isto je spolocnstou povazovane za doveryhodne svedectva knazov/fararov/biskupov/mníchov.

Co sa sexualneho obtazovania knazmi týka, treba si uvedomit jednu vec. Na svete len v sucasnosti existuje daco cez 400 tisíc knazov
(amazingdiscoveries.org) a v kolkych pripadoch sa potvrdilo ze knazi naozaj zneuzivali male deti ? Treba si totiz uvedomit ze nie kazde obvinenie ktore sa na knazov znieslo muselo byt pravdive, niekedy si to dane deti trebars aj mohli vymysliet.
Z tych stotisiciek knazov sa teda samozrejme mozu najst desiatky ci az stovky knazov ktori sa niecoho takehoto dopustili. Statisticky ale ide o bezvyznamne cislo kedy trebars knaz ktorí sa prehreší je jeden knaz z tisíc. U hocijakej inej vzorke ludi ktori nie su knazi je ta statisticka vzorka zdaleka vyssia.

Tomas12345

(Zaujímavé tvrdenie,, bol kňaz, tak nemyslím, že by si vymýšľal, alebo klamal"
Musíme si uvedomiť, že ani kňaz nie je Boh, ale človek. Pokiaľ sa človek nedrží pravdy, dá sa oklamať. Veriť v Boha a veriť Bohu je obrovský rozdiel. Ako je napísané,, aj démoni veria ( v existenciu Boha) a trasú sa" .)

Nehovorím že hocijaka vypoved knaza je na 100% pravdiva, avsak v nasej spolocnosti su to prave knazi /farari u ktorych vypovede sa povazuju za najdoveryhodnejsie. A je tu tak aj na sudoch, pretože ne pravdepodobne, že clovek ktorí obetoval svoj život Bohu, by zámerne klamal a tým vlastne konal v rozpore s vierou.
V nasej spolocnosti su teda svedectva fararov/knazov povazovane za doverhodne a naopak svedectva väznov, zlodejov sú považované casto krat za nedoveryhodne a je vysoke rizko ze u nich dochadza ku klamstvam,

kiarranka

ťažko povedať čo sa deje, to sa tu môžme len dohadovať. povedala by som, e je to skôr o tom, či niekto na posmrtný život verí alebo nie

0vecka

Tomas12345 toto je prave ten tvoj problem mas nizky standard na dokaz a preto uveris aj ked nieje ziadny relevantny dovod. Uz len to ze veris v boha je velmi silna indicia ze si lahko manipulovatelny atd.. Zamysli sa nad tym...

Nam klamali na skole knazi bezne napr ze evolucia je nezmysel vedecky nepodlozena atd. Oni klamu velmi radi ked sa im to hodi do agendy, samozrejme nie vsetci ale tak imho polovica hej.

NaRovinu

Tomas12345 - To, že je kňazom neznamená, že neklame. Je len človek. Nikto nie je dokonalý.
To, že si kňaz, ťa nerobí automaticky dobrým. O koľkých kňazoch som počula, že sexuálne zneužívali deti, nielen opačného pohlavia ale aj toho istého. Prečo by potom kňaz nemohol aj klamať ?