Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

Preteba

Zaujímavé tvrdenie,, bol kňaz, tak nemyslím, že by si vymýšľal, alebo klamal"
Musíme si uvedomiť, že ani kňaz nie je Boh, ale človek. Pokiaľ sa človek nedrží pravdy, dá sa oklamať. Veriť v Boha a veriť Bohu je obrovský rozdiel. Ako je napísané,, aj démoni veria ( v existenciu Boha) a trasú sa" .

Tomas12345

Nemyslim si ze islo o vymysleny pribeh, vzhladom na to ze Coltonov otec je knazom, a preto je nepravdepodobne ze by si vymyslal a klamal. Ani si nemyslim ze by Colton klamal, neviem preco by to robil.

Avsak to co Colton zazil nesuhlasi s biblickym ucenim.
Jeden autor si dal tu namahu a rozobral Coltonove svedectvo a porovnal to s Bibliou.
files.svetlovtme-logos.webnode.sk
Záver je taky že Coltonove svedectvo podla vsetkeho nebolo od Boha, vzhladom na to ze tam vela veci bolo v rozpore s biblickym ucenim.

NaRovinu

Preteba - Zaujímavé. Tento príbeh napísal jeho otec - pastor. Takže to mohol byť výmysel.

Tomas12345 - Čo si o tom príbehu myslíš ty ? Pravda alebo lož ?

Preteba

NaRovinu, Ježiš mal modré oči a hnedé vlasy...to je blbosť. V písme Ján opisuje ako pán Ježiš Kristus vyzerá v sláve.
A jeho hlava a jeho vlasy boly biele jako biela vlna, jako sneh, a jeho oči boly jako plameň ohňa, 15 a jeho nohy boly podobné mosadzi, jako rozžeravenej v peci, a jeho hlas bol ako hlas mnohých vôd.
Takže, výmysel ako mnoho iných.

NaRovinu

Preteba - Film Nebo nie je výmysel - čo si o ňom myslíš ?
Je to film podľa skutočnej udalosti, v ktorom 4 ročný Colton počas operácie navštívil nebo. Videl Ježiša a sedel mu na kolene. Videl aj sestru, ktorá zomrela pred jeho narodením, v bruchu jeho mamy. A takisto videl svojho nebohého starého otca.
Pozri si film alebo si aspoň prečítaj obsah na internete.
A povedz, čo si o tom myslíš.

Preteba

Lukáš 16:19 A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa obliekal v purpur a kment a žil každý deň v radosti a v prepychu.
20 A bol nejaký chudobný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý
21 a žiadal si nasýtiť sa omrvín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi prichádzali a lízali jeho vredy.
22 A stalo sa, že chudobný človek zomrel a bol zanesený od anjelov do lona Abrahámovho. A zomrel aj boháč, a pochovali ho.
23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje oči a videl Abraháma zďaleka a Lazara v jeho lone.
24 Vtedy zavolal boháč a povedal: Otče Abraháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svojho prsta vo vode a ovlažil môj jazyk, lebo sa mučím v tomto plameni.
25 A Abrahám povedal: Dieťa, rozpamätaj sa, že si ty vzal svoje dobré vo svojom živote a Lazar podobne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš.
26 A nad to nado všetko medzi nami a vami je upevnená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prejsť odtiaľto k vám, nemohli, ani aby sa tí tamztade k nám nedostali.
27 A povedal: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho poslal do domu môjho otca,
28 lebo mám päť bratov, nech im dôrazne svedčí, aby neprišli aj oni do tohoto miesta múk.
29 A Abrahám mu povedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú!
30 A on povedal: Nie, otče Abraháme, ale keby niekto z mŕtvych išiel k nim, budú činiť pokánie.
31 Na to mu povedal Abrahám: Ak nepočúvajú Mojžiša a prorokov, neuverili by, ani keby niekto vstal z mŕtvych.