Čo sa deje po smrti ?

Príspevok v téme: Čo sa deje po smrti ?
PravdaBoli

V poslednom čase nad tým často rozmýšľam.
Čo sa bude diať po smrti ? Kde budem ? Končí smrťou všetko alebo niečo ešte bude ?
Čítala som mnoho zážitkov ľudí, ktorí prežili klinickú smrť a odpovede na otázky sa líšia.
Niektorí hovoria, že boli v temnom tuneli a na konci bolo svetlo, iní hovoria, že boli na krásnej lúke, rozprávali sa s mrtvými príbuznými, vidia Boha, niektorí aj iných bohov (v ktorých veria) a niektorí zas hovoria, že boli na temnom mieste, kde sa cítili depresívne.

No podľa mňa, to, čo prebieha počas klinickej smrti, nie je pravé. Ja si myslím, že až po biologickej smrti, nastane to pravé a nebude sa líšiť, že jednému človeku sa bude diať to, druhému hento, tretiemu, štvrtému niečo iné. Každá duša (alebo čo) si prejde tým istým.
Ja som toho názoru, že keď prežijete klinickú smrť, hocičo, čo sa vám bude diať, nie je dôkaz toho, čo sa po smrti bude diať, pretože sa zážitky líšia.

Preteba

Sonie??? máš problém? Buď pokojná, nie som jehovista, naštuduj si ich učenie a pochopíš. Nemám dôvod si meniť nick.

Sonie

Preteba, neviem prečo mám zasa pocit že si tu samodiskutuješ. Daj si pozor, občas zabudneš zmeniť nick.
Vyzerá to tak že si zrejme jehovistka, len tí majú takú výdrž.

cocooo

Nie, NaRovinu písala niečo o Fatimských tajomstvách, tak som reagovala. ,,Ak sú vôbec pravdivé", teda niečo, čomu by sme mali veriť.

Preteba

Biblia je Božie slovo, ktoré má poznať každý, kto verí. Nie len prečítať, ale poznať. Litera zabíja, ale Duch oživuje. Svätý Duch nám oživuje to slovo.

Preteba

13 To sú falošní apoštolovia, ľstiví pracovníci, ktorí sa len predstavujú ako apoštolovia Kristovi. 14 A nie div, veď aj sám satan premieňa sa v anjela svetla. 15 Nie je teda veľkou vecou, keď sa aj jeho služobníci predstavujú ako služobníci spravodlivosti. Ale ich koniec bude podľa ich skutkov.
Zjavenia? Kto sa zjavuje?!

Tomas12345

(A v tomto je vlastne problém,, človek, ktorý obetoval svij život Bohu"
Taký človek sa drží výlučne Božieho slova, nie ľudských narodení a zákonov)

No vsak prave, drzi sa Bozieho slova ktore hovori aj o tom ze clovek nebude klamat.

(Keď verím Bohu, poznám Jeho slovo a robím, čo chce, aby som robila.)

No ale ked aj clovek verí v Boha tak bez toho aby si precital Bibliu nema ako zistit co presne Boh od nas pozaduje.

Preteba

,,avsak v nasej spolocnosti su to prave knazi /farari u ktorych vypovede sa povazuju za najdoveryhodnejsie. A je tu tak aj na sudoch, pretože ne pravdepodobne, že clovek ktorí obetoval svoj život Bohu, by zámerne klamal a tým vlastne konal v rozpore s vierou."

A v tomto je vlastne problém,, človek, ktorý obetoval svij život Bohu"
Taký človek sa drží výlučne Božieho slova, nie ľudských narodení a zákonov a neraz sa nedržia ani tých. Keď verím Bohu, poznám Jeho slovo a robím, čo chce, aby som robila. Nebudem robiť proti Jeho slovu, len preto, že to niekto ustanovil.
Osobne nemám nič proti katolíkom, ale ich učenie je v rozpore s Božím slovom.