Prečo stále nosíte psi navoľno medzi blokmi?

Príspevok v téme: Prečo stále nosíte psi navoľno medzi blokmi?
Vankarik

...Vysvetlí mi to niekto? Psov na ulici je čoraz viac... A niektorí ľudia nosia tích svojich v pohode pustených... Ešte lepšie je, ked je pes obrovský, alebo je to bojové plemeno. Prečo to robíte? Dôvod? Ja mám tiež psa (venčím na vodítku), ale naozaj sa mám báť stále čo tak asi tí vaši - čo sú volne pustení - urobia? Mám už pár nepekných zážitkov...
A čo potom tí, ktorí majú deti? ved ja by som sa už bála chodiť po ulici s dieťaťom, ked vidím tých pustených obrovských psov....
Z úcty k iným ludom sa prosím zobudte a psi si chodte vybehat na výbežisko, lúku a podobne... nie medzi blokmi !
PS: pripravoval sa nejaký zákon v r. 2017 od poslancov most-hid o upraveni volneho pohybu psov.. neviete ako to dopadlo?

rp

Ved prave psickari nemaju radi zvierata, psov doslova tiraju veznia a obmedzuju ich slobodu, privlastnia si ich ako svoj majetok.Kazdy kto chce chovat psa alebo ine zviera by mal povinne absolvovat psychotesty.

ViktorkaVix

Nesocializovane psy za plotmi su ina kava, s tym suhlasim, tiez mam dost, ked idem po dedine a len cakam, ktory z tych besnych psov plot preskoci a odhryzne mi hlavu :D. Ale zas to je chyba majitela, ze nevie co je to SOCIALIZACIA a ma psa len strazenie a tak to aj vyzera no, hlavne, ked ma labilny mini plotik, ktory ledva drzi pri jemnom dazdi. Ale na obhajobu normalnych psickarov musim povedat, ze zhodou okolnosti pred nasim domom stoji skolsky autobus a deti z neho vystupujuce stale hladkaju nasich psov a to mame dve velke psy, ale tak no su socializovane, vychovane a obavam sa, ze keby tu aj zlodej prisiel, ta ho maximalne olizu. :)

uffnemozemuz

Ja tiez vobec nechapem co ludia vidia na psoch ze ich povysili nad rodinu normalne podla mna je to chore. Zviera je vzdy len zviera nemozes predpovedat ako sa zachova. Staci ked idete po dedine niekde peso a psy za plotmi vas idu zozrat brechaju ako dive div ze nepreskocia plot a to si ich ani nevsimate .Nemozes dat za psa ruku do ohna a tvrdit ze nic nespravi . Policajne a vodiace psy su kastrovane tzn jasne ze sa lahko cvicia keby neboli je to o inom. Z ludskeho nestastia sa ludia smeju a zlahcuju ho no preplnene utulky nad tym vedia ludia vyplakavat hodiny zdielat fotky pritom by stacila uplne jednoducha vec zaviest s cipovanim aj povinne kastrovanie nech sa psy nemnozia kade tade a basta je po probleme.

V AkoVendeta

A psy su uzasne stvorenia, zato, ze vy tomu nerozumiete a nemate s tym skusenosti, tak radsej mlcte. Viem si zivo predstavit co za jedinca vy vychovate, sa bude bat aj do lesa vstupit, bo nanho vybehne medved, od ktoreho clovek nikdy nevie co moze ocakavat. Samozrejme len specialne kvoli vam az z Vysokych Tatier tam prileti, padakom zoskoci z helikoptery aby mohol napadnut vase dieta. Jesus christ. Vam v skole nehovorili, ze jedna lastovicka leto nerobi? :P

ViktorkaVix

Tak samozrejme, ze je to neprijemna skusenost, ale dovolim si tvrdit, ze je to rarita. A pokial sa nic vazne nestalo, tak netreba z toho robit tragediu a ani v dietati vyvolavat strach zo zvierat pre boha. Ja som mala desat rokov, ked som chodievala vencit susedovho psa, ktory bol z utulku a nejak mu preplo a tiez ma kusol. A normalne zijem, dycham ani traumu nemam a dokonca mam dvoch psov a nekonciace nutkanie hladkat kazdeho psa, ktoreho stretnem, este ja za plotom. Samozrejme mam zdravy usudok a viem pri ktorom si to mozem dovolit a je absolutne nepodstatne o ake plemeno sa jedna, lebo pes vysiela jednoznacne signaly, na zaklade ktorych clovek vie co si moze dovolit a ani styri vysoke skoly na to netreba. A este tote zvasty ohladom bojovych plemien, ked pocujem, az plakat sa mi chce, ked si pomyslim, ze niekto moze take dezinformacie sirit. Pes je odrazom svojho pana a pokial ho pan zamerne nevedie k takymto sklonom, pes sam od seba hryzt nebude. Samozrejme, ze osobitna kategoria su tyrane psy, ktorym bolo ublizene a je tazko predpokladat co od nich cakat, ale tyto psy maju stale nahubky.