Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

BlueberryNNN

Dedok, pomale spermie sa nepotrebuju dostat nikam. Pomale spermie znamenaju nekvalitne spermie, ich nizka pohyblivost. Napichanim bodov na chlapovom tele urcite nesposobis, ze sa zazracne prenesu do zeninych vajcovodov.

alandra

ako si sa tam objednávala? mám tam ísť osobne sa objednať alebo aj telefonicky sa mi podarí? lebo som počula od kamošiek, že na niektoré kliniky je problém sa aj dovolať, tak by som chcela vedieť, že jak je to tam čo si ty písala??

barborica

Juraska to by bolo super keby to bolo take jednoduche. Cloveku dlho trva kym si len pripusti, ze ma nejaky ten problem, ze ozaj sa z nejakeho dovodu nedari. U nas je to ved uz dlho co to nejde a az teraz sme navstivili kliniku.

juraska

..keby nejake zablokovane body na tele vedeli pomoct pri pomalych spermiach, keby vedeli pomoct pri polycystickych vajecnikoch..lenze to podla mna ani zdaleka toto nedokaze..

grica

Dedok, ale výsledok toho je neistý a teda nedá sa na to spoliehať, aká je úspešnosť takejto možnosti z tvojej skúsenosti??
Mamita, tak my sme boli v BA v Iscare, čiže na termín sme čakali dva mesiace, ale teda nebol to pre nás problém. Boli sme radi, že sme ho mali a teda počkať sa vyplatilo. A zase keď si vezmem, že len na neurológiu keď sa mamina objednávala, tak dostala termín o pol roka, tak toto je ozaj nič :)

mamita1

mjanik len nie pre každého toto môže byť správne riešenie a netreba sa preto hneď zlostiť :)
grica aj ste dlho čakali na objednanie? či nie?

dedok

grica stačí pár bodov na tele dať do poriadku a malo by byť všetko OK body sa robia v oblečenom stave nevyzliekate sa