Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

kamcika

Mňa by zaujímalo aký je postup keď teda doktor povie, že ivf? Ako to prebieha? Máte niektorá za sebou aj nejaký iný spôsob? Žeby ste mi o tom viac napísali? Lebo nemám v mojom okolí nikoho kto by mal problém, žeby som sa vedela poradiť a získať nejaké tie informácie.
Lebo už nemôžem len tak čakať a snažiť sa.
Vyčerpáva nás to oboch.

barborica

Matka ked ono tazko je to pochopit preco kto ake veci robi. Tiez niekedy sa nechovam akoby som mala, ze uz proste som unavena, ze vsetko v zivote mam pocit, ze sa mi nejako komplikuje. Ale teda hlavne je nepoddat sa tomu.

mamita1

laurosik a v tvojom prípade čo pomohlo? myslím aké riešenie sa zrovna u vás osvedčilo s partnerom? ak teda by ti nevadilo mi o tom viacej popísať?

Laurosik

mirinda prepac asi hej. No Iscare je aj v BA a aj v Martine. Bola som v Bratislave, kedze to mam tuto viacej po ruke. Ale to sa nemusis bat, ze nejaky rozdiel alebo nieco. Na klinike pracuju odbornici, ktori maju roky skusenosti a ktori vedia, co a ako, takze ziadny strach nemusis mat :)

grica

Mirinda, ale veď keď jedna klinika má viacero pobočiek tak to je jedno kam pôjde. Veď zvoľ potom to čo máš bližšie, nie?

mirinda890

laurosik prosím ťa mohla by si mi napísať? asi si prehliadla môj komentár, chcela by som vedieť, či je nejaký rozdiel v pobočkách kliniky alebo jak je to? kde si konkrétne bola ty? v ktorom meste?

Laurosik

mrkvovydzus ked ohladne toho, co je moralne a co nie, to kazdy clovek sa na to uplne inak pozera. To je aj o inych presvedceniach, ale chapem, co tym chces povedat.
matka nie je. Ono ja som ani nemala v plane sa vzdat, nejako to len tak hodit za hlavu, ale je to aj na psychiku tazko. Ale dobre je, ked clovek sa stretne s pochopenim aj u lekarov.

matka010

laurosik jasné, že to nie je prechádzka ružovou záhradou, ale netreba strácať nádej, mám kamarátku, ktorá sa na dieťa veľmi upla a teda iné deti, keďže nie sú jej tak sa k ním správa tak odmerane, čo mi už akože príde cez

MrkvovyDzus

Laurosik:

Mám na mysli to, že spomedzi všetkých dostupných riešení neplodnosti sa treba pozerať po tých, ktoré sú naozaj dobré, morálne, čím umelé oplodnenie nie je. V prvých dvoch príspevkoch som o tom napísal, je dostupná napr. NaPro technológia, ktorá funguje na inom princípe, a teda snaží sa zistiť príčinu neplodnosti, liečiť ju čo najprirodzenejšími prostriedkami a umožniť prirodzené počatie.

Laurosik

mrkvovydzus tych problemov, ktore moze zena alebo muz mat je kvantum, niekedy to proste inak nejde, len dopomoct tomu. My kym sme vyriesili vsetko ohladne tych problemov, kym sme zistili co asi to moze mat na svedomi a kym som prestala mat taky pocit viny v sebe a jedno s druhym tak to trvalo. A cele toto nie je easy ani po psychickej stranke.