Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

jancovka

Laurosik a keď nájdu nejaký problém, tak to akože najprv preliečia alebo ako to je? Mňa by zaujímalo napríklad, keď viaceré vajíčka sa oplodnia, že či sa potom dajú nejako aj zmraziť alebo jak to funguje?

Laurosik

ked treba zistit pricinu preco to nejde, preto su podstatne vysetrenia ako aj mne robili v Iscare a rovnako aj mojmu muzovi aby teda sme sa vedeli posunut dalej, ze kde je problem a co bude dalej. Bez tych vysetreni by sme ani len nemali paru, ze co sa deje, preco sa nam nedari.

kamcika

Mjanik to som kedysi absolvovala, ale teda na toto nám to vôbec nepomohlo. Podľa mňa keď to nejde, tak už proste treba vyhľadať pomoc.
Je fakt, že som sa tomu bránila veľmi, ale teda už nevidím inú možnosť len aby nám lekári pomohli.

mjanik

skús tú akupunktúru-čo viem, čo na ňu chodili všetký porodili, až na jeden prípad ked prišli po 2x nezdarenom oplodnení, tá nie

barborica

Mamita toto vsetko bude cakat zrejme aj nas, pretoze sme sa po mesiacoch vahania rozhodli, ze pojdeme na kliniku, kde by nam s tymto co nas trapi pomohli.
Tak som zvedava co vsetko je pre nami :)

mamita1

a ďalej potom je to ako? potom kedy sa vkladá naspäť alebo ako to je ďalej, ďalší postup? prepáč, že mám toľko otázok, ale nemám v okolí nikoho kto by si týmto prešiel a teda ozaj by som rada mala prehľad, nech viem cca čo očakávať :)

grica

Mirinda nemyslím si, že v tom bude nejaký rozdiel, keď ide o jednu kliniku, je veľmi podstatné je aby proste si sa dostala do rúk alebo akoby som to povedala odborníkov, aby lekári mali roky skúsenosti, to je základ pri takýchto veciach :)

mirinda890

laurosik ďakujem :) hej to chápem, že to máš bližšie tak ti je to lepšie, myslíš, že bude nejaký rozdiel v tom, že v ktorom meste?