Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

juraska

..mas ty nejaku skusenost s tym zeby sa vam nedarilo alebo nieco take podobne?..myslim, ze potom by si pochopil aj preco ti toto pise..niekedy proste uz ma clovek plne zuby roznych sposobov, ktore nepomahaju..a skusat kadeco..niekedy je uz clovek vycerpany..my sme tak boli s muzom..preto uz sme si povedali, ze dost..ze nebudeme len skusat a vyhladali sme pomoc..

mjanik

Marinina-aspoň vidíš aké slabé sú vedomosti o akupunktúre.Akupunktúra vie vyliečiť aj také choroby na ktoré už západná medicína nestačí.

mjanik

Marinina-aspoň vidíš aké slabé sú vedomosti o akupunktúre.Akupunktúra vie vyliečiť aj také choroby na ktoré už západná medicína nestačí.

mjanik

Marinina-aspoň vidíš aké slabé sú vedomosti o akupunktúre.Akupunktúra vie vyliečiť aj také choroby na ktoré už západná medicína nestačí.

marinina

MJANIK - Lenže keď pár vyhľadá pomoc u lekárov, ktorý sa venujú problémom s otehotnením, prípadne umelému oplodneniu, tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa to podarí ako skúšať toto.

kamcika

Ďakujem kollki, že sa zaujímaš, áno vyhľadala som, už máme termín v Iscare u dr. Dugátovej, tak uvidíme keď tam pôjdeme, že vlastne čo ďalej. Čo bude s nami :D Veď toto sa nedá odkladať donekonečna, veď roky nám bežia, aj mne aj mužovi a teda nemáme už na čo čakať.
Mjanik neskúšala som nikoho iného, ďalšieho proste nemalo to zmysel, za mňa to boli vyhodené peniaze, neviem si predstaviť žeby som chodila a ďalej skúšala, robila pokusy.

meggi36

Mjanik myslíš, že je dobré takto kadečo skúšať, keď už roky si nedarí? Podľa mňa to je zbytočné a treba ozaj zistiť čo je vo veci. To nie je sranda keď sa nedarí.

Laurosik

jancovka ano, zvysne embrya sa zamrazia a pouziju sa v pripade potreby dalsich vkladov neskor. co sa tyka tych problemov na co sa pytas, tak to je rozne, velmi zalezi kde je problem aky je, v niektorych pripadoch napriklad je mozne IUI napriklad, ale u niektorych zien je to zbytocne ak maju nejake problemy, kedy by teda ta uspesnost bola nizka, ale tak na zaklade vysetreni lekari usudia, co je vhodne

Koliesova

jancovka neviem ako to chodí, ale myslím si, že z veľkej miery ozaj záleží aký je problém a teda musia ku každému pristupovať individuálne, pretože dnes ozaj tých problémov prečo sa nedarí môže byť veľmi veľa, ale tak dobré je to, že sú rôzne možnosti riešenia :)