Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

MrkvovyDzus

Babyliss:

A skúšali ste sa popozerať aj po iných riešeniach? Napr. po NaPro technológii, ktorá neobchádza problém, ale naopak, zameriava sa aj na liečbu neplodnosti? Ak nie, skúste si o tom zistiť info, prípadne o inom morálne prijateľnom spôsobe.

Problém umelého oplodnenia je totiž napr. v tom, že pri ňom môže dôjsť k likvidácii "nadbytočných" embryí, teda, k niečomu ako pri potrate, k ukončeniu nenarodeného počatého života - k usmrteniu človeka.

mirinda890

laurosik ďakujem, že si mi napísala :) táto klinika ale má viac pobočiek alebo akoby som to nazvala po Slovensku nie? ty si aj brala do úvahy nejaké iné, či si bola rozhodnutá hneď??

grica

Meggi áno aj mne aj drahému, predsa len toto je vec, ktorá sa týka oboch, páru :) Mne, čo si pamätám robili vyšetrenia ako hormonálny profil, ultrazvuk, priechodnosť vajcovodov a keďže som mala problém s tým, že vlastne som nedokázala udržať, keď sa mi aj podarilo otehotnieť, tak mi robili vyšetrenie počtu chromozómov. Ale to na klinike, čo sa tomu venujú ťa oboznámia so všetkým, čo vlastne ťa bude čakať, aj teba aj muža ;)

marinina

MEGGI36 - Podstatné je vyšetrenie aj tvoje aj chlapove, čiže áno robia sa vyšetrenia aj mužom. Spermiogram, nech proste sa zistí všetko, kde môže byť nejaký čo i len malý náznak nejakého problému.
Neviem inak čím to je, či touto dobou alebo čím, že toľko párov má tieto problémy :(

meggi36

Toto je inak fakt, lenže viem toto už nejako ten prístup odhadnúť podľa prvého stretnutia?
Grica ďakujem. Na klinike robili vyšetrenia aj tebe aj mužovi? Či aký je postup?

barborica

Laurosik treba sa tam dopredu nejako objednat? Ako to tam prebieha? Aj tam robia nejake tie vysetrenia? Alebo ako to funguje?

Laurosik

mirinda my chodime do Iscare, tiez som pozerala viacere kliniky, ale som rada, ze sme si dohodli konzultaciu prave na tejto klinike a vlastne sme tam aj ostali. Lebo hned jak sme prisli, tak zaujem o cloveka je tam proste evidentny a hned som mala v tom jasno :)

mirinda890

laurosik a kde prosím ťa chodíte? lebo pozerala som, že kliník, ktoré sa týmto veciam venujú je už po Slovensku viacej a teda neviem že na základe čoho nejakú vybrať?

grica

Meggi tak v prvom rade je to o nejakej ten vstupnej konzultácii alebo akoby som to nazvala, podstatné je najskôr prebrať s gynekológom ako na tom či, že čo by bolo fajn a potom si nájsť kliniku, ktorá sa venuje problémom s otehotnením a vlastne tam sa objednáš na konzultáciu a na základe toho sa uvidí, čo ďalej. Hneď som bola o čosi múdrejšia, keď som sa dozvedela aký mám problém, aké hodnoty pri vyšetreniach mi nevyšli dobre ;)