Umelé oplodnenie

Príspevok v téme: Umelé oplodnenie
Babyliss

Ahojte hlavne mamičky ktoré otehotneli po umelom oplodnení.

Mala by som na vás otázky, rada by som chcela vedieť čo ste robili ( vy a manžel / partner ) pred oplodnením napr: kyselinu listovú už beriem, načo máme ešte dohliadať? Musí partner tiež niečo brať ? ( spermiogram ok ) ako prebiehalo oplodnenie? Koľko dní po odbere vajíčka vám vstriekli oplodnené vajíčko do maternice?

Boli ste na PNke ak áno koľko dní? Ja mám v pláne ísť na PNku pretože mám psychicky a fyzický náročnú prácu tak dúfam že aspoň prvé 2-3 týždne vybavím PNku.

A rada by som ešte chcela vedieť čo ste robili po oplodnení. Okrem ležania v posteli atď.

Budem vďačná za všetky možné tipy a rady. Ďakujem a pekný deň

matka010

juraska toto je dobré ako píšeš, keď vieš vlastne čo ťa čaká, lebo ja keby som nevedela, čo vlastne bude ďalej, čo prečo sa robí a ako a všetko, tak by som bola nesvoja, mám rada, keď viem o všetkom toho teda čo najviac, som potom taká kľudnejšia :)

juraska

..vybrat samozrejme nie, ale teda nech uz ide o akykolvek sposob, tak lekari vedia preco co odporucaju..predsa len lekar prichadza s roznymi problemami s otehotnenim do kontaktu..cize vedia co a ako..

marinina

KAMCIKA - Ten spôsob, že čo by bolo vhodné, tak to si ty nevieš nejako vopred vybrať alebo tak, pretože to je všetko o tom aké budeš mať ty výsledky, aj tvoj partner a na základe toho ti povedia, čo by bolo najlepšie.

juraska

..v Iscare co mame my s muzom skusenost je to tak, ze v jeden den vlastne mne vzali vajicka a drahy odovzdal ejakulat..a potom som par hodin lezala a vlastne nasledne sme isli na taky akoby pohovor kde nam vlastne vysvetlili do podrobna procesy oplodnenia aby sme mali co najlepsiu predstavu o tom ako co bude prebiehat..

meggi36

Laurosik tam kde si ty chodila tak tam máš možnosť aj nejako, že vybrať si doktora? Vieš, že či vlastne celý ten proces absolvuješ pod dozorom jedného alebo ako to funguje?

jancovka

No ja neviem, preto sa pýtam, lebo teda ma to zaujíma.
Napísala si, že ešte, ty tiež máš nejaké problémy alebo ako mám tomu rozumieť?
Ak teda ti nevadí o tom písať, samozrjeme :/

Laurosik

tak bola som na ivf, ale teda ono este nemame vsetko za sebou, u nas to bolo tak, ze vlastne po vsetkych kompletnych vysetreniach nasledovala hormonalna stimulacia, vsetko ohladne tej liecby ti vysvetlia na klinike, ze co a ako :) Potom cca na piaty den sa ide na kontrolny ultrazvuk, kde lekar skontroluje ten priebeh, jak to ide a na zaklade toho vlastne urci termin odberu vajicok :)