Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

micheala254

áno - to aj ja tak mávam, že proste tie bolesti sú neskutočné, ale neviem čo by mi zabralo, dávam si obklady na hlavu, snažím sa oddychovať počas toho jak mi je na nič, ale niekedy aj to nepomáha a zase nemôžem si proste dovoliť každý mesiac aspoň na dva dni byť doma, že mi nie je dobre

Darinik

no mne napríklad kamoška tvrdila, že ona počas menzesu má také bolesti, že proste aj hlava ju boli počas menzesu inak ako bežne, že tie bolesti sú také pichľavejšie, intenzívnejšie :/

katikaluz14

Lulina_majerova-áno,ale ja napríklad sa aj pozerám na to,že aký je ten obsah,koľko mg,lebo to je tiež dosť zásadná vec.

romkita

tak ono v zasade velmi zalezi, ze liek co obsahuje, ake liecivo a v akom mnozstve, od toho sa treba odrazit, lebo niekomu pomaha ibuprofen, niekomu paracetamol, niekomu len kombo tychto dvoch napriklad, dnes je toho viac ako dost

frankma

len nie je to vlastne liek ako liek? ako viete, co je dobre vyskusat, ze co by vam na tie menstruacne bolesti mohlo pomoct? lebo uz som videla aj take, ze liek od bolesti pri menstruacii, nejaky zensky, len mi to neslo do hlavy, lebo som proste bola v tom, ze vlastne ked je od bolesti nieco, tak to zabera na akukolvek

zamkysima

daviena tak to moze byt aj len nejake prechodne obdobie, ze po porode, to zase nemusi byt, ze ti ten menzes takyto zostane, to sa neboj, to moja svagrina niekolko mesiacov takto mala a potom sa jej to upokojilo ;)

lilinida

...no toto mavam podobne, ono to nie je len tak. Bojovat s tym nejako sa neda. Aspon ja som na to neprisla ako tomu nejako predist. Ale ja mam na toto Cetalgen oskusany, ze mi pomoze, ze mi zaberie, ked u mna bolesti nastupia.

lilinida

...no toto mavam podobne, ono to nie je len tak. Bojovat s tym nejako sa neda. Aspon ja som na to neprisla ako tomu nejako predist. Ale ja mam na toto Cetalgen oskusany, ze mi pomoze, ze mi zaberie, ked u mna bolesti nastupia.

daviena

ahojte prosim poradte mi, po porode sa mi menstruacia velmi zhorsila, nemala som doposial skoro ziadne bolesti bola som v pohodicke bez problemov vsetko, ale po porode aj silno krvacam aj mavam krce a to uz dva dni predtym ako mam dostat, ako s tym bojovat?