Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

stanchelka

Kollki v akých časových rozostupoch si ho dávaš? Akože ďalšiu tabletku si dávaš kedy, keď sa bolesti vrátia?

kollki

Niekedy to moze pomoct, to bez pochyby, len kazdy sme uplne iny, na kazdeho to moze mat iny vplyv.
Ale tak zdrava strava a pohyb to nemoze nikomu uskodit si myslim. Mne ked je zle, tak siahnem po Cetalgene, to uz potom nerozmyslam, co a ako, lebo viem, ze tato tabletka mi pomoze, ze mi ulavi a to je pre mna podstatne.

BertaVertina

Damy, poviem vam, ze menstruacne volno by bolo naozaj super) ja som mala dost dlho menstruacne bolesti a vzdy mi doktorka povedala, ze co ako chcem a ze je to normalne..tabletky sa mi pit neustale nechcelo, tak som zmenila doktorku a podla recenzii skusila gynekologiu v ba doktorpro.sk, no a zacali sme patrat s doktorkou po pricinach bolesti. Akonahle som zacala viac sportovat a upravila si jedlanicek, bolesti pominuli) nehovorim, ze u vsetkych to moze pomoct, ale treba skusat rozne alternativne metody a moze nieco zabrat)

marceliita

je to fakt, že v tomto smere to nemáme vôbec jednoduché a najhoršie je, že ono môže mať niekto bezproblémovú menštruáciu roky a potom po pôrode sa môže všetko rapídne zmeniť a nevieme to nijako ovplyvniť :/

Laurosik

no to take k nam aby sa vobec niekedy aj dostalo. Akoze ale myslim, ze je to super krok pre nas zeny, ze proste uz niekto dava najavo, ze to chapu ludia, ze to nie je nieco vymyslene ale ozaj nas to velmi ovplyvnuje. Ako PMS tak aj samotne obdobie menzesu.

Chrisiana

miladka toto sú tie príjemné veci a také ktoré sa dajú akože odložiť, ale keď to príde na nás a treba ísť do práce, to si nemôžeme len tak dovoliť neísť, ale akurát mi sestra pred pár dňami hovorila, že už niekde aj menštruačné voľno začnú dávať ženám :P

Darinik

ako si to napísala jancovka, áno každá žena to pochopí, škoda, že často len my, ženy sa chápeme v takýchto veciach navzájom :)
lebo tie bolesti a nálady podľa mňa vie pochopiť len niekto, kto si tým prejde.

mamita1

gauč a teplo, to je najlepšie v takých prípadoch, len ja teda si to fakt môžem dopriať, len keď mi nie je dobre, ale môj milovaný, ten aj každý deň si také dopraje :D

juraska

..ked to pride v noci to je este horsie..to sa ani nevyspis ani nic..to viem aj podla seba..ale ked mam bolesti, ze to takto pride a krce, tak si zbehnem do lekarnicky po Cetalgen, ten si supnem a idem sa ulozit na gauc do tepla..