Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

BertaVertina

Pri extrémne bolestivej menštruácii môžete skúsiť užívať voľnopredajné lieky proti bolesti, ako je ibuprofén alebo naproxén, ktoré pomáhajú znižovať zápal a kŕče. Aplikácia teplého obkladu na spodnú časť brucha a pravidelná jemná fyzická aktivita, ako je chôdza alebo joga, môžu tiež zmierniť bolesť. Ak bolesť pretrváva alebo sa zhoršuje, je dôležité konzultovať situáciu s lekárom, aby sa vylúčili závažnejšie zdravotné problémy, ako je endometrióza alebo fibroidy.

Darinik

mas ty pravdu vyskusala som ho aj ja a fakt mi zabral o dost lepsie ako klasicky ibalgin ci novalgin. ono tusim je pisane aj ze ho netreb auzivat zas nejako vela lebo ze ma v sebe dost mg aj paracetamolu aj ibuprofenu.

lilinida

... mne na bolest zaberie uz len cetalgen, ono nie je to len taky obycajny liek, ale je vhodny prave na takuto akutnejsiu bolest kedy proste obycajne lieky od bolesti nezaberaju...

syliwiana

Akoze cajickovat cajickujem pod chvilou len akosi je to malo aj s tymi teplymi obkladmi. Preto niekedy by som bola najradsej keby nic taketo nebolo v nasich zivotoch. A tabletky neviem uz co si mam dat aby mi zabrali.

tamarka78

ved a to mavas az take bolesti? eliminicia by ti narobila este viac skody ako uzitku ver mi. mozno ti bude ozaj stacit si len dat tabletku proti bolesti a robit si alchemilkove caje ci davat teple obklady.

mantika

uplne eliminovat si myslim ze nie, to je nemozne. no mozno aspon upravou stravy ci celkovej zivotospravy si dokazes pomoct. ale aj tak si myslim ze proste s tym nic nenarobis, jedine to nejako vydrzat raz do mesiaca.

syliwiana

A neviete ci sa to da nejako z dlhodobejsieho hladiska eliminovat toto PMS? Neviem ako vam ale mne to teda dostatocne nici zivot kazdy mesiac.

smialala

emaniala neviem preco sa tak obavas, ci mas nejake zle skusenosti? ako chapem kazdy sme iny a kazdemu inak reaguje telo na lieky, no za mna ti mozem jednoznacne povedat ze mi perfektne zabral a nemusela som si davat viac ako dve tabletky za den.

anezkagub

martusha Ja asi nepoznám vo svojom okolí ženu ktorá by mala svoje dni také ukážkové a šlapali by jej ako hodinky :D No a aj si niečo dávaš na tie kŕče či to nechávaš len tak odznieť?

martuscha

takze pozeram nie som jedina ktorej to takto hapruje cela menstruacia. len keby aspon tie krce boli znesitelnejsie, lebo takto je to fakt na porazenie. a o bolestiach hlavy ani nehovorim,ale podla toho uz aspon viem kedy asi pridu.