Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

lilinida

...je to normalne skusat, ja napriklad som mala problem iste obdobie, ze ked mi nieco pomohlo na bolesti podbruska, tak mi to nepomohlo na bolesti hlavy, takze tiez som patrala ci vobec jestvuje nieco, co by mi dobre ucinkovalo aj aj :D

kollki

Gilda zalezi aka tabletka, su tabletky, co mi nepomozu vobec, ale nastastie uz mam oskusane na sebe, co ma zmysel a co nema.
Ale teda trvalo mi to kym som nasla :)

tamarka78

Tiez kedysi som si myslela, ze aka som hrdinka, ze bez tabletky, ale vobec to nie je hrdinstvo. To len zbytocne som trpela a nikam to neviedlo. A takto si dam Cetalgen a vybavena vec. Mam pokoj.

Gilda

Tabletku? Ty si mala podobné bolesti niekedy? Zabere len na páru hodín. Niekedy zabere po dlhej dobe a niekedy ani nezabere. A keď bolesť trvá dlhú dobu, byť stále na liekoch.

smialala

nerozmyslala si nad tym, ze keby si mala nejake bolesti, ze by nebolo na skodu dat si tabletku?? ved to je najjednoduchsie a najucinnejsie riesenie, nie??

patrici77

ale ved to nie je zle, to, ze si pospis je len dobre, pretoze to telo sa skor s tym vsetkym vysporiada, skor si tym prejde :)
ja tiez sa snazim pocas menzesu co najviac oddychovat :)

monamini

to aj ja tak mam a ti poviem, ze teraz este horsie, pretoze mam covid, som unavena, vsetko ma boli a o dva dni cakam este aj menstruaciu, cize citim, ze uz to na mna ide a neviem jak to zvladnem, mam obavu, ze potom najblizsie dni len komplet prespim :(

frankma

moj mi aj pomoze, ale co z toho, ked si bolestami prejst musim, ze nejako sa mi nevie ulavit, ze proste som taka nesvoja, ubolena, nervozna :(

anezkagub

Muž ti nejako nevie pomôcť počas tohto obdobia? Žeby deti postrážil alebo niečo také, nech ty môžeš oddýchnuť?
Lebo myslím, že počas menštruácie by sme celkovo si mali dopriať taký kľudnejší režim.

martuscha

no niekto si to nemoze dovolit z prace a niekto si to pri detoch nemoze dovolit, moj pripad je ten druhy a po pravde uz neviem ako to urobit aby som zvladala tych par dni za mesiac bez problemov, aby deti vobec nemuseli pocitit, ze mi nieco je :(