Extrémne bolestivá menštruácia

Príspevok v téme: Extrémne bolestivá menštruácia
nafu

Mám 17 rokov a mávam veľmi silné bolesti pri menštruácii. Väčšinou mávam aj hnačky a bolia ma kríže. Lenže tento krát toho už bolo viac. Menzes som dostala pred spaním ale potom som išla radšej hned spať ešte skôr než začali tie bolesti a nad ránom som sa zobudila na tie ukrutné bolesti a zase som mala hnačku. Lenže zrazu sa k tomu pridala aj nevoľnosť a začala som byť taká malátna. Nevládala som ani vyjsť hore po schodoch do izby, tak som si ľahla do obývačky na gauč. Začalo sa mi ťažko dýchať a začalo mi strašne hučať v hlave a na chvíľu som ako keby stratila sluch. Hrozne som sa bála. Chcela som kričať na mamu, ale ani to som nevládala a už som si myslela že bude môj koniec. Bolo to hrozné. Viem že to možno preháňam, ale nikdy sa mi toto ešte nestalo. Stalo, alebo stáva sa to ak vám. Môže to byť nebezpečné?

daviena

ani nevrav, mne je mesiac co mesiac horsie mam taky pocit. a teraz cez leto je to pre mna masaker, navaly tepla, pocit opuchnutych noh, naliate zily na nohach. no des. hotova som. a pokial sa mi nespustia tak krce ze az na zachod chodim podchvilou pre istotu.

frankma

vybuchla ale jedine asi od bolesti a to nie len podbruska ale aj hlavy. neviem ci to mava kazda zena no stretla som sa s tym dost casto ze ked zenam meskaju tak im to prejde do hlavy. preto som rada kocky ze ste tu radili aj ten cetalgen.

monamini

no len to neviem ci by bolo fakt dobre keby sa ti uplne menstruacia zastavila. skor si myslim ze to by prinieslo viac problemov so sebou. ja by som asi "vybuchla" keby sa mi nespustila :D

patrici77

vies co ja tiez som ti taka haklivejsia na bolest ale celkovo aj na choroby. co sa tyka napriklad mojho priatela ten je odolny, toho chytia len sople maximalne kasel a ja si vsetko odskacem s teplotami vysokymi a nenormalnymi bolestami tela.

micheala254

no neviem či by som to u mňa brala zase až takto vážne aby som nebehala po doktoroch a zistia mi aj to čo nepotrebujem. takže asi sú to zrejme také "normálne" prejavy len ich beriem citlivejšie ako iné ženy. kedysi som to ale nemávala až takto.

emaniala

romkita takze on vlastne nie je ako obycajny ibalgin alebo flector od bolesti? lebo ja uz kolkokrat neviem co so sebou aj obklady si davam aj teplu sprchu,dokonca mi byva kolkokrat tak zle ze az na zvracanie a na odpadnutie od tej boelsti.

lulina_majerova

to som ani nevedela že nejaké takéto ochorenie existuje. asi by bolo na mieste navštíviť svojho doktora keď teda lieky nezaberajú. inak koľko môžem vlastne užívať takto lieky od bolesti a kedy je to už skôr na doktora? ja to teda odhadnúť neviem, lebo nechcem zo seba robiť nejakú citlivku.

Scenarista

Vyzerá to, že trpíte silnou dysmenoreou (bolestivou menštruáciou), ktorá môže byť sprevádzaná hnačkami, bolesťami krížov a ďalšími symptómami ako nevoľnosť, slabosť a problémy s dýchaním. Takéto silné symptómy nie sú bežné a môžu naznačovať vážnejšie zdravotné problémy, ako endometriózu alebo iné gynekologické ochorenia.

romkita

no tak on obsahuje v jednej tabletke 500mg paralenu a 200mg ibuprofenu takze ano je to taka silnejsia davka, no rozhodne je aspon podla mna najlepsi na taketo akutne bolesti a vies ho pouzit vsade tam kde potrebujes silnejsie potlacenie bolesti ako ked si das cisto len paracetamol ci ibuprofen.

kollki

A mate to overene ze to zaberie vsetkym na kazdy druh bolesti? To musi byt potom riadny utlmovak podla mna ked to je taketo silne.