Ako sa mám zmieriť stým že ostanem navždy sama?

Príspevok v téme: Ako sa mám zmieriť stým že ostanem navždy sama?
samasama

Myslím že otazka je jasná.Ako sa mam zmieriť stym že nikdy nebudem mať priateľa,manžela?Mám 18 rokov a už teraz dobre viem že ked sa doteraz nič nezmenilo tak sa to ani nezmení.Niesom škaredá starám sa o seba priležitosti bolo veľa pretože vonku som veľmi často..Nemyslím len diskoteky ale aj ine udalost.Som veselá mám vždy dobrú náladu ani som nikdy netlačila na pílu....Keď doteraz omna nikto nezakopol určite sa to nezmení ako mavnutím čarovneho prutika.Dobre dosť toho.Poradte mi ako si vyplniť život.Určite po škole planujem ist si zarobit do zahraničia a chcem chodiť na dovolenky.Sama.To viem že si vychutnám aj sama..Určite kvoli tomu niesom zatrpknutá ani sa nou nestanem...Ak máte nejaké napady prosim sem snimi,ďakujem..

Maja12345

Vztah nieje dolezity, ked mas ine zaluby, robis nieco co ta bavi, vtedy ti netreba vztah.Horsie je ked nemas nejake zaluby, alebo nieco co ta naplna , dobru robotu vtedy clovek tuzi po vztahu.Ja sama viem , ze ked som chodila na VS, naplnala ma skola, nejaky ten sport zo spolubyvajucimi.Takze vztah mi nechýbal.Horsie to bolo ked som nenasla dobru pracu a zacala makat vo fabrike, vtedy ma naplnil vztah, to ze po praci pridem a budem travit cas s priatelom , to ma naplnalo.Zrazu bol uz vztah priorita.Keby som nemala vztah zrejme zacnem byt negativne naladena ze mam blbu pracu a malo penazi a este ani priatela.A pisat a volat niekoho vonku by bolo len o tom , ze nikto nikdy nemal cas lebo bol z priatelkou, kamosky z priatelom.Ja mam taku blbu skusenost.

ahjaj

sama, taká otázka. Tí, ktorí Ti hovoria, že ostaneš sama, to hovoria prečo? Určite nie preto, že ako 18-20 ročná nemáš vzťah. Nie je niečo v Tvojom správaní alebo v Tvojej povahe, čo chlapov odrádza?
V rovesníckej skupine s inými dievčatami a chlapcami Ťa majú radi? Máš kamarátky, kamarátov?
Keď som skončila školu, mala som kamarátky a kamarátov jednak z našej kresťanskej skupiny, jednak bývalých spolužiakov, a potom v zamestnaní, kde som pracovala tiež.
Takých, na ktorých som sa mohla spoľahnúť, keď som niečo potrebovala. Vzťah som nemala. Ten až po dvadsiatke. Teraz sme manželia.

daniela2

Povinná školská dochádzka je 10 rokov. Ty si to vydržala v škole až 11. Myslím, že to by mi viac prekážalo, ako nemať v 20 rokoch vzťah.
Jeden môj bratranec holdoval alkoholu a skončil ako bezdomovec. Nemám pocit, že by mi to hrozilo. Ale on tak skončil. Takže možno v génoch to mám, že tak skončím aj ja.
Čo zamestnanie? Máš nejaké?
Kurzy? Ďalšie vzdelávanie? Nevieme aká v skutočnosti si.
Zoznamovanie cez internet? Vraj si tam bola a už nie si? A to si ako rýchlo vzdala? Lebo už v 18. rokoch si začala s tým, že ostaneš na ocot, a aj sa tak nejak správaš, ako kto na ocot ostať chce.
Takže internetová zoznamka. Navštíviš profil niektorého chlapa, a nenapíšeš mu prvá, on bude vedieť, kto navštívil jeho profil a napíše Ti. Popíšete si a keď Ťa bude chcieť pozvať na rande, stretnete sa.
Dievčatá, ktoré sa boja, že ostanú samy, majú tendenciu si vzťah zabezpečovať hneď sexom. Dosiahneš tým to, že si Ťa nebude vážiť, lebo budeš ľahká korisť. A taktiež žiadne vyplakávanie, že si sama a že si nemala vzťah. Vyplakávanie mužov odrádza.

mirec411

sama, tvoja sesternica nie je vzorový príklad a nemôže ním byť žiaden(!) jedinec. Ak ti ona slúži ako príklad, tak sa obzri na ulici okolo seba a povedz mi ty, koľko ľudí je vo vzťahu? To že sesternica nemá vzťah, je len a len jej záležitosťou. Ak sa rozhodla, že bude sama, tak presne tak aj žije, napriek tomu, že (ako píšeš) vyzerá dobre. Nevidíš jej do hlavy, takže ani nemôžeš vedieť skutočné príčiny, prečo žije sama.
---------------
Čo má spoločné nedokončenie strednej školy s tvojou dočasnou samotou? Absolútne nič. Keby si chcela, tak by si ju dokončila. Ak by ti v jej dokončení zabránili vážne zdravotné problémy, tak to je o inom... Ak si sa rozhodla sama, že ju nedokončíš, tak Nemôžem verejne robiť rozbor tvojej osobnosti a ani to neurobím. Nepomohlo by ti verejné písanie o tebe, a nikdy to ani nerobím.
Môžeš naozaj len uvažovať o sebe a zamyslieť sa nad tým, či sa v svojich 18 rokoch správaš adekvátne k veku a vyzretosti, alebo či si nezačala spúšťať sama v sebe pocity sebaľútosti.
Chápem prečo sú ti názory od "dobreuž" vhodné napriek tomu, že každému uvažujúcemu i všetkým skúsenejším a rozumnejším ľuďom pripadajú horšie, ako názory samoľúbeho chlapčeka.
Asi ti treba povedať, že každý z nás má slobodnú vôľu. Máš ju aj ty a nemôžeš tvrdiť, že ju nevyužívaš. Využívaš, takže všetko čo robíš, robiť chceš a robíš to dobrovoľne.
Momentálne riešiš akúsi pokrivenú pravdu o tom, že ak si nemala doteraz vzťah, tak ho mať nebudeš. Nepripadáš si pritom sama sebe smiešne? Veď to ako keby ročné dieťa tvrdilo, že sa nikdy nenaučí chodiť, lebo ešte nechodí a skoro všetky ostatné deti už chodia.
Ak si čakala, že ťa budem chápať, tak to neurobím. Veľmi dobre ti rozumiem, ale nechcem vyzerať ako človek, ktorý chápe tvoj rozmar a sebaľútosť. Si iba dieťa. Naozaj mladučké dieťa, ktoré si môže dovoliť také myšlienkové rozmary, aké tu predvádzaš.
No a to, že nepíšeš nič bližšie o sebe, má tiež svoje dôvody. ........ale už dosť. Keď chceš, počúvaj rady takých, ako je "dobreuz". Má to len jeden háčik... Nech sa potom stane čokoľvek s tvojim životom, tak oni tým nebudú trpieť, nebudú ani nič ľutovať, nebudú sa obzerať späť, pretože oni za tvoje rozhodnutia nenesú žiadnu zodpovednosť. Vôbec, ale vôbec žiadnu! Tú si nesieš a aj ponesieš ty.
Ak teda chceš byť sama a žiť sama, tak ži sama. Možno si nič iné ani neželáš. Je to logické, pretože keby si chcela niečo iné, tak by si to získala. Zajtra, o mesiac, či o rok - na tom nezáleží. Ale získala by si to, čo chceš.
Poviem ti aj niečo iné... Nie je problém začať si a mať s niekým vzťah. Mať jeden, dva, či viac vzťahov... Umenie je naučiť sa urobiť jeden vzťah pekným a trvalým.
Ty nechceš žiadny. No tak ho nemaj.
Prečo si sem potom ale napísala???
Niečo tu nesedí... A my dvaja vieme, čo. Ozaj, kedy naposledy si sa videla "v svojom zrkadle"?

Marconello

A odkial si? Preco si nedokončila školu? Nemyslíš si, že toto je problém? Možno chlapci vycuvaju zo vztahu s tebou ked zistia, ze nemas ani strednu skolu. To uz je uplny zaklad dostudovat dnes. Co chces bez toho v zivote robit?

Kontr0lor

samasama - je mi ľúto, že sa ti za rok nepodarilo nijako v tejto oblasti posunúť ale verím, že sa to zlomí. Taktiež verím, že sa ti podarilo posunúť vpred v iných oblastiach života :) .
Ja mám 24 rokov a tiež som zatiaľ v tejto oblasti v začiatkoch a posun nie je ako inde. Mne sa ale darí posúvať v oblasti záľub: fotografovanie, cestovanie, hiking, lezenie atď. Tento rok bude opäť plný výziev a to ma napĺňa.
Čomu sa rada venuješ ty? Kam by si chcela cestovať a odkiaľ si?

dobreuz

Mirec nerobím tu žiadnu antivzťahovú kampaň :D Keď bude slobodná to ešte neznamená že sa musí izolovať od druhých ľudí, len som napísal, že vzťah nie je nevyhnutný k šťastnému životu :)

samasama

Mirec- tak mi vysvetli ešte jednu vec...ako je možné že moja 34rocna sesternica si doteraz nikoho nenašla a to vyzerá k svetu...a spomenula som tu aj to že som neskončila ani strednú školu ..čo mi nato povieš teraz???!