susicka ovocia

denanusa

Ďakujem vám za rady, len nemám predstavu, čo sú také dobré ceny, že či je dobré aj po drahšej siahnuť, či bude kvalitnejšia alebo to vôbec od toho nezávisí?
Ako zistím to, že čo pri akej teplote je vhodné sušiť??

mantika

kolko poschodi je dobre aby susicka mala? popripade ked si kupim nejaku susicku tak viem si k nej este nejake tie platy ci akoby som to povedala dokupit?

Silvinecek

Lizatko my zase mame od Sencoru, to si bol dokonca moj chlap osobne sam vyberat taku aby mu vyhovovala. To pri nicom som ho nevidela stravit tolko casu, este teda ked mobil vyberal to hej, ale on chce toto hento a tamto aby susicka mala. Lebo proste jeho susene hriby to je delikatesa tak musia byt eno nuno :D

lizatko0

My sme si doprali susicku asi dva tri roky dozadu. Kupili sme od znacky Concept. Daju sa dokupovat aj tie jednotlive poschodia, keby bolo niekomu malo. Hlavne sa treba zamerat na vykon pri vybere. Je pravda, ze tato nasa nepatri medzi tie najvykonnejsie. Prevazne vsak susim rastlinky, bylinky, takze na to je uplne super.

suchanka

Citruska no to ja viem, hríby sa draho predávajú. Oni to majú skorej taký výmenný obchod. Jeden donesie hríby, ďalší robí domácu, tak z tej potom na oplátku donesie. A takto si menia medzi sebou takéto domáce produkty, čo kto vyrobí. No veď presne to. Skúšali sme aj v trúbe sušiť, ale to mi prišlo zase zbytočné plytvanie elektrinou, lebo to trvá dosť dlho a ešte musia byť aj tie dvierak pootvorené, čo zase nie je úplne bezpečné. Takže tá sušička by sa u nás uživila.

citruska

suchanka a to len tak rozdava? ved v obchode hriby sa predavaju za take ceny, ze dovidenia, ja ked som to videla som az nechapala, akoze ja nejako ich nemusim ale muz ma velmi rad, takze mu jeho chodenie na hriby tolerujem :) ked pri susicke si vies aspon nastavit a mas istotu, ze to bude dobre presusene, ked to je takto na sietke ako si pisala tak tam je problem ten, ze zase musis to schovavat, ked zacne poprchat aby nezvlhli a tak podobne

suchanka

Tiež len takto sušíme doma na sieťkach vyrobených zo starých záclon. Teraz na jeseň toho býva dosť, keď chodievame na hríby. Môj parnet ich potom nosí aj do práce kolegom. To býva desiatky pohárov, čo každý rok nasušíme. Začínam uvažovať, že tiež by sa nám asi hodila tá sušička. By sme to nemuseli mať aspoň porozkladné po všetkých izbách.

vrvra

denanusa ahoj
veď toto všetko je na tebe, že do akej sumy a tak podobne, sú sušičky kde si vieš teplotu nastaviť a aj také kde nie. Podľa mňa je lepšie, keď si nastavíš teplotu, lebo každá vec potrebuje na sušenie iné stupne. Je rozdiel keď sušíš bylinky, keď hríby, keď ovocnú kožu a tak podobne.

denanusa

Na čo sa zamerať pri výbere sušičky? Chcela by som ju aj na ovocie, aj na hríbiky, lebo na tie môj muž rád chodí a teda zatiaľ sme sušili na starej sieťke, čo sme mali na balkóne, ale na tú sa veľa toho nezmestí, tak budeme musieť niečo takéto kúpiť, len neviem akú značku, do akej sumy a tak podobne, viete mi poradiť niečo?

chryzantenka

ja mam susicku wartmann z oceli, je ticha susi rovnomerne, uz by som plastovu nekupovala, je v rovnakej cene