Prvá menštruácia

pomocnica

RomčaPomocnica-Ďakujem. :-)

No a jasné, ja som nemyslela, že všetky 14, len som už videla také a som pozerala ako puk, ja čo poznám našťastie až na pár výnimiek sú to zlaté baby, milé...Síce so zbláznenými hormónmi, ale to je vzhľadom na vek jasné. Asi som sa zle vyjadrila, ale sú aj také...;-)
No a proste tak ako vysvetľovala bubliii, to máš takto a na pomoc presnejšiu:

Alicka niečo aby si vedela presnejšie aj s tou podprsenkou som našla takú stránku:

strankaprebaby.blog.cz

strankaprebaby.blog.cz

Tu si popozeraj, keď tak si pozri aj ostatné veci čo tam sú...Alebo zadaj do google: blog pre baby, tam ti vyjdú už stránky, tak na rôznych máš aj o menštruácii veci aj o iných veciach, ktoré sú tam pekne vysvetlené. Na niečo také som skoršie aj ja chodila, tak som sa teraz vrátila, aj tebe niečo také môže pomôcť. ;-)
Takže takto a snáď dostaneš tú menštruáciu ešte počas prázdnin, keď aj náhodou nie, tak sa aspoň už zacvičíš v škole a druhýkrát už budeš vedieť. ;-)

Bubliii

No to závisí od toho Alicka či vôbec nejaké prsia máš.. ak si plochá, načo? netreba.. kým ti neprekážajú pri spaní, športovaní, bohate stačia tie lambady

Alicka457

Velmi pekne dakujem len teraz neviem či si mám ísť kúpiť podprsenky alebo nie a či ich mám nosiť alebo nie

Bubliii

Ahojte bola som teraz pár dní mimo bez internetu..
Tiež si myslím, že nemusíme čo sa týka stavby ľudského tela zachádzať do detailov, však všetko preberiete v škole, len nie hne´d teraz, ale možno o rok, o dva. Zatiaľ nepotrebuješ vedieť všetko :) Ale som za to, aby sa trošku posunuli tie osnovy, lebo potom 10-11ročné kočky zrazu majú menzes a nevedia ani čo, to je, ani na čo to je, ani skadiaľ to je. U nás keď som mala asi 12 tak začali rozdávať tie vložky v škole a k tomu takú malú knižkočku že "čo sa deje v mojom tele". No to bol zázrak nad zázraky, človek hne´d všetko pochopil. Asi by si aj ty takú knižočku potrebovala :)
Inak ja si nemyslím, že každá 14tka hneď uteká kúpiť si kondómy, väčšinou čo poznám sú to zlaté baby a na niečo také ani nepomyslia. Keď už, tak väčšinou Rómky začínajú skôr, nechcem zovšeobecňovať ale nie je zriedkavosť vidieť 16ročnú už s dieťaťom.. Inak, ja som v tvojom veku ani nevedela, čo to je :) raz mi to niekto hodil na lavicu a podľa toho farebného obalu som myslela, že je to žuvačka, tak som im to vrátila :)
Nooo a teraz ku tým podprsenkám, ja si myslím, že prsia ti narastú možno do 1-2roka. Môže to byť bolestivé, ja by som nenosila podprsenku vôbec. Na maličké prsia to nepotrebuješ. Mne bohužiaľ narástli dosť veľké a tak som nosila športovú, inak to nešlo (hlavne na TV, behanie a pod.) Ale mala som spolužiačku, ktoré nenosila vôbec podprsenku celú strednú školu. Mala malinké prsia, tak jej stačili také pevnejšie tielka. Potom kosticové som začala nosiť možno v 17tich. Ale je to nepohodlné :( navyše sa odborníci zhodujú, že pokiaľ netreba, nenosiť podprsenku (napr na doma, pri spánku, ja niekedy v zime tiež vybehnem len tak, pod svetrom to nevidno). Na šport nosím. Veľké prsia sú aj pomerne ťažké a pri záťaži ako beh a skákanie sa môže tkanivo potrhať.
Tie veľkosti 75, 80 a pod. to je obvod cez chrbát. Keď ideš kupovať podprdu, tak základné veľkosti sú A - maličké, B - trochu väčšie, C - stredné, D - veľké atd až po nejaké E a F. Rovnako sa označujú aj číslami. 0 - to je to, čo majú malé deti a asi aj ty, kedy prsia proste ešte nie sú, alebo len začínajú rásť. potom 1 (jednotky), to je to isté ako A, 2 = B atd. Takže keď ti niekto povie, že má Céčka, alebo trojky, je to to isté. No a v obchode k tomu pridávajú ešte aj ten obvod chrbta, lebo niektoré dievčatá ho majú širší. Ja sa v tom tiež moc nevyznám, proste vezmem podprsenky, ktoré sa mi páčia a skúšam si ich v kabínke.. a keď sú mi moc veľké alebo moc malé, zoberiem si väčšie alebo menšie číslo..