Odsťahovanie sa "do vlastného"

Príspevok v téme: Odsťahovanie sa "do vlastného"
Ondrikkk

Ahojte, chcel by som sa s vami poradiť, alebo lepšie povedané počuť názory viacerých ľudí. Mám 29 rokov, bývam s rodičmi. Už strašne túžim vypadnúť z domu (mám na to vek a pociťujem už dosť rozličné názory s rodičmi) a navyše mám už aj blbí pocit bývať u rodičov - priznávam.

Zatiaľ som si bol schopný po vysokej škole ušetriť cca. 11tisíc€ . Po škole som mal prácu kde som celkom fajn zarábal, ale teraz posledný rok a pol som v inej práci kde zarobím len 520€ v čistom a 4 krát do roka cca. 700€. Bývam na strednom Slovensku. Do práci momentálne dochádzam 18km. (z prvej som odišiel, lebo už mi aj keď dobrý plat - liezla na mozog).

Uvažujem že by som si zobral hypotéku na 2i byt a chcel sa presťahovať do väčšieho mesta (ale tiež na strednom Slovensku). Byty u nás 2i sa pohybujú tak cca. 50 - 55 tisíc. nejakých 5tisíc by som musel zaplatiť z vlastných a nejakých 6 tisíc by som mal ako rezervu. Len keď si prepočítam že pri hypo cca 160€ + nejakých 120€ náklady na bývanie, som na 280€ za bývanie :-) a ostane mi cca. 240€ na jedlo a ostatné náklady :-(, momentálne som sám nemám vzťah, takže celé je to len na mne. Čo by ste robili na mojom mieste ? Poviem tak že som rozhodnutý že tento krok chcem podstúpiť. Časom nájsť si aj inú prácu.

Ďakujem za vaše názory.

Ondriiik

No ked mne sa tie jednoizbaky zdaju maličké :D...už som bol v jednom a ten mal dokonca veľkých 39m2. Aspoň dákych 55m2 by som potreboval určite. Mám v tých bytoch taký stiesnený pocit

Brdok

Marianl ty si hyena. Matke na krku cely zivot. Isto nemas ani zenu, ktora by takeho chcela. Esteze mladi muzi maju viac rozumu a zodpovednosti.

Ked si sam, naco ti je dvojizbak? Zbytocne vysoke naklady. Zober si nejaku garsonku, alebo jednoizbak. Nizsia cena, nizsie naklady. Aj ked budes mat zenu vam to staci, aj s malym deckom vam to staci a casom bude vacsie. Je blbost si brat dvojizbak. Hlavne, ze mas rozum sa osamostatnit a nebyt mamickin maznacik do staroby. To je hnoj aj pre zeny taky chlap.

marianl

netreba si všimať to, čo hovoria ostatní. Ja mám cez 60 rokov, žijem s matkou a poviem ti, nie je nič lepšie ako žiť s pocitom, že máš strechu nad hlavou, stravu takmer úplne zadarmo. Nič som nestratil, skôr získal a aj získavať budem, dokým bude matka dýchať.