Odsťahovanie sa "do vlastného"

Príspevok v téme: Odsťahovanie sa "do vlastného"
Ondrikkk

Ahojte, chcel by som sa s vami poradiť, alebo lepšie povedané počuť názory viacerých ľudí. Mám 29 rokov, bývam s rodičmi. Už strašne túžim vypadnúť z domu (mám na to vek a pociťujem už dosť rozličné názory s rodičmi) a navyše mám už aj blbí pocit bývať u rodičov - priznávam.

Zatiaľ som si bol schopný po vysokej škole ušetriť cca. 11tisíc€ . Po škole som mal prácu kde som celkom fajn zarábal, ale teraz posledný rok a pol som v inej práci kde zarobím len 520€ v čistom a 4 krát do roka cca. 700€. Bývam na strednom Slovensku. Do práci momentálne dochádzam 18km. (z prvej som odišiel, lebo už mi aj keď dobrý plat - liezla na mozog).

Uvažujem že by som si zobral hypotéku na 2i byt a chcel sa presťahovať do väčšieho mesta (ale tiež na strednom Slovensku). Byty u nás 2i sa pohybujú tak cca. 50 - 55 tisíc. nejakých 5tisíc by som musel zaplatiť z vlastných a nejakých 6 tisíc by som mal ako rezervu. Len keď si prepočítam že pri hypo cca 160€ + nejakých 120€ náklady na bývanie, som na 280€ za bývanie :-) a ostane mi cca. 240€ na jedlo a ostatné náklady :-(, momentálne som sám nemám vzťah, takže celé je to len na mne. Čo by ste robili na mojom mieste ? Poviem tak že som rozhodnutý že tento krok chcem podstúpiť. Časom nájsť si aj inú prácu.

Ďakujem za vaše názory.

soleil88

Mesačný princ, a čo mu teda poradíš ?? Má zostať navždy doma v detskej izbe?? Možno tebe to vyhovuje, ale zakladateľ témy nechce zostať celý život rodičom na krku!

Mesačný princ

Ja neviem. Čo ak sa ti nedajbože niečo stane a nebudeš schopný už nikdy pracovať?
Budeš bezdomovec?

denisaf

podnajom su vyhodene peniaze! A to co si dnes pytaju ludia za podnajmy je uplna katastrofa za garsonky kde mas vsetko natlacene v jednej miestnosti 350-400 eur a este + energie...vyhodis pomaly cely plat to radsej ozaj platit 150 eur hypo nez 400 za nieco co tvoje nikdy nebude a majitel ta moze kedykolvek vyhodit lebo je to jeho...

Ondriiik

Ako už som rok byval v garzonke tak viem čo to obnáša...A popravde čo človek bude testovať :-) ked vie na 100% kolko potrebuje. No len dolezite je vždy z platu niečo odkladať...lebo raz to človeka dobehne - niečo sa pokazi, niečo treba kupiť atď., niekam chce aj človek isť

Ondriiik

Tak áno uvedomujem si slabý plat...Robotu mám na dobu neurčitú a v banke neviem či si dnes niečo skúšal brať, ale pokým nemáš dlžoby, všetko platíš, robíš viac ako pol roka + máš na dobu neurčitú dajú ti hravo peniaze :D, máš 10% na zaplatenie zo svojich + nejaku rezervu kdyby neco :-). V mojej banke my bezproboblémov povedali že mi dajú 50tisíc. To nie je také ťažké dnes dostať hypo ako všetci hovoria - skôr vychádzat s peniazmi ktore ti ostanu po zaplateni hypo...

Nemyslím si že nájsť dobre platený džob mi hned pomôže. Je to stále len oddialovanie svojich problemov bez riešenia a spoliehanie sa na aku taku istotu. Za 30 rokov može prisť nepsočetne veľa situacii kedy bude horšie ako teraz že zarabam menej (deti, choroba, nezamestnanost vo vyššom veku atď.) - iba 520€ v čistom. A práve teraz to potrebujem seba otestovať som sám nemám rodinu - za nikoho nenesiem zodpovednost iba za seba, som mladý, zdravý :-)...No stale pomýšlam na myšlienku že si zarobim a odložím viac peniazi, ale sušiť na účte ich už nechcem...

Matyo

Hlavne si over, že či ti vôbec nejaká banka hypotéku poskytne, pretože tvoj plat nie je nič moc, si bez partnera a ak máš v práci ešte aj zmluvu na dobu určitú, tak to môže byť pre banky problém. Na tvojom mieste skúsim najprv podnájom, keď ti už rodičia lezú na nervy, vyskúšam či som schopný žiť sám bez pomoci a potom skúsim hľadať lepšie platený job, pretože s tým platom veľa vody nezamútiš.

Alvey

Mesačný princ je šťastlivec, ktorý peniaze nepotrebuje, celý deň si sedí vo svojej detskej izbe pri PC a vypisuje sem, všetko mu platia rodičia a on len čaká, kým zdedí ich byt.

Danka26

co by som ja dala zato keby mam nasetrenych aspon 11 tisic :) robis vacsiu dramu nez je ved ty ani tu hypo nebudes mat taku vysoku.... a na strednom sk tam kupis byt hravo :)