Odsťahovanie sa "do vlastného"

Príspevok v téme: Odsťahovanie sa "do vlastného"
Ondrikkk

Ahojte, chcel by som sa s vami poradiť, alebo lepšie povedané počuť názory viacerých ľudí. Mám 29 rokov, bývam s rodičmi. Už strašne túžim vypadnúť z domu (mám na to vek a pociťujem už dosť rozličné názory s rodičmi) a navyše mám už aj blbí pocit bývať u rodičov - priznávam.

Zatiaľ som si bol schopný po vysokej škole ušetriť cca. 11tisíc€ . Po škole som mal prácu kde som celkom fajn zarábal, ale teraz posledný rok a pol som v inej práci kde zarobím len 520€ v čistom a 4 krát do roka cca. 700€. Bývam na strednom Slovensku. Do práci momentálne dochádzam 18km. (z prvej som odišiel, lebo už mi aj keď dobrý plat - liezla na mozog).

Uvažujem že by som si zobral hypotéku na 2i byt a chcel sa presťahovať do väčšieho mesta (ale tiež na strednom Slovensku). Byty u nás 2i sa pohybujú tak cca. 50 - 55 tisíc. nejakých 5tisíc by som musel zaplatiť z vlastných a nejakých 6 tisíc by som mal ako rezervu. Len keď si prepočítam že pri hypo cca 160€ + nejakých 120€ náklady na bývanie, som na 280€ za bývanie :-) a ostane mi cca. 240€ na jedlo a ostatné náklady :-(, momentálne som sám nemám vzťah, takže celé je to len na mne. Čo by ste robili na mojom mieste ? Poviem tak že som rozhodnutý že tento krok chcem podstúpiť. Časom nájsť si aj inú prácu.

Ďakujem za vaše názory.

WHISPER

a ak by sa niečo vážne stalo ako tuto jeden chronicky pesimista, znechucovač, zle je mne nemám nič, nech nemajú ani iní....píše...

tak ak ti možem poradiť zváž poistenie.. ja mám super od allianz životne poistenie da sa tam vela veci priplatit za par centov a tak si balík vyskladať ja mám:
-vyplatenie hypoteky v pripade mojej smrti
-vyplatenie nakladov na pohreb
- kazdy den PN 10€ od 15dna spätne
-hospitalizacia 5€ každy den
-poistenie rizikovych chorob - infarkt, atd..atd...
vyplatia sumu napr. 3 000€

takže poistenie je super vec...
a vyjde ma to mesačne len 22€

Ondriiik

Tak bol som už kuknúť 4 byty, ale nič som si nevybral. Väčšinou bol problém s lokalitou, kde sa tie byty nachádzali. Zajtra idem k jednému predávajúcemu - ak by som to zobral tak nie cez realitku. Nakoniec kúpim asi 40m2 jednoizbový byt. Je v pohode lokalite, je tam, dosť zelene, aj obchody atď.

joujouuu

ked si zo stredneho slovenska to je super bud rad ze nejdes kupovat v Ba tam je to priserne predrazene...tam za jednu garsonku kupis 2-
3 byty :-D

Ondriiik

No to že sa mi niečo stane sa bojím najmenej :D to bola len reakcia nižšie príspevky. Ale už pracujem na tom byte, len jeden som zatial bol kuknúť. No che to viac pobehať, zatiaľ ma nič nezaujalo...V prvom rade nechem na nejakom rušnom mieste a za druhé normálny ľudia aby bývali naokolo. Nemusí byť ani prerobený byt, len nech za to nechcú nevie koľko. ALe už mám tak +- obliadnuté aj ceny a čo sa tak pohybuje a je možné za ne kúpiť. Len dnes ide sa mi zdá všetko cez realitky (až na pár výnimiek). Možno by som sa dopátral aj priamo ku kupujúcemu ak by chcel teda obísť realitku. 2000 sa mi zdá veľa dať realitke :D

No ja nechcem bývať u rodičov, preto som založil aj túto tému. Ale zas nechcem, kúpiť ani nejakú blbosť...

Vďaka za komenty

nika92

Ondrik neviem preco sa tak bojis ist do vlastneho a stale myslis nato ze sa nieco stane takto sa nepohnes nikam ja keby neberiem ako zena mizerny plat tak davno by som isla sama do uveru... a aj tak pri hypoteke sa aj zaroven poistujes ked sa stane nejaka vazna zivotna situacia (urazy choroby )

jana232

nechapem preco sa muzi dnes boja ist do vlastneho..ved nemaju ani 200 eurovu matersku a starost o deti... platy maju ovela vyssie ako zeny... aj moj ex nechcel ist v 33 do vlastneho chcel ostat u rodicov byvat... nechapem...

torolkozo

Tak zase keby sa nieco velmi vazne stalo, tak budes dostavat invalidny dochodok, ze by si bol napriklad na voziku ochrnuty. Vsak ale nikto ti nekaze robit horolezectvo a skakat hlavicky do jazera a podobne sprostosti robit, kde taky uraz hrozi, zalezi aj, ako zijes. Ked si svojim zivotnym stylom koledujes o uraz, ktory ta odstavi, stane sa. Ked si davas pozor, mensia pravdepodobnost, ze sa stane nieco take zle. Mas uz dost rokov ist do vlastneho. Treba hlavne zvazit lokalitu, nech sa da odtial dochadzat do mesta s pracovnymi prilezitostami. To aby bolo prioritou, lebo kde nie su pracovne prilezitosti nablizku, to radsej prenechat dochodcom :) tym uz to moze byt jedno, kde byvaju a ci tam maju pracovne prilezitosti. Ked nezariskues, nevezmes hypoteku a nekupis byt, tak to budes neskor lutovat a raz si povies, ze uz mas viac ako 36 a teraz ti uz nikto ani len tu hypoteku neda, zatia, co keby si bol zobral v 29, mohol si mat uz 7 rokov splacania dole z krku, plus sväty pokoj a pohodicku vo vlastnom :) Nebudem ti tu radit nic ohladom lokality a ani ohladom velkosti bytu, lebo v takychto veciach si ty musis splnit svoju vlastnu predstavu a moja by mohla byt ina a nemusela by sa ti pacit, ale radim ti, chod do toho!

Ondriiik

Popravde ak sa mi niečo stane že už nebudem môcť pracovať ? to budem riešiť potom, ale bývanie ma bude trápiť najmenej...keby sa mi niečo vážne ozaj vážne stalo, určite sa niečo zmení vo mne priority a stále mám kam ísť...ale stále myslieť na najhoršie veci? Stale myslieť na najhoršie a nikdy k tomu nedojde tak nežiješ iba sa trápiš...bezdomovec by som určite nebol, tak by som si povedal nevyšiel mi život podla predstav asi je to moja cesta a naspat k rodičom. Stale sa mám kam vratiť ked mi niečo nevyjde...ale nemnyslim až tak pesimisticky