Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

neviem111111

masrada, no ty si teda odbornik na vsetko, ktory sa zahadne vo vsetkom myli... nemam viac slov uz k tymto tvojim zarucenym informaciam..

masrada

Ked mas takuto orientaciu, tak si to musel po niekom zdedit. Po otcovi alebo po mame, lebo je to porucha na chromozome, ktora sa dedi. Takze ten z rodicov, ktory ma skrytu homosexualnu orientaciu, ale vhupol do hetero manzelstva zo strachu pred vysmechom okolia, ten ta pochopi najlepsie, tomu to mozes povedat ako prvemu. Len musis zistit, ktory to je. Ci otec alebo mama. Co tak zobrat napriklad mamu niekam do restiky alebo do mesta na nakupy a vsimat si, ako reaguje na ludi prechadzajucich okolo. Ci si moc vsima pekne zeny, ci sa pozera na pekne a mlade kocky akoby ziadostivym pohladom, takym pohladom, akym sa pozeravaju ine zeny na peknych chlapov. A to iste urobis aj s otcom. Ked ti uz bude viac-menej jasne, po ktorom z rodicov si zdedil orientaciu, tak tomu rodicovi to povies ako prvemu a on by to mal najlepsie pochopit. Rodicia ta budu mat rovnako radi aj ked im to povies, lebo nie hetero cudzie decko z ulice je ich syn, ale ty si ich syn a nemusis im vykladat, ze chces mat priatela, ale im len povies, ze sa bohuzial do teba vnucat nedockaju a ani, lebo si gay. Nech sa s tym zmieria a nech sa ta nesnazia zoznamovat s dievcatami a vselikoho zenskeho rodu ti dohadzovat. Ja si myslim, ze rodicia dokazu toto o svojom dietati aj vycitit a asi to uz davno tusia. Napriklad taky Paviel Rochnyak, ten celebritny kadernik je tiez gay, to vies a v jednom rozhovore sa ho novinari pytali, ako na to zareagovala jeho mamicka, ked sa jej s tym zdoveril a on, ze mu vraj povedala, ze to uz aj tak davno tusila :) Nemal by si mat strach im to povedat, asi uz davno tusia, ze ako to s tebou je. Mozno ze si vsimol tvoj ocino, ked si bol v puberte a chodievali ste spolu na plavaren, ze kukas po peknych chlapcoch :) lebo kam smeruje pohlad, kam smeruju oci, to si vsimne clovek a rodic obzvlast, lebo ten s tebou travi najviac casu. Keby som mala ja syna gaya, tak by som ho neodsudzovala a ani nehresila, len by som sa strasne bala onho, ze dostane hiv vyrus,, ze mi zomrie na aids, ze si vlastne dieta pochovam, aj by som ho na kolenach prosila, nech radsej zostane sam a nech si nikoho nehlada :)

lLily

To im to tak velmi tuzis povedat? Myslis, ze ked to budu vediet, bude sa ti zit lahsie? Tak im to povedz vtedy, ked si niekoho najdes alebo ked uz budes mat po krk tych vecnych pretvarok.

neviem111111

Prvy krok bude, aby si prestal pit. Si mlady, nenic si zivot, jedna vec je dat si raz za cas poharik a druha zapijat problemy.
Druhy krok bude prestat to vnimat ze musis k niecomu "priznat". Priznava sa k zlym skutkom. Toto nie je o priznani, ale len o tom, ze rodicov informujes. Nikdy nemali smerom k tebe poznamku v zmysle, kedy si uz najdes frajerku? Ak ano, skus im len normalne medzi recou odpovedat, ze frajerku si asi nenajdes, kedze dievcata sa ti nepacia. Su to tvoji rodicia, aj ked ako vravis "su proti tomu", mozno to pre nich bude sok, ale stale si ich dieta. Skus nezachadzat do podrobnosti ale ak tomu nebudu rozumiet, vysvetlit im, ze na tom nic zle nie je a nemozes za to, aky si sa narodil. Drzim palce.