Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

Ipsik

Lili, máš pekný nick, keď budeš chcieť, tak mi napíš. Pokecáme a tak, od dnes mám už normálnu prácu. Síce ako pre lat. gay-a (preto sa zapájam do diskusie), ale vždy lepšie ako robiť strašiaka do maku na družstve a plašiť vrabce.
Chcel som si spraviť stránku s názvom: Masáž ega, ale neviem, či sa na to ešte dám, či budem mať čas.
www.youtube.com

a_dr1a

Ipsik) Nedrazdi ho)

Neviem111111. Ja mam perfektny vztah s rodicmi. Ale vesat im na nos moju sexualitu ai?? omg. On je uz Muz. Vekom. Mal by sa aj tak spravat. Zodpovedne (cize citit a mat aj za rodicov zodpovednost istym sposobom). A hlavne mal by zit a nie meditovat o nesmrtelnosti chrusta. Ak citi potrebu im to hovorit a vesat zbytocne na nos, nech sa paci. Mne to pride, ako ked nevernik neunesie svoju neveru a vesia to na nos svojmu partnerovi, len aby sa jemu samemu ulavilo. Ako hovori Plzak. Zatlkat zatlkat zatlkat)
Tak ale je to jeho vec. Ak by sa ho oni sami na to opytali - povedala by im pravdu. Ale oni to vediet ani nechcu a ani nepotrebuju.
On je istym sposobom sebec. Ze im to chce povedat aj ked vie, aky postoj k tomu maju. Otec uplne. Ked uz chce, tak nech to povie skor len matke. Tie znesu vela ak nie vsetko. Ale toto skor riesia adolescenti. Dospely clovek by sa mal s tym vysporiadat sam. Poznam dost gayov. Je malo % takych rodicov, co to prijali a akceptovali v pohode. Vacsina to vsak neunesie. Aj po prevaleni pravdy je to pre nich stale tabu, radsej pred realitou zatvaraju oci, unikaju. Nech nezabuda mlady kde mu ziju rodicia a kde on. U nas to stale, hl.starsi beru vnimaju inak nez v zahranici. A hlavne u nas 4% nemaju dobre "meno" reklamu. Tu je stale homosexual = buzerant ai skor nadavka a aj ludia to inak beru vnimaju. Raz som citala jeden vyskum na toto co tu u nas robili, tam dokonca vyslo, ze vacsina rodicov by skor "prijala" nevyliecitelnu chorobu ich dietata nez to, ze je napr.gay. Smutne, ale stale skor realita u nas. Vsak nech radsej vyhlada psychologa a s tym nech sa o tom bavi rozprava, zvazi dalsie kroky postup. Ak ma take nutkanie potrebu.

osol

neviem11111, ty si tam robis posmech zo zem a vek, ale ten citaju aj vedci, aj prispievaju tam vedci, samozrejme ti nekupeni, co este presadzuju vlastny nazor

neviem111111

adria, no ved mozno sa ani nedocka, ale aspon nebude zit v sustavnom stachu ako rodicia zareaguju. uz bude vediet. a predsa len su to jeho rodicia, ak maju dobry vztah, tak mozno ich to kvoli ich nazorom trocha sokuje, ale stale to je ich syn a casom sa s tym asi vysporiadaju. a mozno to uz aj tusia, ktovie.

Ipsik

Nie, nie, z kopýtka si už nevyhodím. Už budem pekne a poslušne stáť v maštali, lebo zajtra ma brat ustajní a osedlá. Budem pekne trénovať a potom to dám, vyhrať Veľkú Pardubickú bolo a aj zostane mojim tajným snom. To je zmyslom môjho života, ostatné je len zbytočne redundantné.
Kde si Jatt? Už mi nám tu chýbaš, dlho som ťa nevidel.

a_dr1a

Neviem111111. Len aby sa toho "prijatia" dockal.....
Skor nie ako ano. Vsak aj reagoval na moj prispevok, ale nevidim to ruzovo

Gogoo

Ahoj Jakub...nečítala som všetko čo si tu písal ale poviem ti len toľko že ak máš prácu sám sa o seba vieš postarať tak jednoducho im to povec "Mami oci som gay" kašli nato čo si budú myslieť, je to tvoj život máš právo nájsť si niekoho a byť šťastným. A aj keď sa nahnevajú ver tomu že raz ich to prejde.... Si dospelý chlapec tak sa neboj a čím skor s tým vonku... Držím palce

neviem111111

hrac, suhlasim s tebou, ale na druhej strane, kedze vie ze jeho rodicia maju s tymto problem, tak priviest im tam hned predstavit priatela by mohlo znamenat nepeknu scenu pred nim a mozno aj urazky. preto by asi bolo dobre vyriesit si to s rodicmi najprv osamote. ked ho to tazi, tak nech im to povie. kazdy mame inu potrebu zdielat svoje osobne veci a mam pocit, ze chalan sa neposunie dalej so zivotom, pokial nezazije to "prijatie" od rodicov.