Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

Marunka

Jan Pola a ako pomáhate homosexuálom? Aby som vedela, že ak budem chcieť niečo riešiť, tak prečo sa obrátiť práve na vás :)

Jan Pola

Neviem, ktoré slovo z Vašej poslednej poznámky je také vtipné, ale nerobím duchovné ani "duchovné" obnovy pre mužov.

Marunka

Jan Pola, vy robíte tie "duchovné" obnovy pre mužov, ktorí hľadajú svoju identitu, či ako to máte na stránke? :D

Jan Pola

Dobrý deň,
Vášmu problému veľmi dobre rozumiem. Venujem sa problematike homosexuality 8 rokov cez písomné i osobné kontakty (uprednostňujem osobné alebo telefonické). Nemyslím si totiž, že tak intímna téma je na anonymné diskusie, kde dostanete často rady od ľudí, ktorí problematike nerozumejú alebo majú pocit, že jej rozumejú lepšie ako Vy. Mnohé z komentárov Váš môžu zraniť ešte viac. Okrem toho, Vy potrebujete aj reálnu podporu, reálny kontakt. Cez e-mail si vieme dohodnúť telefonický rozhovor alebo osobné stretnutie.
Napíšte na chlapom@chlapom.sk a pýtajte si kontakt na mňa.

Marunka

Súhlasím s A_dr1a. Preto som aj ja položila autorovi otázku, nakoľko je pre neho dôležité oznámiť rodičom, že je gay...
Autor témy, tvoji rodičia zareagujú podľa momentálnej výšky svojho bytia :) Keby za mnou prišiel môj syn a povedal mi, že nesmierne túžil zdôveriť sa mi s orientáciou, a že sa bál mojej reakcie, že má z toho depku a neviem čo, posledné na čo by som pomyslela by bolo jeho odsúdenie za niečo, za čo nemôže. Mala by som pred očami len to, ako sa chudák trápil a bol nešťastný....Tvoji rodičia to príjmu len tak, ako sú práve nastavení to prijať. Preto sa pokús pripraviť na hoc akú reakciu.

jakubd876

Ahoj. Rád by som Vám všetkým chcel poďakovať za pomoc a podporu. Budem ešte rozmýšľať ako sa posunúť ďalej alebo všetko nechám tak a vzdám to. Všetkým ešte raz ďakujem za pomoc.

osol

tak zas nemat doveru ku vlastnym rodicom a povedat to radsej cudzim mi pride cudne, naco je potom rodina
oni sa s tym uz nejako vyrovnaju, ale nech to vedia, nech nie je syn pokrytec

Mesačný princ

a_dr1a - dobre si to napísala.

V dnešnej dobe ľudia nie sú schopný prijať nič. Akákoľvek zmena, odlišnosť nie je tolerovaná a preto súhlasím s tým, aby radšej zatĺkal. Pravda je síce fajn, ale môže sa povedať iba ľuďom, ktorí ju dokážu prijať a sú natoľko silní, že ju znesú.