Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

lLily

ja viem dokonca aj o rodine, kde su gayovia dvaja bratia, co ma nabada hladat v tom aj akesi psychologicke hladisko, no o to tu asi nejde

ty si si jakub isty, ze si gay na sto percent od narodenia, vsak, takze je na case sa tak zacat aj chovat

masrada

...z krestanskeho hladiska sa iba suloz medzi osobami rovnakeho pohlavia povazuje za hriech. samotna orientacia sa ale za hriech nepovazuje, lebo sa berie tak, ze tak toho cloveka pan boh stvoril, ze ho s takou orientaciou stvoril, ale potom sa ocakava, ze ten clovek zostane sam. a ze len vtedy plni boziu volu, ked je sam a zije v cistote. Podla mna zostat sam je urcite ovela lepsie riesenie ako hladat si zenu napriklad jak to bolo kedysi, ze sa takmer vsetci gayovia ozenili so zenami, aj ked to tak necitili a museli predstierat este aj hetero orientaciu a klamat samych seba. dnes je ina doba, gay si moze najst priatela, lesba priatelku a uz sa to tak moc neodsudzuje, uz sa to viac chape, taketo veci. Nejaky ten utajeny vztah, to by snad rodicia chapali, ze bozkavanie, drzanie sa za ruky a to vsetko ostatne iba niekde doma medzi styrmi stenami. Len nie po nedelnej svatej omsi pred kostolom, ked ludia z kostola vychadzaju, pred kostolom stoja a tam klebetia, ze aby sa tam dvaja gayovia zacali vasnivo bozkavat, tak to uz by asi bola fakt sila, to by si nejaky gay mohol aj svojich rodicov zabit, ze by zomreli na infarkt, ked su krestania a videli by, co im to syn vyviedol :) ALe vsak urcite to rozumnou diskusiou zvladnete. Idealne, ak by si mal hetero brata alebo hetero sestru a od niekoho z nich by sa rodicia dockali aj svadby a vnucat, nech su stastni, ze im predsa niekto urobil aj tie vnucata :) si jedinacik? alebo mas surodencov;?

lLily

jakub, alebo im to napis mailom ako anonym, ked uz im to nevies povedat priamo, i ked ja taketo obkluky velmi neuznavam

ved v dnesnej dobe je uz tolko homosexualov a urcite nie si jediny, ktory ma takto zarytych rodicov, takze by som na tvojom mieste hladala forum s rovnako orientovanymi, ktori si tym uz presli

lLily

tak ono je fakt, ze mne na tom pride najdivnejsie vesat rodicom na nos svoju sex. orientaciu, nech uz je akakolvek

taktiez je fakt, ze ludia, ktori sa niecomi najviac vzpieaju, tak to v sebe nemaju sami ci uz doriesene (cize maju podobne tendencie, i ked potlacene) alebo je to len sekundarna vec ineho problemu, ktoremu by sa radi vyhli - v tomto pripade silne krestanska rodina a nazory ich obmedzenej komunity

neviem111111

tak prestan citat zem a vek a zacni citat vedecke publikacie a mozno sa dozvies, ze toto co tvrdis, je paradna kravina.

masrada

Fakt som sa stretla s clankami o tom, ze sa to dedi. No ked to nezdedil po rodicoch, tak potom asi po niekom inom, ale niekto z jeho predkov to musel mat, inak by to nemal ani on. Lenze za komunistov bola taka doba, vtedy sa nesmelo o takom povedat, ze je niekto gay, ale sa vacsinou homosexuale orientovani ludia zosobasili s osobami opacneho pohlavia, lebo tak ich dotlacila spolocnost a hotovo. A z toho teraz toto, ze kolki z nich maju take iste deti. Alebo vnucata. To radsej mohli zostat stare dievky tie lesbicky a nie sa vydavat za chlapov a deti rodit, ktore potom utrapene sem vypisuju na forum kvoli odlisnej orientacii :) :):)

lLily

Alebo si v izbe zaves nejaky kalendar so sexi muzami na stenu a mozno im to postupne dojde, pricom budu na podobny rozhovor lepsie pripraveni oni i ty.