Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

Hracc

Nevidim ani jeden dovod, preco by som mal JA hovorit o MOJEJ orientacii niekomu, ci kamosom, ci rodine. MOJA orientacia je pre normalna.

Naco to riesit? Prijmi seba sameho a ked najdes partnera, tak ho normalne predstav rodicom, co je na tom?

Ipsik

Ja by som chcel rodičom tiež povedať, že mám niečo také, ale toto by bolo horšie než v tvojom prípade. Ja im chcem povedať, že som kôň. Spĺňam všetky parametre. Oni by mi to asi neuverili, ale keď nikto nie je doma, tak si občas aj zaerdžím a zvyknem chodiť po štyroch (keď ma nikto nevidí). Rozprával som sa o tom aj so psychológom (radiátorom) a ten mi dal za pravdu. Neviem, čo mám spraviť, už mi len zostali kopýtka pre plač. Ale ja na to kašlem, ja pôjdem aj za tým kováčom, čo býva neďaleko od nás a spravím to, áno, dám sa podkuť.

lLily

nechce sa mi verit, ze moze byt niekto tak priposraty z nazoru svojich rodicov ohladne svojej orientace, pricom aj tak od nich byva kdesi v zahranici

nppnnp

Tak im povedz že si gay a uvidíš ako zareagujú. Ak by zareagovali zle tak im potom povedz že to bol len žart a ak by nezareagovali až tak zle tak im nehovor že je to žart.