Ako povedať rodičom že som gay

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som gay
jakubd876

Zdravím, volám sa Jakub. Mám 24 rokov a som gay. Už dlhú dobu - niekoľko rokov, sa snažím priznať rodičom, že som gay. Respektíve chcem, ale mám z toho strach. Kedysi dávno som to povedal niektorým známym. Potreboval som to niekomu povedať pre prípad, že by ma videli s niekým cudzím chalanom napríklad, ale hlavne samozrejme pre seba. Všetci známy to nevedia, povedal som to len tým, ktorí s tým nebudú mať problém. Avšak ja si myslím, že to zrejme aj vedia tí ostatný, ale to je teraz nepodstatné. Avšak, mal som problém sa priznať aj kamarátom. Vždy som sa snažil hrať na typického hetero človeka, aby sa to nik nedozvedel, hlavne rodičia. Avšak niekomu som to musel povedať, tak to boli aspoň kamaráti. Vtedy som sa posunul trochu ďalej. Ale chcel by som, aby to vedeli aj rodičia. Rád by som si našiel priateľa. Vždy som sa tomu relatívne vyhýbal, keďže by to bolo niečo ako tajný vzťah, ale celkovo, aj keď bola možnosť, tak som ustúpil. Ale to ma už veľmi hnevá. Nechcem byť stále sám. Ničí ma to. A keďže rodičia sú dosť proti homosexuálom, tak mám proste strach. Po celý ten čas sa to snažím povedať, ale nemôžem. Problém je v tom, že sám samého veľmi dobre poznám, je to logické predsa a ja im to nikdy, nikdy nepriznám. Aj som navrhoval známym nech to povedia nejako za mňa, ale bez výsledku. Proste ma to veľmi trápi, ale začínam mať strach z toho, že ma to už zničilo. Už nejakú dobu to riešim alkoholom proste si vypijem alebo sa opijem, pretože vtedy to je úplne iné, nerozmýšľam nad tým až tak a idem spať, keďže som unavený z toho. A potom do práce a znova, keď sa vrátim z práce. Ja dobre viem, že to nie je správne, ale inak už proste nemôžem a neviem ako ďalej. Alkohol nie je riešenie, sú to aj peniaze, ale hlavne zdravie, avšak neviem prečo mám ten pocit, že aspoň na chvíľu mi problémy vyrieši. Do nekonečna sa to však nedá a neviem už ako ďalej. Ďakujem vopred.

Ipsik

Ľudia už asi odsudzujú všetko, čo sa dá. Už ak je niečo extrém, tak nepoviem, ale chce človek čosi aktívne poriešiť, zasiahnuť a ukázať inú cestu, tak ešte aj to sa považuje za zlé. Ja som to spravil aj napriek tomu, že som mal depresie a psychózu. A odmena? Odmena spočíva v brutálnom ohováraní mňa, že som si také niečo vôbec dovolil. Že to je nemysliteľné! Tak potom nechápem tie liky, ale to mi asi dávajú z iného kraja, kde sa na tú "inakosť" pozerá trochu inak, pozitívnejšie. Najprv mi povedia, že už si sa na nás vykašľal a keď prídem, tak z áut na mňa povreskujú ako zmyslov zbavení. A ešte mi aj na hlavu ukazujú, ale to sa nesťažujem, len neviem, kde je ten pán, ktorý to robil. Že by sa mu až tak dobre nepovodilo a že by som predsa len "náhodou" mal pravdu. Tak ako viem, že veta: ich spreche Deutsch und Englisch znamená, že hovorím po nemecky a po anglicky, tak s takou istotou ovládam aj iné veci. Vy si môžete myslieť čo chcete, ale genialitou väčšina ľudí netrpí tak ako ňou "trpím" ja - ha, ha, ha. A nie, nerobí to viac ľudí, všetko som to zmákol sám. Satisfied?

Mesačný princ

Neviem, čo by som robil na tvojom mieste. Asi by som to tiež nepovedal.

Ono pravda je síce fajn, ale presne tak ako ľudia odsudzujú inakosť, ľudí, ktorí chodia k psychológovi, ľudí nezamestnaných, ľudí s nejakým hendikepom, tak presne tak isto sa budú dívať na tvoju orientáciu. A je úplne jedno že sú to rodičia.

Ipsik

Ja ti poviem presne, čo máš spraviť bez toho, aby som ti čo i len sekundu zaklamal. V takých veciach sa neklame. Rodičia ťa vychovali, dali ti život, tak majú právo na to, aby vedeli celú pravdu. Oni ťa majú radi takého, aký si. Tak naber odvahu a povedz im to rovno: otec, mama, toto je moja nová priateľka a jej meno je (trebárs) Dušan (toto nie je satira). Právo na názor má a mal každý, ale ty môžeš mať názor toho, či hentoho totálne u prdele, aj keby išlo o neviem koho. Aj keby niekto postavil pyramídu vlastnými rukami, tak aj takého nadčloveka môžeš mať u riti. To je tvoj život, čekuj svoje a o druhých sa až tak nestaraj. To je dobrá otázka, či sa dá žiť bez lásky? Nie, nedá. And I don´t give a f.ck what You think Mr. Know it All.
Toto je kočka, čo povieš? Aj keď si gay? Oveľa krajšia ako moja ex...
www.youtube.com
Tengo ke partir, tak už idem a trhni si nohou.

a_dr1a

Jakub.
V prvom rade si odpovedz a zdovodni - preco to chces vlastne povedat svojim rodicom ??
Aky mas na to dovod ?
Sorry.
Prijmy svoju homosexualitu ako fakt a prestan sa hrat na obet. Nebud slaboch. Si gay ale bud aj Muz. A nie 5racka. Neopustaj sa. Co si myslis, ze chalan baba idu za rodicmi a rozoberaju, ze sa s niekym bozkavali milovali, ze chodia hovorit rodicom, mami oci vzrusuju ma prsia ci penisy?
A tie tvoje uniky sebalutovanie k alkoholu, skoda slov. Za chvilu ti alkohol uz nebude stacit a pridruzia sa ine zavislosti?
Mas 24r. S prepacenim si uz stary cap. Tak si zariad svoj vlastny zivot. Praca byvanie osamostatnenie vztah. Vacsina gayov sa zdruzuje vo vacsich mestach kde je zaroven aj vacsia anonymita, aj lepsia moznost najst si niekoho rovnakeho k sebe.
Naco potrebujes preberat svoju sexualitu s rodicmi?? Myslis ze toto robia ini v tvojom veku? Nie, nerobia. Ziju. Ty sa hras na obet a fnukas ako male decko. A preco? - Lebo ty si este sam seba a svoju homosexualitu hl. vnutorne neprijal. Keby ano tak sa akceptujes a prijmes sa taky aky si. Noaco? Si aky si. Ale zatazovat s takymto niecim rodicov?? Ver, ti to pravdepodobne tusia uz aj tak dost dlho. Toto sa neda skryt. Ty si bol proste "iny" uz ako aj dieta. Zaujmy zaluby inklinovanie k inakosti ako je bezne typicke u toho ktoreho pohlavia. Takze vasi doma to zrejme uz aj tusia vedia davno, len si to nechcu akoze priznat a vyslovit to nahlas. Keby vyslovili je to uz fakt. Takto aspon dufaju veria, ze je to inak, ze sa mylia. Tzv. Milosrdna loz.
Jakub. Prestan blbnut s alkoholom. Prijmy sam seba a akceptuj sa. Osamostatni sa a zacni zit. Rodicov neries. Nechapem, naco im to chces vesat na nos. Mam vela znamych 4% a Bi. Ale obcas su tak teatralni afektovani a myslia si, ze su pupok sveta. No nemaju dovod. Keby vymysleli vynasli nieco prospesne pre ludstvo planetu zem lieky umenie ai ai. Vtedy dovod je. Ale nerob zo svojej sexuality problem. Lebo to problem nie je. Problemy vyzeraju uplne inak. Najdi si partnera. Ak sa ta vasi priamo opytaju tak im priamo odpovedz. Si gay? A ty - ano som. A je. Ale hovorit to vasim len aby sa tebe ulavilo?? (obzvlast ked vies aky postoj k tomuto maju) - je blbost. Povies a co? Aj tak to uz davno tusia, a ty bud viac Chlap. Chlapi riesia problemy a nie "blbosti". Chapem ze pre teba to blbost nie je, ale keby si sam seba prijal ako homosexuala a bol si s tym sam stotozneny - ver, nemal by si taketo nutkania a potreby co sa rodicov tyka. Lebo inak by si svoju "inakost" pokorne prijal akceptoval a bral ju ako fakt. Takze najskor sa s tym ty sam stotozni a nehadz svoje nevysporiadane zalezitosti na inych. Ty si uprac sam v sebe. Rodicia to za teba neurobia. A prestan robit zo seba obet. Lebo nou nie si

Marosko-n

Ak chceš mať v živote pokoj tak rodičom nič nehovor a správaj sa normálne !!!! V súkromí si rob čo chceš, už si dospelý.
Môžeš isť za mnícha, alebo za duchovného a tam obetovať svoj život, pre dobro, aby si bol užitočný.

Marunka

Jakub, prečo to chceš povedať rodičom? Vieš aký majú na inak orientovaných ľudí názor...myslíš, že je to dobrý nápad? Nie som za klamstvá, ani podvody, ale v niektorých prípadoch je lepšie mlčať ako spustiť ešte väčšie "tornádo"...Raz som videla dokument o rôznych skupinkách ľudí, bol medzi nimi aj gay, mal vyše 35 a ešte to rodičom nepovedal, uznal, že je to tak lepšie. Odsťahoval sa, žije si svoj život. Keď ich navštívi, otázky kedy bude žena, deti, dom úplne ignoruje a taak...Ale ak myslíš, že je najlepšie im to povedať, tak držím palce.
Neviem ti poradiť kedy je vhodná doba, ale potom asi čím skôr. A ako? Tak ako nám tu...

neviem111111

takze aby som to zhrnula, drzim palce jakub, aby si bol stastny a nabral sebavedomie na to, aby si bol sam sebou aj pred svojimi rodicmi.

neviem111111

jasne, su tam aj ine faktory, zle vztahy so zenami, zle vztahy s muzmi, zneuzitie, atd (zalezi od toho v akom vyvojovom stadiu a pod). nie je to take ciernobiele, aby to bolo uplne jednoduche zaskatulkovat ze pre toto alebo pre toto. ale myslim ze je to uplne jedno preco to tak je, o tom tato diskusia byt nemala, chlapec si pytal radu a nie analyzu jeho orientacie, len mi nedalo nevyjadrit sa k tym pseudofaktom.

lLily

no ak je to vec hormonou, tak je to jasne, ale co som citala, tak u niektorych to hormonmi nebude, lebo nie z kadzeho zzenstileho muza je gay, pricom v tomto zmysle moze nejaku dobu muzksu spolocnost vyhladavat a citit sa nou pritahovany az natolko, ze sa zacne povazovat za gaya

neviem111111

iLily, je to podobne ako aj pri trans ludoch, velku rolu zohravaju hladiny hormonov, ktorym su pocas vyvoja v bruchu deti vystavene

Prenatal hormone levels also play a role. For example, there is a relationship between abnormal prenatal hormone levels and later behavior, personality characteristics, and sexual orientation. Girls exposed to higher-than-normal prenatal levels of androgens (male hormones) tend to show traits and preferences more typical of males, and males exposed to lower-than-normal-levels of androgens show more female-typical patterns and choices (Berenbaum & Snyder, 1995; Dittman et al., 1990; Meyer-Bahlburg et al., 1995; Mustanski et al., 2002). And autopsy studies have found that some areas of the brains of homosexual men are more similar to those of heterosexual women than to the brains of heterosexual men. Remember, however, that differences in brain structure could result from biological factors or from differences in experience (LeVay, 1993; Mustanski et al., 2002).

But even a strong biological or genetic influence on a behavior does not mean that the environment is unimportant.