Strach z Ct

Messje

Luciina
A ty rozmyslas ist na Slovensko?Pre pana,ved Belgicko ma najuzasnejsie zdravotnictvo ake som ja kde zazila.Aj ja som v Belgicku a to co sa mne stalo,som povedala,som rada ze sa mi stalo tu pretoze som nikde doktorom tak neverila ako tu.Zahod stres,strach,a sup na CT.Tu!!!

Luciina

Otazky
K tej astme, 10 rokov dozadu mi ju diagnostikovali ale potom po case to usudili ze je to skor psychockeho povodu tak neviem co im tu mam vlastne povedat.
Myslite ze pocka to Ct do leta? Podla vasho nazoru

otazky

USG ako vyšetrovacia metóda má svoje úskalia. Je veľmi obmedzená schopnosťami a skúsenosťami lekára, ktorý ju vykonáva, no i fyziológiou človeka.
S tou protialergickou prípravou ti ťažko niekto bude radiť. Nakoľko netuším, ako by tvoje alergie vyhodnotili lekári. Na sú smernice. Zvýšená pozornosť sa dáva najmä ľuďom s astmou, alergickou rinitídou či atopákom, pri ktorých je zvýšené riziko alergickej reakcie na kontrastnú látku. Ďalšou skupinou sú ľudia, ktorí už prekonali akúkoľvek alergickú reakciu na kontrastnú látku. čo sa týka alergií na rozličné lieky a podobne, tam sa posudzuje závažnosť danej alergie.
A práve podanie neiónových kontrastných látok značne znižuje riziko rozvoj takejto nežiadúcej reakcie.

Luciina

Opýtam sa ešte jednu vec ked už mi tak veľa ľudí poodpisovalo. Mám ísť na Ct kvoli nálezu na pečeňi. V roku 2015 mi tam našli útvar 16 mm vtedy ho lekárka popísala názvom hemangióm. Vtedy ma nikam neposielali a mala som prísť po roku na kontrolné sono. Len že ja som v ten rok otehotnela a na konci tehotenstva už v júni 2016 som mala veľké bolesti a nevedeli z čoho tak ma poslali na sono a vtedy mal ten hemangóm 11mm. V októbri 2016 ma poslali na sono a lekárka povedala že to má 30mm a že ona nevie či je to hemangóm a že nech idem na Ct. Mne to nedalo a na druhý deň som zašla k druhej lekárke na sono a tam to malo 20mm. Viem že na tých strojoch bývajú odchylky ale 10mm mi prišlo dosť veľký rozdiel. Tam mi lekárka povedala že nech zabudnem že som mala hemangióm že to je atypycká cysta. O 3 mesiace som zašla znovu na kontrolu a bolo to 20mm tak že stále to isté. No ale teraz som v zahraničí a tu som bola na kontrolnom sone a lekár nameral 28mm tak že neviem že či to narástlo či sa zmenšilo preto že to bol zasa iný ultrazvuk. Lekár povedal že nevie čo to je že asi hemangióm alebo abdenom. Lekár do záveru napísal že nevie vylúčiť metastázu. To ma veľmi vyplašilo lebo ked ma dovyšetroval prvá veta bola že neni to nič vážne a že za 2 roky to veľmi málo narástlo. No a teraz ide o to že tu sa bojím ísť lebo nedávajú protišokovú liečbu 12 hodín pred tým ale priamo pred podaním kontrastu a to ma dosť vyplašilo. Na Slovensko ideme až v júli a trochu sa bojím že či to nebude už moc neskoro. Viem že je to hlúpe sa to pýtať tu ale čo si o tom myslíte? Keby to bolo niečo vážne vraj by to rástlo veľmi rýchlo a mala by som už aj príznaky a bolesti. Ďqakujem všetkým za odpoveďe a za cenné rady

Luciina

Messje
ďakujem za povzbudenie, vieš ide o to že som v cudzine a vidím že tu neplatia tie pravidlá ako u nás na Sk. Aj tá protialergická príprava. Asi sa pojdem na to najprv opýtať tam kde to robia že čo a ako preto že lekárka ktorá ma na to poslala povedala že tam mám prísť a hned mi to urobia a že nemám byť ani na lačno. Druhá vec čo mi blúdi mysľou je tá že počkám do Júla a dám si to urobiť na Slovensku.

Messje

Liciiina
Strach je zly,niekedy horsi ako bolest.Nemas sa zaco omluvat.Nic zle si nepovedala,neurobila.Proste si povedz,ze keby si mala pocuvat vsetkych co ako cim presli,tak sa chytis aj toho ze z obycajneho CT dostanes rakovinu.Nic take.Kazdy mame ine telo,iny organizmus,kazdy reagujeme ma veci inak.Proste si povedz,,,trosku si tam polezim a keby nieco,vzdy tam niekto je.Za chvilku si von.Z CT nikto neoslepol ani tam nikto neumrel.Neboj nič.Sama sa tomu zasmejes ked bude po.