vysoký tlak

Tomas12345

Ahojky, proti vysokemu tlaku je dobry hloh obycajny ale taktiez aj cesnak ale hloh je o dost ucinnejsi .ak budes mat vyssi tlak napriek uzivaniu hlohu a zmeny zivotospravy tak by bolo vhodne zacat uzivat lieky proti vysokemu tlaku

Kycera

Iren,
s tým už nič nenarobíš. Zbytočne Ťa to bude štvať a oberať o energiu. Nie je dôležité, čo máš na hlave, ale to, čo v nej máš! : D Ja viem, ja viem... My sme ženy a vlasy sú pre nás korunkou krásy.

Ak tam bude mať nejaký prístroj, kt. sa dajú zmerať aj tie doplnky, tak si ich zober so sebou.
S tými čajmi dobre robíš, treba ich striedať. A železo sa snaž doplniť stravou. Daj o sebe vedieť. A nech sú to už len dobré správy! : )

Iren 1

Kycera,
kúpila som si tie kompresívne podkolienky a dík, je to lepšie. Na cievne idem o mesiac. Krv je OK, len málo železa.
Tlak je ráno nízky,aj po celý deň, no sem tam vystúpi na 140/90.
Hloh nepijem, teraz pijem veroniku lekársku na cholesterol, ktorý je 7.30..
Mne fakt euthyrox napáchal viac škody ako by mi pomohol a najmä ma štve, že mi po ňom hrozne preriedli vlasy, ak to takto pôjde ďalej, tak budem možno plešatá a zrejme aj tlak je od neho. No prestať ho sa bojím a to som už skúšala všetkým iným a nepomohlo to .
Našla som niekoho kto sa zaoberá práve autoimunitou š.ž..len je to u susedov , tak sa skúsim tam dovolať a objednať, myslím, že tam by som našla odpoveď prečo neznášam Euthyrox s ktorým akurát prežívam.

Kycera

Iren,
to cievne vyšetrenie potrebuješ. Môže sa u Teba jednať o kŕčové žily, či iné ochorenie cievneho systému. Začni nosiť kompresívne pančuchy alebo lýtkové podkolienky, nohy si vykladaj na stôl,...

Pozri, ak reaguješ na hormón tak, ako si tu popísala, je viac ako pravdepodobné, že môžeš mať alergie. Rôzne. Niekomu tieto hormóny nespôsobujú ťažkosti, Tebe áno a sú takí, kt. majú na ne alergiu ( nájdeš aj na tomto fóre)!
Preto by bolo viac ako žiadúce dať sa aspoň zdiagnostikovať v tom centre, čo som Ti poslala link. Zobrať so sebou hormón, čaj a všetky suplementy, kt. užívaš! Porozmýšľaj nad tým!

Tie modriny - potrebné je v prvom rade vyšetriť krvný obraz. A podľa toho sa zariadiť. Buď je to spôsobené krehkosťou cievnych kapilár a lámavosťou ciev, hormonálnymi problémami,... alebo Ťa pošle na hematológiu. Ja len dúfam, že to spraví zvýšený príjem vitamínu C!

Vidím, že naďalej piješ čaj z hlohu, aj ten Ti môže spôsobovať ťažkosti. Určitý druh bylinného čaju sa odporúča piť iba krátku dobu, napr. 1 - 2 týždne (podľa odporúčaní), pretože po istom čase môže začať v ľudskom tele prevyšovať niektorá látka, ktorá pri vysokej koncentrácii môže mať opačný efekt, teda začne škodiť zdraviu.

A to isté sa týka aj ostatných suplementov, kt. naďalej užívaš.
Tlak krvi sa v priebehu dňa mení. Najvyšší TK je ráno a predpoludním!

tetableta

Ahojte, na krvny tlak mozem doporucit elixir od firmy Ave Natura. Pomohol aj mojmu kamaratovi, uz po 2 dnoch sa citil lepsie.

Iren 1

Kycera, joj som sa potešila ,že píšeš.
No dnes som sa bola objednať na cievne vyšetrenie, ale objednaná som až o 3mes. Bolia ma píšťaly, nohy ako z olova, tak či niečo zo žilami .
Takže cholesterol na to ,že sem tam nájdem podliatinu nemá vplyv?Myslela som, že zanesené cievy. A aké krvné vyšetrenie myslíš?
Vyskúšam tyroxín na striedačku, len škoda, že tu na SK sú len dva lieky na š.ž. a zrejme ani jeden mi nesedí, lebo buď tlak, ale vypadávanie vlasov, suché vlasy, bolesť hlavy,priberanie, bolesti a opuch nôh, cholesterol, cysty na pečeni nespavosť / týmto všetkým som si už musela prejsť odkedy mi nasadili liečbu na š.ž.čo to som už dala do poriadku ale vždy príde niečo nové ako teraz vys.tlak a aritmia. Istý čas mi pomáhal rybí olej s jodom, len potom bola zla laborka na š.ž. ale ja som nemusela riešiť toľko negatívných potiaží, lenže som aj samovoľne znížila E.
Nechápem jedno, že niektorí píšu že s E. nemajú problém.
Dík,ja si tvoje rady cením....veľmi, veľmi

Kycera

Iren,
teším sa, že Ti je lepšie! Tyroxín sa dá brať aj takto : obdeň striedať normálnu dávku s tou zníženou.
S tým praskaním cievok by si mala zájsť za svojim obvoďákom, aby Ti dal krv na rozbor. Za tým môže byť všeličo. A zvýšiť si príjem "C", cholesterol s tým nemá nič spoločné.