Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Messje: ono se toho ve mně bylo více, ale toto je asi naprosto dominantní. Je pravda, že něco se teď ve mně zklidnilo, přijal jsem se takový, jakým jsem ve skutečnosti.

Pokud jde o komentáře ostatních, tak to budu jen rád, že to ostatní chápou.

Myslím, že těch příspěvků jsem tady dal dost, mnohé se i opakovaly, a ta témata mě už na dobro opustila, byla to samá pochybnost. Tak v tomto mám už klid, teď budu řešit zcela jiné problémy. Některá témata jsou samozřejmě i mé zájmy, tam jsem měl potřebu jen komunikovat, protože se s ostatními o tom běžně nebavím.

Messje

Snad teraz zacnes mat pokoj na dusi aspon trolinka a zistis ze to nie je vada.Ano,ja som to citila,ze je v tebe neistota,ze ta nieco zerie.Inak by si nezakladat tolko tem a stale nechcel noeco riesit a nachadzat vysvetlenia.Ty si potreboval ale nieco ine,preto si stale nachadzal vzdy ine otazky na ktore si chcel vysvetlenia,pretoze si sa snazil kryt co sa v tebe bilo.
A vsimol si si?Odkedy si to tu priznal,uz ziadne negativne komentare.Od nikoho.Ludia prestali riesit tvoju osobu,pretoze pochopili.

MobyDick

Messje: proto se to začalo tak silně ozývat právě teď, zvláště kolem té třicítky. Po třicítce už člověk začíná vážně o sobě pochybovat, říká se, že muž už ztrácí takovou tu rebelii, tak to rozhodně neplatí, ba právě naopak. Znám lidi, kteří už mají děti, ale málokdo má rodinu, prostě jim to nevyšlo. A znám takové, kteří stále hledají, touží po druhém pohlaví a u mě to bylo přesně naopak, jenže jsme to potlačoval, tajil, nebo jsem byl jednoduše zmaten.

Ale mohu přiznat, a píší to všichni, začíná se to probouzet už v pubertě, ale dokonce už v dětství je patrná určitá náklonnost k tomu, či onomu. Mechanismus vzniku však neznám, ale určité charakteristiky na mě sedí dokonale. Jinak znám, nebo jsme znal i jiné co jsou sami, a vypadá to, že se často jedná o takto orientované jedince.

Říkáš že jsem v nejlepším věku? Asi je to lepší, než mít 17 let, to jsem byl zmatený. Jen tak mimochodem se mě pár lidí v minulosti zeptalo, jestli nejsem homosexuál, byla to spíše jejich zvědavost. Tak tenkrát jsme to musel popřít, ale uvnitř jsme cítil něco jiného, prostě jsme to říci nemohl, a zvláště ne určitým typům lidí, teď jsem s nimi o tom mluvit.

MobyDick

MobyDick: mohu klidně o sobě napsat kde co, ale připadalo by mi to zbytečné, a příliš by to upoutávalo pozornost na mojí osobu (fyzickou část), takto se to pohybuje jen v myšlenkové rovině, ale sám jsme si to zavinil, když jsem přišel s tímto tématem.

Ženy jsou v tomto citlivější, "Kycera" psala, že to v jisté části poznala, asi se to dalo poznat podle toho, jak se vyjadřuje k určitým částem nějakého příspěvku, tématům, např. "celebrita FB" napsala mě toto: "Až mi príde nepochopiteľné, že takto pekne a múdro môže písať chlap :) ale ber to ako kompliment :)". Já si tenkrát řekl, kdyby o mně věděla toto, tak by to pochopila. Ale i ty jsi psala, že ze mě byla cítit nejistota? Je to pravda. Ale teď už jsem si jistý ve všem, vše se uklidnilo, a to že to trvalo takto dlouho-no určitě nejsem ani první, ani poslední, kdo to tají, nechce si to přiznat, nebo to prostě ignoruje. Takto se s tím bohužel žít nedá, alespoň u mě to takto nejde.

MobyDick

Messje: už jsem to zmiňoval, nevím jestli jsem to někde napsal konkrétně (asi jsem psal více přes třicet), ale klidně to uvedu, nemám se zač stydět. Je mi 37 (ale vypadám mladší, takže ten věk prostě nepočítám).

Messje

Moby
Moze byt,ze mi to uslo,pretoze citam vsetky tvoje prispevky,aj ked nereagujem casto,ale ozaj som nikde nenasla zmienku o tom kolko mas rokov.Mozem vediet tvoj vek?

MobyDick

klik: já nikoho nepodezírám, a stejně bych byl nerad, kdyby někdo podezíral mě. Jak jsem napsal, chápu, že někdo (ani já bych to nechtěl psát všem) nechce psát na toto citlivé téma. Já jsem ho otevřel, a sám jsem se k tomuto přiznal. A musím říci, spadl mi kámen ze srdce. Naprosto jsem se ustáli, už nepochybuji alespoň v tomto ani na jednu minutu. A proč jsem to udělal, protože chci od základu změnit svůj život. Ano, nechci promarnit žádnou příležitost, protože ten kdo se bojí nic neztratí (maximálně příležitost), ale ani nic nezíská, a to by byla chyba. "Dvakrát měř, jednou řež." A stejně, vnímaví lidé to dříve nebo později stejně poznají, pokud člověk klame, nebo si je nejistý, prostě není spontánní a vyhýbá se odpovědi.

MobyDick

Isheal: děkuji že budeš na mě myslet, a ať se daří i tobě. Ale já jsem úplně stejný, pro mě je osobní kontakt to nejdůležitější, protože za přezdívkou se může skutečně ukrývat kdokoliv, a mít jakékoliv úmysly. Já jsem autentický, opravdový, a ti co mě znají to ví. A toto jsem musel skrývat, prostě jsem to tak cítil, a nechtěl jsem zranit sebe ani druhé, dnes už s tím mohu jít na povrch, je to díky určité změně ve společnosti.

Já se ale neřídím názory všech anonymů, ale mnozí jsou zde na 100 % autentičtí, a jde to poznat, já o nich nepochybuji. Asi si chtěl bavit více osobně, ano, poznat někoho osobně, nebo psát si s ním na soukromý email je něco jiného než zde, já se nestydím psát o mnohých věcech ani zde, samozřejmě pokud by to nebylo velmi intimní, potom chápu, že by to nebylo vhodné. Můžeš si klidně přečíst nějaké mé příspěvky, pokud tě zajímá moje osoba. Záleží na tobě.