Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

klik: článek jsem četl, není ani první, ani poslední který takto žil, a jinak cítil. A v minulosti to jinak ani nešlo, ti co to dokázali a dokážou jsou opravdoví. A já bych to nedokázal, tak jsem raději byl sám, prostě vím co by následovalo.

V mém případě ani před druhými, ani před sebou, prostě to popíráš, a potom to vypadá jako bisexualita, protože nemohu říci, že by se mi za život nezalíbila i nějaká žena, ale těch bylo velmi málo, a navíc, ke "stejnému" je to daleko silnější, teď když jsem to uvolnil, už je to v mém případě 100 %, už o ničem nepochybuji, protože nedávno (před několika měsíci) bych ještě pochyboval, jestli nejsem bisexuál (i když jsem věděl, co u mě dominantně převažovalo). Teď už se to ustálilo, a tak to bylo i v jistých fázích mého života, já to u sebe prostě vidět nechtěl, proto jsme se toho chtěl zbavit, ale nešlo to, tak jsem to ignoroval. Ale za jakou cenu. Podle některých ani bisexualita neexistuje, jen jakési bisexuální chování.

Pro některé citlivější povahy a specifické osobnosti (třeba jako já), to tak lehké není, pokud jde o to přiznání si, opravdu ne.

MobyDick

Messje: ale on už naznačoval že by mi všelijak chtěl pomoci (nakonec i já mám rodinné příbuzné v cizině, a všichni to dokázali sami), já si myslím, že nejlepší bude, když si to vyzkouším já sám, protože pomoc je skvělá, ale já to asi potřebuji "šité na míru", aby mi to sedlo. Ale pokud něco bude, tak uvidím. K druhým budu zpočátku více opatrný, přeci jen ty co znám dlouho, tak se na ně už mohu spolehnout, to ale neznamená, že se samozřejmě nesetkám s novými lidmi, ano, k tomu dojde. Nemohu být celoživotně nedůvěřivý. Ta cizina mi rozhodně prospěje, protože zůstat sedět na místě, kde je málo možností, a které se bude "rozvíjet" asi jen velmi pomalu, to nechci, a já mám své plány, o kterých už jsme psal. Byrokracie v Evropě je pověstná, toto by už mělo skončit.

Já vím, že těchto lidí je více než si kdokoliv myslí, není to módou, ale odpadají ty letité zábrany, já bych to třeba prarodičům, kdyby ještě žili asi nedokázal povědět, přeci jen ,byla to "stará škola." Každý jsme je jiný, ale možná že určité vnímavější osoby, zvláště ženy by to na mně poznali, a třeba už takové i byli, a za život už se mě několik lidí ptalo na to, jestli nejsem, ale já to popíral. Jedna dívka se mě na to ptala už v osmnácti letech, tehdy jsem to popřel, prostě to nešlo přiznat, tak jsme to tenkrát cítil já.

MobyDick

Kycera: ani by mě nenapadlo, že to tak rychle poznáš, já to ani nechtěl, ačkoliv v některých tématech jako např."Proč si někteří lidé připadají oškliví?". nebo hlavně tebou zmíněná pasáž už asi něco vnímavějšímu člověku naznačila. Ale to že s tím vyjdu na povrch i zde, o tom rozhodly některé rozhovory, a také to, že po těch rozhovorech jsem se konečně rozhodl, a řekl to i svým dvěma kamarádům, postupně se to doví všichni, a je na nich, jak se s tím vyrovnají, protože já jsme se už osvobodil, a vyrovnal se s tím, a v hlavě se mi to tak vyčistilo, jako nikdy. Mnohé negativismy zcela zmizely. Asi to s tím velmi souvisí, a mě by zajímalo, jestli to tak pocítili i druzí, kteří s tím šli na povrch poměrně pozdě, tedy až hodně po třicítce, jako je tomu u mě.

Andersenovi velmi rozumím, a už od dětství jsme jeho alegorické příběhy (jsou to více než pohádky), velmi silně a citlivě vnímal. Později jsem četl i něco od Wilda.

Kdybys to tenkrát napsala, tak nevím, možná bych se tomu vyhl. Myslím že to trvá dost dlouho, u mě se ty myšlenky tříbily poslední měsíce, ale ten problém, ten trvá už mnoho let, ve skutečnosti už od puberty, ale tam to byly ještě zmatky, střídalo se to tak i tak. Myslím že dokážu být silný, a cítí o jiní ze mě.

Kdybych to jméno bral jako "Richard lví srdce", nebylo by to špatné, ale nejmenuji se Richard, mám jiné jméno.

Děkuji ti za tvé přání, a i já tobě přeji vše nejlepší.

klik

Isheal, o co ti ide? Aj ty mozes byt prezleceny nick, ktory tu vsetkym nadava. :D Daj si specialny nick len na tuto dajme tomu citlivu temu a mozes si pisat. Nikto ta nebude odsudzovat ako Isheala, nikto ta nebude poznat. Na co chodis na forum, ked mas problemy pisat. Tiez by som ti mail nedala.

Isheal

Chápem, nemá to nič s tebou spoločné. Budem na teba myslieť, aby sa ti darilo, lebo ja nie som na verejné diskusie. Neviem, nejako nikdy som takto nehľadal ani pomoc ani oporu - anonymne jednoznačne nie, pretože to môžu byť tí istí ľudia s inými prezývkami a nikdy by som sa neriadil názormi anonymov. Strašne je dnes populárne skrývať sa, pritom ide o ľudské a bežné problematiky, za ktoré sa nie je dôvod hanbiť. Čiže buď si píšem súkromne alebo sa radšej stretnem - a vtedy vidím, o čo naozaj tomu človekovi ide a aký je. Rešpektujem aj tvoj spôsob hľadania pravdy a opory.

Messje

Moby
Uz som tu raz niekde spominala,ze mam dvoch susedov,su gayovia a vychovavaju dve deti.Dievca a chlapca.Ta rodina je tak fantasticky zohrana,ze je im to az zavidim.Jeden je ucitel psychologie na vysokej škole a nikdy,keby som ich nepoznala osobne,by som nepovedala o nom,ze je insk orientovaný.Ten druhy ano,je to female gay.Nikto sa nad nimi nezastaví ako ziju.A ziju pekne.
Tak isto mam.kamarata,ktory chodil s Richnyankom.Ma neskutočne mnozstvo kamaratov,ktory su nie ako on.Nikto to neriesi.Tak isto mam dalsieho kamarat,ktory to dodnes nepriznal,ale vsetci o tom vieme.Neriesime.Ver,ze ak mas spravnych ludi okolo seba,nic b tbojom.zivote sa nezmeni.Ano,bude sa ti lahsie zit.Co takto jedneho z tych,co pises ze je casto v cudzine,poziadat ci by ti nepomohol s pracou.Ja by som ti sama pomohla,ale tu je to tazsie s cudzincami ako v takom Nemecku ci Anglicku.Prisnejsie pravidla a byrokracia kym si vsetko vybavis.

Kycera

Moby Dick,
nepochopil si, čo som Ti tým chcela povedať. Nič sa nedeje. : )
Chcela som Ti len symbolicky naznačiť, kedy a v akej téme (www.zdravie.sk) som vytušila, čo si tu priznal. A čo Ťa celý čas trápilo.
Nechcela som Ťa zraňovať, preto som začala byť vo svojich vyjadreniach opatrnejšia. Nič to však nemení na mojom názore na Teba, naopak získal si môj obdiv, že si to verejne priznal. Teraz však musíš byť silný, aby si ustál reakcie.

A tak Ti, milý Richard?!, okrem toho pokoja na duši prajem veľa síl, aby si všetko, čo Ťa stretne na ceste životom, zvládol na výbornú. Buď šťastný! Zaslúžiš si to! Patrí Ti to! Bon voyage! : )

MobyDick

Ipsik: Nebudu to mít jednoduché, ale rozhodl jsem se mluvit pravdu, prostě mě to zatajování a klamání v této věci už nebaví. A já přece vím, komu to říci mohu, a komu ne. Nač bych měl klamat ty které znám, nebo dokonce klamat sám sebe? to už jsem dělal hodně dlouho, a vím k čemu to vedlo, teď se to pěkně ustálilo, a já už nemám pochybnosti. Ty zmatky v hlavě zcela zmizeli, a mě by zajímalo, jestli tím trpěli i jiní?

Ano, co člověk to unikát, a proto neexistuje žádný prototyp gaye, jak si někdo myslí, protože to pouze uměle vytvářejí media.

Možná že popichují proto, že je irituje určitá afektovanost těchto lidí, ale kolik takových afektovaných existuje? Já mezi ně nepatřím, jsme pravý opak, naprosto přirozený.