Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Kycera

Moby Dick,
to najťažšie máš už za sebou. Bude dobre, neboj. : )

"Wildea a Andersena spojovalo nejenom to, že psaly moderní "sociální" pohádky, ale asi ještě víš co?O.Wilde byl navíc Svobodný zednář.Jako spisovatelé je mám oba dva rád."

"Ak máme na mysli to isté, môj názor je, že aj tak to boli skvelí spisovatelia, kt. nám tu zanechali nesmierne bohatstvo."

Budem sa opakovať : prajem Ti pokoj v duši boľavej.

Messje

Moby
Aj tu kde som ja sa aboby s nimi vreca roztrhlo.Nikto si ich nevsima,akoby nic.Preto vidis,mozno ta cudzina by ti velmi pomohla.
Ja ti moc drzim palce

MobyDick

Moireal: musel jsme to udělat, kdybych to neudělal, tak žiji v rozdvojenosti, dělal bych něco co nechci. A nakonec bych se jen bál. Velmi ti děkuji za přání.

MobyDick

Messje: mám, ale vůbec jsem nečekal, že jim to řeknu. Prostě se mě už dlouho ptali, a já už nechtěl klamat, zapírat, vymýšlet si a namlouvat si něco. Zatím to ví jen dva z těch které znám, a tito jsou čestní a citliví. Jeden z nich už žije střídavě delší dobu v zahraničí, takže se pohybuje mezi různými lidmi, různými národy, a má už to v sobě, prostě nemá předsudky. V 17 letech bych jim to nikdy neřekl, muselo uběhnout mnoho let. Líbilo se mi, že mi řekli, že chtějí abych byl šťastný.

Nejistota souvisela možná nejvíce právě s tímto, proto jsem o tomto začal mluvit na konec, toto bylo jakési mé tabu. Ale ano, už se začíná ve mně něco měnit, a snad to povede k pozitivnímu přístupu k životu. Cítím to.

Moireal

Ahoj MobyDick,je dobre,ze si sa rozhodol prijat sameho seba. Aj keby ti druhi oporou v tomto neboli,najdolezitejsie je prijat sameho seba.
Tak nech sa ti zije uz len lahsie a stastnejsie ti prajem.

Messje

Ahoj Moby
To vysvetluje tu neistotu ktoru som stale z tvojich prispevkov citila.
Mas super kamosov.To si asi necakal.A teraz mozno,ked je pravda von a reakcie kamaratov boli ludske,chapave,mozno prides nato,ze sa vlastne nic nedeje a ty prestanes o sebe tak vela pochybovat.

MobyDick

Žiji stále sám, dlouho jsem se tím trápil, především v pubertě, a snažil se to potlačit, nejde to. Až v posledních měsících jsem si přiznal jen to co jsem už o sobě dávno věděl, dříve jsem ještě pochyboval, snažil se kličkovat, ale nejde to.

Při posledním rozhovoru se svými dvěma kamarády, když se mě ptali na můj osobní život, jsem to již nevydržel, a při nekonečném odmítání toho, že bych si měl už najít nějakou ženu naznačil, že jsem "jiný". Jejich reakce mě překvapila, byla úplně skvělá, citlivá. Prý by to do mě nikdy neřekli, a nepoznali to, když jsem jim to řekl, velmi se mi ulevilo.

Jsem gay.

MobyDick

Tuto diskuzi jsem nevyvolal náhodně, mám k tomu svůj osobní důvod. Ta problematika mě zajímá, a souvisí to i s mojí osobou. Díky za veskrze racionální argumenty, a toleranci.

MobyDick

vankus:odchylka od normálu v pojetí, že sex má v první řadě být určen k potenciální reprodukci. Potom možná. Ale většina gayů by asi byl schopna mít i poměr s ženou, jen to uspokojení nebude tak silné.

Mě přijde trochu zvláštní pojem homosexuální chování heterosexuálů, až to je údajně dokázané. To by znamenalo, že kdyby existovalo jen jedno pohlaví, a nemělo by důvod se reprodukovat, tak se vlastně bude chovat homosexuálně. Nebude mít prost jinou možnost, samozřejmě, možná je i asexualita.

Velmi by mě zajímalo, čím, jakým genem, či jakou chemickou substancí-látkou je homosexualita způsobena? Pokud se to potvrdí a najde, bude klid, a budou vysvětleny všechny omyly minulosti.

MobyDick

zmena: určitě stojí za to si to přečíst, jenže, jsou ty "výzkumy" skutečně objektivní? Vždyť homosexualita je stará jako lidstvo samo, takže jak by se ty závěry z výzkumu aplikovali na člověka který žil před stovkami a tisíci léty?

Opravdu všichni homosexuálové měli takto traumatizující dětství? Aby o tom mohla být provedena dokonalá studie, museli by tím projít všichni lidé na celé planetě (s mladou generací to asi půjde). Kolik lidí se otevřeně přizná k tomu, že ho přitahuje i stejné pohlaví?

To, že možná ve stejném pohlaví člověk hledá, co nenašel v někom jiném, či sobě, to reálné být může. Možná je prost chyba se na člověka dívat jako na dokonalou bytost, kterou lze jednoznačně někde zařadit.

Mě také velmi zajímá mechanismus vzniku, mám jen obavu, že takto jednoduché to nebude.

Promiskuita je problém u všech, protože na jedné straně chápu tu touhu,ale proti ní by měl jít i strach, jenže rozum je v tu chvíli otupen.