Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Ipsik

Dick, ono to nie je také jednoduché, ako si to niekto myslí, že z kancla o niečom rozhodne a vybavené. Ak je niekto gay a reálne ich poznáš, tak čo s tým narobíš? Asi veľmi nič. Ja ich neriešim, ale kamaráti do nich stále podpichujú, že majú takú orientáciu, akú majú a nemám pocit, že by ich to malo niekedy prejsť. To len taký postreh. Isto to s takou orientáciou nebudeš mať easy.
Asi je to tak, že čo človek to unikát:-)
-------------------------------------------------
Aj bleduľa sa mi páči, odtrhni ma, nech sa páči,
snežienka sa tiež núkla, už je váza celkom plná,
a čo takto encián? Kričí ako pavián,
na čo čakáš, rýchlo trhaj, taký švárny, pekný šuhaj:-)

MobyDick

Isheal: máš zvláštní přezdívku, v překladu je jasné co to znamená, nesouvisí to náhodou s tím, co zde píši? Věk už jsem zde psal při jiné příležitosti, a zatím s nikým nekomunikuji jinak, než touto formou, pokud chceš, tak mi můžeš otázky napsat i tady, tady se nikdo nezná, a nevím jestli intimnější hovory jsou dobré?

MobyDick

klik: ahoj. Možná že určití lidé se cítí volnější, nebo určité generace se cítí volnější, ale já to tak v sobě necítil. A rozhodně ne někde před dvaceti roky, to by bylo nepřípustné, a už jen kvůli rodiny bych na to nemohl ani pomyslit. Věděl jsem že jsem v tomto jiný, že cítím jinak, popíral jsem to, myslel jsem si že to zmizí, ani náhodou, prostě to nejde, je to danost.

Tvůj kamarád má tedy velkou odvahu, že ti toto o sobě pověděl. Ale pokud ho znáš, a víš že nikomu neublíží, tak se s tím žít dá.

Ten tvůj druhý kamarád, pokud víš že je gay, a flirtuje, tak flirtovat může, ale stejně se to časem ustálí, a mělo by, nejhorší je totiž žít tak, i tak. Přiznat si to není jednoduché, a může to trvat i mnoho let, nebo dokonce celý život. Díky.

MobyDick

emera222: děkuji, nebylo to vůbec jednoduché, a vypadá to, že kdybych mnohé věci nečetl a z mnohých věcí se nevypsal, tak bych to v reálu nikdy neřekl.

MobyDick

Kycera: Andersen podstatně více svoji homosexualitu zamaskoval, ale v takové "Malé mořské víle" bych ji už viděl, protože si myslím, že Andersen se více ztotožňuje s duší "Malé mořské víly". Wilde, podstatně více naznačuje svoji náklonnost ke stejnému pohlaví, a jelikož to i v reálu uplatňoval, tak v té době za to skutečně platil tvrdou daň. Oba dva mají mimořádně citlivý přístup, a navíc u Andersena velmi hraje roli neopětovaná láska a samota, mě se jeho pohádky vždy neskutečně líbily, a velice jsem je prožíval.

Děkuji ti rovněž za přání, a snad bude dobře, ale bez aktivity to nepůjde, to už jsem se přesvědčil.

MobyDick

Messje: děkuji. Máš pravdu, málem to vypadá na nějakou módu, ale není tomu tak, jen se to uvolňuje, a za co se dříve druzí styděli, protože ty posměšky, urážky a zatracení bylo veliké, to dnes je podstatně více tolerováno, ale záleží jak kým.

Cizina mi určitě prospěje, a to už mi řekl i jeden kamarád. Mohl bych ti zde napsat proč jsem to tak dlouho tajil, ale ještě se určitě k tomu vyjádřím, protože těch příspěvků je tady více.

Děkuji ti velmi za podporu.

klik

Ahoj Dick, tesim sa, ze ta tu zase vidim. Zaujimava tema. Sranda, ze si mal problem v dnesnej dobe toto priznat. Ja som myslela, ze ludia sa uz citia volnejsi. Mne jeden kamarat dokonca povedal, ze jemu sa pacia deti, pocuva detsku hudbu. Moj vztah k nemu to absolutne nezmenilo, len malinko ma to prekvapilo, aj to len na par minut. Jeden iny kamarat, co je tiez gay, tak ten to taji, flirtuje s babami a mysli si, ze to zakryje. Keby to povedal, zlepsilo by to vztahy, ale on sa brani a prehlasuje, ze on je hetero.
Je to normalna vec. Uzivaj si, tak ako to je.

emera222

MobyDick teším sa spolu s tebou, si urobil veľký skok a možno nie len pre seba..držím ti palce, aby si našiel to čo hľadáš a naplnil svoje túžby

Isheal

Ahoj, prepáč, nebudem to všetko čítať, len sa chcem opýtať, koľko máš rokov a či by si nemal chuť sa o tom porozprávať alebo si aspoň popísať medzi 4 očami alebo 20 prstami. :-) Ďakujem.