Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Isheal: nevím jestli to ještě čteš, ale ptal si se mně na nějaké podrobnosti (věk), už jsem to napsal. Je mi jasné, že o intimnostech se nedá takto psát na veřejném fóru, ale jakou formou jsi chtěl komunikovat? Ani psaní přes mail ti nic neřekne o člověku jaký je, a mě také ne. Já mám čisté úmysly, a také jsme váhavý, nikoliv nerozhodný, to už jsme se rozhodl. A osobní setkání, to také někdy končí zklamáním, třeba obou lidí.

To co tu píši je pravda, a pokud jsi mi chtěl dát nějaké dotazy, klidně jsi mohl, nebo napsat něco o sobě. Nevím jakou formou jsi chtěl komunikovat. Já to ani nečekal. Pro mě je lepší zprvu takto někoho poznat, a potom se uvidí.

MobyDick

klik: možnosti jsou, ale my si vybíráme, mě někdo musí vyhovovat, a já musím jemu vyhovovat, nejde jen o povrchní zalíbení se. To víš že si mohu dát inzerát, navštívit nějaký podnik apod, ale to chce čas. Navíc jsem měl psychickou bariéru, to jsi nepoznala. víš co je to latentní homosexualita, to byl můj problém. To, k čemu mě to táhne vím od svých čtrnácti let, ale víš jak by to vypadalo někde před dvaceti třemi roky? Fakt to nešlo, u mě ne. Je to těžké, věř mi. Každý jsme jiná osobnost, a má osobnost to prostě nebyla schopna přiznat a uznat, a možná to tak bylo v danou chvíli lehčí, i když za cenu některých problémů. Teď do toho půjdu, ale opatrně.

MobyDick

klik: sexuální orientace, resp. přitažlivost ke stejnému pohlaví nemá nic společného s tím, jestli jsme měl partnera, či ne. Protože já jsme především neměl partnerku, a ani jsem nikdy nechtěl, na rozdíl od mých kamarádů. Já jsem nemohl a ani nechtěl toto v minulosti dělat, já nemohu zde popsat všechny detaily. Nikoho jsme jednoduše nevyhledával, ale to neznamená, že jsme necítil a necítím. Právě že naopak, jsem čistý gay, dříve jsem si myslel že jsem bisexuál s převahou (a to zásadní), ve prospěch stejného pohlaví. Ale klidně jsi o tom přečti, žádná bisexualita snad ani neexistuje, jen to chování, a já vím jak cítím, a jak více myslím, a myslím, že to mám už ve tváři "napsané". Právě že naopak, teď už o sobě nepochybuji, a dříve jsem se to snažil zapudit, nesnášel jsem to u sebe, teď je to jinak.

To že jsem sám, to souvisí s určitými rysy mé osobnosti, ale to se může změnit. A věř mi, možná je lepší, že jsem to nepoznal někde jako náctiletý, možná už bych tady nebyl. To není výhoda se takto narodit, a jsou mnohá nebezpečí, a já o nich vím, myslíš si, že jen tak do toho skočím, to ani náhodou. Všechno bych ti vysvětli, takto to nejde, nepochybuj ani na sekundu o tom co tady píšu, to já s tím bojoval, teď mám klid.

Víš kolik musí existovat gayů kteří to o sobě vědí, a nikdy s nikým nebyli, raději zůstanou sami? Tak málo jich nebude. to si myslím já. Já se nemusím o ničem přesvědčovat jaký jsem, já to velmi dobře vím, a cítím to.

klik

isheal, snad som sa ta nedotkla, ale vsade v diskusiach sa pred tymto varuje, mnohi uz nato doplatili, boli zverejnene ich fotky, identita.
ja sama by som si s dickom tiez rada popisala o intimnejsich veciach, ktore ma napadaju, lebo on sa vie nad nimi zamysliet. a nielen popisala, aj pokecala, keby to slo. takze prepac za reakciu.

dick, ale ty si vlastne este nemal partnera, ak sa nemylim, tak mozno nebudes gay, to by si ich uz nejakych mal, moznosti su.

MobyDick

Messje: jsem rád za tu chápavost některých, ale myslím, že mnozí si také mohou myslet své, a přehodnotit na mě svůj názor, i to je možné. Asi záleží na člověku, ale já s tím stejně těžko něco udělám. Jak jsem napsal, už to ví i má rodina (resp. její část), a nic tak hrozného se nestalo, chtělo to čas, věk, i atmosféru "tam venku", to mi dodalo odvahu, a ten balvan ze mě spadl. Jsem rád, a už alespoň v tomto o sobě nepochybuji. A díky za tvoji chápavost, možná že ženy ,ale zdaleka ne všechny jsou v tomto citlivější, ale sama vidíš, mí dva kamarádi to pochopili, otázka bude, co ti ostatní, ale nakonec je to jedno, stejně s tím nic nenadělají.

MobyDick

Takže už to ví i má rodina, a pocity byli asi zvláštní, na první pohled by vypadalo nevěřící, ale klidně přijaté. To už je asi tím věkem, a také tím, jaký dnes už svět je, prostě člověka už nic nemůže překvapit, a zvláště já ne.

Musím uznat, nedělám jim to lehké, vím. V minulosti by mě ani ve snu nenapadlo toto ze sebe uvolnit, nechtěl jsme škodit jim, ani sobě.

Nakonec nic se zatím neděje, vždyť žiji zatím sám, s nikým nic nemám. Říká se tomu "Coming out", ale připadá mi to trochu teatrální.

Vím jedno, neexistuje žádný prototyp homosexuála, nedá se to poznat, mnozí váhají, zda nejsou tak, tak (bisexualita), mnozí s tím nikdy nevejdou ve známost, tají to po celý život, a mají na to právo, někteří tomu nepřikládají důležitost.

Teď už mám jen dvě možnosti, buď zůstanu sám, a to s tím, že vím že jsem gay, nebo si najdu časem partnera (případně on mě). První možnost je jistota, ale zároveň i samota, druhá možnost je risk, i zisk. A já to myslím velmi vážně, protože ve svém věku, už není důvod něco dohánět, stačí už jen smysluplně žít.

MobyDick

Kycera: přímo jsem se nesvěřoval, ale nepřímo jsem něco možná naznačil, spíše podvědomě. Mě tak připadá, že mnoho věcí dělám nějak podvědomě.

1. já jsem stejně tušil, že na to dříve či později zareaguješ, protože jsme tě viděl aktivní v nějakém jiném aktuálním příspěvku, a potom jsem si řekl jak na to zareaguješ právě ty? Nakonec už to, že jsem zde dal toto téma, zcela rozdílné od těch předchozích, asi něco naznačilo. Nevadí mi, že ti dal někdo avízo.

2. chtěl jsme to napsat, protože jsme to považoval za důležité, když už jsem toho dost o sobě napsal, navíc jsem se k tomu odhodlal z určitého důvodu, ten uvedu v příspěvku výše.

3. já už to jako závažnost dávno nevnímám, i když možná celá má osobnost je zvláštní, ten můj specifický pohled na svět.

4. já jsme si sice neuvědomoval, že by jsi přímo toto vytušila, ale je to možné, každopádně v mé "duši" rozpor byl a je. Snad se to časem uklidní.

Je to intimní, a stálo mě to nějaké úsilí, abych to ze sebe uvolnil. Richard opravdu nejsem, to "Lví srdce" snad ano.

Kycera

Moby Dick,
vidíš, a mne sa zdalo, že sa mi tam zdôveruješ. Tak som to aspoň pochopila ja. Tvoju dôveru som nechcela sklamať, preto moja odpoveď znela : "Ak máme na mysli to isté..."
Niekedy nestačí byť len vnímavým, potrebné sú aj vedomosti z danej oblasti a analytické myslenie.

Len preto, že si to Ty, Dick, zverejním dôvody, kt. rozhodli o tom, že som Ti to napísala :

1. "niekto" mi dal avízo, čo si napísal (nevedela som ani, že je to Tvoja téma, neprečítala ju doteraz, časová tieseň),

2. túto informáciu o sebe si ako prvý zverejnil Ty, ak by si to nespravil, nechala by som si to pre seba (o tomto vedel len môj partner),

3. predložila som Ti corpus delicti ako sa dá o "niekom" zistiť "niečo" oveľa závažnejšie ako je vek, vzdelanie, povahové črty, nálada, zdravotný stav,...

4. a teraz možno pochopíš to, čo som Ti celý čas naznačovala, prečo som sa vyjadrovala tak, ako som sa vyjadrovala (viď "pokoj v duši boľavej"), vrátane toho psychiatra.

Aj tak som váhala, či vôbec a ako Ti to oznámiť. Takúto informáciu považujem totiž za výsostne intímnu, týkajúcu sa integrity človeka.

Od začiatku som si spájala Tvoju prezývku s menom Richard. Nevadí, že nie si, dôležité je to "levie srdce". : )

MobyDick

Messje: je lepší přijmout pomoc od někoho koho znám velmi dlouho, v blízké budoucnosti se s ním uvidím-jezdí zde velmi často, tak se o tom všem ještě pobavíme. Ale i tak, dnes v době internetu už tak docela naslepo člověk nejede, vše se dá dopředu zjistit. Lidé jsou ve své podstatě stále stejní, a dají se rozdělit do několika skupin, prostě to chce mít jen štěstí na někoho. Potom člověk musí ze sebe shodit určité zábrany a bariéry, zvláště když je tak trochu introvert jako já, ale ne zase tak silný, jak na první pohled vypadá.

Do zahraničí chci, protože ani odchod do Prahy mě nezachrání, stále je to jen Česká republika, a já absolutně chápu vás Slováky, kteří jste odešli, zpočátku jsem mnohé věci i kritizoval, ale teď to chápu. Mnoho lidí odjelo proto, protože buď prostě chtělo, a nebo se chtělo vymanit z nedobrého prostředí, nebo jim chyběli možnosti, a potom ten stav, jak dlouho se asi budou ty země vyvíjet, jak dlouho mám asi tak čekat? Také mě to už nebaví.

Na nějaká studia apod, už jsem zapomněl, prostě to není aktuální problém, a potom chci už začít žít samostatně a jinak, takto mě to už nebaví, a opravdu se tím sžírám. A poznali to na mě i druzí. Teď se to u mě zlepšilo, a to je ten nejlepší čas na opuštění starého místa. V tomto jsem se už rozhodl, a nic více už k tomuto nemusím mluvit, ani psát.

Messje

Tak prijmi pomoc od kamaráta a odid.Málokto ide von len tak na blink.Ja sim bola v trich krajinach,teda toto je tretia.Tu uz zijem,ale vzdy som mala niekoho kto mi pomohol na zaciatok.Nevyhovaraj sa na kadeco.Uz ked budes prec,po case mozes sam,ale na zaciatok prijmi pomoc.