Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

klik

princ, pre mna nie, ja sa furt zalubim alebo sa mi paci, takyto. ale co z toho, nic. potom pozriem, po kom on pozera a kadejaki otrasni, skaredi, nudni, ale hlavna vec, ze chlapi. s nimi neviem o com sa bavi. s nimi uz o nicom.

klik

ked vravis cudzinec, urcite su aj zoznamky na nete, len zas bacha na prenasacov chorob, hiv, ale snad sa to da vyselektovat, ze kto asi nie

a co som si vsimla, tak aj druhi tapu, maju tendenciu balit aj hetero, lebo pre nich je to tak, maju len svoj pohlad :) :)

klik

ta citlivost, vnimavost, to urcite. mne to tak strasne chyba u "normalnych" muzoch. :( :( s normalnymi sa vlastne neda o nicom porozpravat. :(

tak nabozenstvo tu urobilo takuto paseku v tomto, ze ludia si ani nemozu nic slobodne povedat, robit.
asponze si sa teraz zbavil tej neslobody.

MobyDick

klik: přesně tak, a to udělalo mnoho problémů v mém životě, myslím že to začalo už v pubertě, něco ti to dává co druzí třeba tolik nemají (pokud jde o muže, třeba větší míra citlivosti, senzitivnosti, ale možná je to jen můj subjektivní pocit), něco ti to bere. Představ si, že bych si chtěl bez jakéhokoliv výběru a zkoumaní namluvit muže jen proto, že se mi líbí, že mě přitahuje, a přitom on bude heterosexuál? To prostě nemohu, už tímto jsme omezen. Ale doufám, že objevím někoho, kdo překoná mé představy, a bude to k plné spokojenosti obou. Vůbec bych se nedivil, že to bude třeba cizinec, a třeba i hodně vzdálený, i když mě jazyk váže více k "příbuznějším národům", lásce se nedá poroučet.

Někdo to popírání dělá celý život, a já u sebe cítil, že už to nechci, že těch problémů přibývá více a více. A myslím, že to všechno souvisí s tímto, vždyť na to myslím každý den, a už tak dlouho, takže se to muselo stejně jednou prolomit, navíc jsem upřímný, dnes by jsi to ze mě asi dostala hodně rychlo, ale v době kdy jsem dospíval to bylo nemožné. Nedokázal bych to.

MobyDick

klik: proto jsem sám velice opatrný, jedna věc je psát zde, a druhá osobně s někým komunikovat přes mail, nebo dokonce se setkat? To je velmi riskantní a fanatiků je stále dost, nebo těch, kteří s tebou nemají dobré úmysly.

Nežiji v zapadákově, ale v místě, kde ještě předsudků bude dost, ale spíše naprosté ignorace. Samozřejmě, tady, kdybych to vyjevil, tak se z toho......, ani nechci psát co. Zatím jsem se v této komunitě vůbec nepohyboval, vlastně jsem neměl dlouho potřebu, nechal jsem to jen tak být, ale problematika mě už delší dobu zajímá, podvědomě, když to souvisí se mnou samotným, až teď jsem to teprve uvolnil. Doufám, že něco pozitivního z toho vzejde. Já už jsem rozhodnutý, navíc každý den už o tom doma mluvím, je to přijato, nic se z toho nedělá, a já nelituji, že jsem to neřekl dříve, alespoň jsem měl více času s s tím vyrovnat a přijat to, v minulosti bych to popíral, a nepřijal to, i kdybych to cítil, tak to je.

klik

johanson isheal ortodoxny pomatenec sa neda citat, patri na liecenie, zjavne ma velke problemy.
esteze si sa s nim dick nestretol, ved by ta tam ukamenoval. najprv ako sa pretvaroval a potom vychrlil tolko nenavisti.

dick, dnes vas je uz tolko, muzi uz chodia za ruky, hlavne v zahranici to bezne vidiet, ale videla som to aj v prahe. mate svoje podniky, je to fajn. vela hercov a spevakov a politikov sa k tomu verejne priznalo, co je tiez dobre. netreba z toho robit vedu, treba to brat normalne. ak zijes v malom zapadakove, tam verim, ze je este plno predsudkov, tam to bude este dlho tak.

Ipsik

Johanes, ak prezentuješ názory niekoho iného a nie svoje, tak nám to povedz! Aká je to viera, ktorá pohŕda postihnutými deťmi? Povedať niečo veľmi negatívne, zlé až agresívne a potom do toho zakomponovať Boha je čo za názor? Si myslíš, že niekto je taký blbý, že si nedomysli, že je to forma manipulácie? Ide ti hlavne o to, aby tvoje príspevky vyzneli pozitívne, aj keď sú plné zloby!
Tvoje príspevky majú byť prínosom pre spoločnosť? Však je to čistá žumpa.