Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Mesačný princ: ono se to u mnohých zabije už v dětství, ale já pocházím z rodiny, kde emoce byly vždy silné, tak proto takový jsem, tady se to nepotlačovalo. Naopak. Mnoho lidí vedle mě žijících vnímám jako velmi chladné lidi.

Ženy, ale ne všechny možná více vzrušuje a přitahuje agresivní a dominantní samec, cítí v něm sílu, a potenciálního partnera a otce svých dětí, ale otázka je, jestli ti muži opravdu takový jsou, nebo to jen nehrají? O tom určitě najdeš mnoho napsaných článků.

Osobně mi to nic neříká, ale uznávám, že silný samec působí v určitých ohledech přitažlivěji, a to i pro mě. Ale co potom, když to skončí ......, člověk není jen tělo, je to duše, osobnost, takže kdo chce hlouběji hledat, tak musí hledat více než tělo, musí hledat "člověka" jako celek, a rozum a cit je to nejvíce, "krásný" ale prázdný člověk je tak málo, to já už dávno vím.

Mesačný princ

MobyDick - presne ,,vplyvom spoločnosti,, :)

O tomto píšem a to bola vlastne moja otázka. Spoločnosť odmieta akúkoľvek citlivosť, pretože je považovaná za slabosť. Ako sa ty čuduješ, že aj policajt môže byť človek a má emócie, tak sa ja čudujem, že ženy ,,chcú,, citlivých mužov. Niekto nepíše pravdu.

MobyDick

otazky: já byl velice citlivý hlavně jako dítě, později člověk i cyničtí-vlivem společnosti, musí, ale v hloubi duše to stále ve mně je. Ale už dávno nebrečím, spíše se vztekám a reaguji podrážděně, když cítím útok na sebe.

Tak policajt a citlivka? To mi opravdu moc dohromady nejde, ale vše je možné.

MobyDick

Ipsik: já si myslím, že mnoho gayů touží mít děti, ale buď se na to necítí, nebo mají určitou zodpovědnost, nebo si uvědomují komplikace apod. Takový Elton John to se svým partnerem zvládají na jedničku, navíc jsou velmi bohatí, a jejich děti dostanou co budou chtít, ostatním jim mohou jen závidět.

Dítě to je odpovědnost, a ačkoliv je možnost adopce, umělého oplodnění (kontroverzní z mého pohledu), ale možná budou i jiné možnosti, tak stejně to problém je, snad ta adopce, to je asi to nejlepší, čas ukáže. Ale na toto já nemyslím, teď se musím realizovat já, zatím nemám druhým co předat.

MobyDick

klik: máš pravdu, toho se i já bojím, takže proto ta opatrnost, navíc nemám zájem něco dohánět. Když se ti někdo líbí, tak je těžké odolat, ale člověk musí, a dokáže to, a pokud je někdo heterosexuál, a ten homosexuál to nerespektuje, nebo dokonce něco i způsobí......., tak tímto opovrhuji, navíc jsou to bezcitní a bezcharakterní lidé, kteří jdou jen za chvilkovým uspokojením, potom je po všem a zůstane poznamenané tělo i duše, ale toto je v i tom "klasickém vztahu-muž a žena, je to jen a jen o člověku. A v tomto já mám své zásady, a budu je mít, za každou cenu, a kdo mě zná, tak ví že takovým jsem. Já lidi nevyužívám, a nikdo nebude využívat mě.

Mesačný princ

MobyDick - nemýlim sa. Zažil som toho veľa a v tomto sa naozaj nemýlim. Citlivosť je v tomto svete nežiadúca, tak ma len zaujímalo, že akí sú to tí ,,normálni muži,, pretože som zažil už asi všetko a nejako mi to nepasuje. Nie je možné to, čo je tu písané porovnávať s realitou.

Buď ľudia klamú seba v realite, alebo si niečo nahovárajú tu.

Citliví muži nemajú u žien šancu a nie je to len citlivosť...je to oveľa viac faktorov ale tento ma zaujal :D

MobyDick

Mesačný princ: to se pleteš, citlivost duše neznamená až tak zjemnělý zevnějšek, ale asi mi z té mé tváře něco vyčtou, já třeba měřím 197 cm a vážím více než 105 kg, přesto nejsem buran a agresor, pokud mě někdo nevytočí. A o to se mnozí někdy pokoušeli, v mém okolí.

Mesačný princ

klik -sa ťa spýtam ak môžem: Aký je to ,,normálny,, muž?

Veľmi by ma zaujímalo čo považuje dnešná spoločnosť za tie tzv normy :D

MobyDick

klik: trochu mě zlobí, ale zároveň mě to i pobavilo, když "Ipsik" napsal toto: Ipsik 14.03.2017 11:15:45 -www.zdravie.sk.

Chápu to, že začíná podezírání, ale z mé strany je to čisté, to co píšu je pravda, nic jsem si nevymyslel, a nikoho zde neznám. Kdo je Johanson, Isheal nevím? A je mi to vlastně i jedno, stejně bych jen spekuloval, že se na mě zde útočilo, a nejsem jediný se ví. Takže ty spekulace nechme být, jsem gay, cítím tak, líbí se mi muži. Teď už to píšu otevřeně proto, protože se stala v mém myšlení a cítění ta změna, trvalo to dlouho, já si pamatuji že jsem jednou, a je to už více let řekl na adresu jistého muže (měl jsme něco více vypito) lichotku, on se usmál, asi si myslel své, a nechal to tak. Takže to pro ty, co by o mě pochybovali.

Jsem citlivější, umělecky více založený, ale vystupuji jako normální muž, a už "celebrita facebookova" se zde divila, jak může takto moudře a citlivě psát muž, ona to nevěděla, ale možná je to i proto, že jsem gay.

Náboženství má své plus, a mínus, něco dává, něco bere, a "Starozákonní bůh" v Bibli prostě mnoho věcí neodpouští, takže tomuto se já nedivím. Otázka je, kdo to bere vážně? pro mě je Bible metafora, množství metafor, ne zjevená pravda. Ale mohu ti říci, že jistou dobu jsme určité výčitky měl, už jen kvůli předkům a rodině, ale už je to pryč, já se už nebudu trýznit. Dnes už o tom otevřeně začínám mluvit, a to, že jsem to řekl dvěma kamarádů a rodině je veliký posun. Proto nemám důvod pociťovat jako jiní nějakou nenávist k tomu, kdo mě odsuzuje, prostě ho v tom nechám, buď to pochopí, nebo ne. Vždyť vůbec nevíme kdo to ten můj kritik vlastně je, jestli je opravdu takový fanatik, nebo jen tradicionalista, nebo manipulátor apod? Já nevím, já mám svědomí čité, to co píši je pravda, věř mi. Náboženství už asi bude více a více vlažnější, alespoň zde, v jiných zemích asi ne.

otazky

Keď už je reč o tej citlivosti "normálnych" mužov...
Moja teta má v práci kolegyňu. Hovorila, že jej manžel doslova bulí pri akýchkoľvek dojákoch. A to je pritom policajt. Človek by si myslel, že "tvrdí chlapi".

A s balením hetero? To fakt netuším. Ale mám pocit, že tunajší muži si zatiaľ strážia svoju "mužskosť". Ale to je samozrejme individuálne. Trebalo by sa popýtať tých tunajších ako by to vnímali. :)