Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Johanson

Vážený MobyDick
Dobre si prečítaj moje príspevky a nebuď sebec.

Nenapísal som že obyčajný človek ani psycholg tažko rozozná na ulici alebo v dave obyčajného človeka od homosexuála ?????????
Nik Vás nevyháňa zo spoločnosti !!!!!!! Ľudia Vás chú medzi seba ako ostatných,
ALE NEPROPAGUJTE VEREJNE SVOJU ORIENTÁCIU-genetickú poruchu !!!!
Zase sebecky čítaš príspevky a dávaš dôraz nato, čo sa pre Teba hodí !!!!
Ako si písal si veľký chlap a tvojou úlohou je chrániť a pomáhať slabšim a menším to je jedno akým orientovaným.
To je tvoja úloha. NIe sa strániť spoločnosti, prispej aj ty.Len tvoje problémy a chyby nechaj v súkromi, aj manželia si svoje milovanie nechávajú len pre seba a neroztrúbuju to na verejností.!!!!!!!!!!!
A lepšie čítaj.

MobyDick

Ať je "Johanson" kdokoliv, tak podle něj, bych se měl se svoji "drobnou vadou" někde schovat, aby mě nebylo vidět, a tiše trpět, mlčet, neukazovat se.

Tak vážený "Johansone", ne a nikdy. Ty se bojíš podívat se pravdě do očí. Ano, mnoho lidí s různými nemocemi (toto k tomu neřadím) a vadami se schovává, propadá beznaději a sahá si na život, a jen proto, že je někdo nepřijal, že existují předsudky. Tak toto musí skončit. A líbí se ti "Johansone" přetvářka druhých, život ve lži? Tvůj styl myšlení to podporuje.

Za ty roky jsem v mnoha věcech zesílil, stále mám depresivní stavy, ale to z jiných důvodů, to z místa kde se nalézám, z lidské tuposti, zaostalosti, netečnosti. Proto musím odjet, a chci, ačkoliv to tak jednoduché není.

Není důvod se něčím chlubit, ale už vůbec není důvod se stydět za jinou "orientaci", já něco možná ztratil, a něco zase získal, je mi už jedno, že jsem dříve nemohl, třeba budu moci později, a o to více. Ale schovávat se nebudu, ani stydět, buď to ostatní přijmou, anebo mají smůlu. Že je to v rozporu s některými náboženstvími, resp. s metaforickými příběhy to už je jiný problém. Horší je pokrytectví těch, kteří to hlásají, ale žijí právě tak, jak se ti "Johansone" nelíbí.

MobyDick

Ipsik: to víš, u mě teď zavládla pozitivní nálada, protože to už čtyři lidé u mě přijali, a mě to stačí. Zbytek ať se nestará. Ale lhát nebudu, spíše to nějak odsunu stranou. Nakonec vždy může člověk argumentovat: "že je to staré jako lidstvo samo", a vyjmenovat mnoho osobností z historie i současnosti kteří byli homosexuálové, a ve světě umění, ale dnes i sportu to už tolika lidem najednou nevadí, když je to pro ně osobnost. Dám si dobrý pozor.

MobyDick

Mesačný princ: možná má i určité ženské cítění, ale zeptej se na to přímo jich, není žena jako žena, ale dobře víš, že určitá danost existuje, a mnoho mužů toho využije. Je to tak, pokud ten "samec" nebude mít určitou drsnost, schopnost flirtovat, tak jeho atraktivita jde dolů, a to u nemalého počtu žen. Ale ženy stejně vybírají pečlivě, ví koho ano, a koho už ne, bavíme se jen o přitažlivosti. Čili rande na jednu noc, a konec.

Ipsik

Napr. by sa ťa opýtal medzi viacerými ľuďmi, že kde máš frajera a také. Poznám aj takých ľudí ako si ty, tak viem, ako im nakladajú. Aj mne, že som sám a nechcem nikoho. Už aj to je vnímané ako problém a niečo nepochopiteľné. Ja sa venujem svojmu dieťaťu a nechcem, aby ho ten rozvod nejako poznačil. Toto nechcem nechať na náhodu. Takže asi tak sa veci majú.

MobyDick

Ipsik: Johanson je dnes pro mě slabý odvar, dříve by nebyl ani on, a urazil by mě. Na druhé straně bych to nikomu neřekl.

Za svůj život jsem dostal několikrát otázku jestli nejsem "homosexuál", a bylo to vždy ještě v citlivém věku, někde mezi 18-24 lety mého života, vždy jsem to popřel, ale uvnitř jsem to cítil jinak.

Samozřejmě, že většina chlapů bude na toto pohlížet jako na slabost, má výhoda je v tom, že jsem fyzicky zdatnější a silný typ, velmi vysoký, takže to nikdo do mě neřekne, a možná si ani netroufne, ale dráždit mohou, a proč bych to takovým říkal?

Ve věku asi 17 let to chtěl po mě jeden agresivní "floutek", možná o trochu starší než já, před partou svých kamarádů po mě přiznání, že jsem "buk". Já ani nevěděl co to je, asi si mě odchytli jako oběť, a po dlouhém odmítnutí toto hloupé slovo (nějak jsme podvědomě cítil, nebo mi to tenkrát i řekl co to je) vyslovit jsem mu to nakonec potvrdil, byla to přesila, neměl ose cenu s nimi dát do potyčky, a já tenkrát poprvé na naposled (doufám) dostal pěstí, dnes by se mu vedlo špatně, tenkrát jsem to překousl. Prostě mě ponížil, ale měl pravdu, už tenkrát jsem byl "buk", ale nepřiznaný. Nevím jestli to umí tito hoši vycítit, nebo to byla jen náhoda. nic mi nebylo, ani monokl jsme neměl, bylo to slabé, ale hvězdičky jsem spatřil.

Mesačný princ

MobyDick - vidíš a toto som netušil. Že to je vnímané ako problém :D Ale najskôr to tak bude. Ale aspoň viem, že sa nemýlim a to ma svojim spôsobom teší :)

Ipsik

Pozrel som si niečo aj spätne. Nuž, ja som do teba podpichol len tak trochu, ale keby na teba reagoval menej citlivý muž, tak ti naloží tak, že dovi, dopo, ešte aj Johanson by pri ňom vyznel ako slabý odvar. Takže asi tak. Ja ťa nemôžem pochopiť, tak ti nemôžem ani nič povedať. Tak to vidím ja.

MobyDick

Mesačný princ: je to marné, co s tím naděláš. Krásný muž v uniformě, urostlý, vysoký, v tu chvíli tě nezajímá vůbec osobnost, jen toužíš po jeho fyzické stránce, ale co potom? Stačí aby promluvil, a je vše pryč, už přestaneš toužit ,neladí to s tvojí osobností.

Příběh "Kráska a netvor" (všechny možné filmové verze) je přesně o tom, ta žena se nemůže zamilovat do podoby, ale zamiluje se do jeho duše, a nakonec se před ní ten netvor krásným stane takový, jaký. Ta závěrečná proměna v krásného muže je už jen iluze. V muži je něco zvířecího-agresivního, a mnohé ženy, ale i muži po tom prahnou, a v ženě je zase něco citlivého-andělského (snad i v některých mužích), a po tom prahne většina mužů. Pokud je v tobě obojí (asi já), tak máš problém, třeba je člověk i gay jako já.

Najčítanejšie články