Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

Ipsik

Johanson, ja som si prečítal tvoj posledný príspevok a poviem ti k tomu len toľko, že ako to celé je. Som rád, že si to napísal tak, že som konečne porozumel aj ja, že čo si chcel vlastne povedať, lebo spočiatku sa to nedalo veľmi pochopiť, ak mám pravdu povedať. Zmiatlo ma to, že si skombinoval v podstate niečo max. pozitívne s niečim max. negatívnym.
MobiDick, aj keď nepodceňujem tvoju inteligenciu, tak napriek tomu si myslím a vidím to tak, že takmer isto nepochopíš to, o čom ti Johanes písal. On ti chcel povedať len toľko, že tu chodí veľa mladých ľudí a tým, čo píšeš, ich nútiš rozmýšľať o sex. orientáciách, o tvojej orientácii. To sa považuje z hľadiska viery za pohoršenie. Neviem, aký je tvoj vzťah k viere, ale predpokladám, že to veľmi neriešiš.
Čiže Johanes ti chce povedať, aby si sa k tejto téme viac nevyjadroval. Snažil sa ťa všemožné presvedčiť, ale podľa jeho slov si to nepochopil.
Tak už len len na tebe, že ako sa zachováš.

MobyDick

klik: také už o ní vím, a docela se to podobá tomu, co jsme cítil já, ačkoliv musím říci. že u mě se to objevilo velice brzy, a nikdy mě to neopustilo, takže já už nemám důvod tvrdit, že v současnosti jsem gay, byl jsme jim, a budu jim, nezávisle na tom, jestli budu s někým žít či ne. Protože někteří zůstanou sami proto, že se třeba s málokým snesou, nebo mají své nesplnitelné nároky, a nebo se to bojí udělat ( z mnoha důvodů), ale o sobě to tvrdí.

Je mladá, může si to dovolit, a není a nebyla vystavena té době, ve které jsme žil já. Ale i tak, v žádné době to není úplně jednoduché to přiznat. Teď očekávej, že se bude k tomu hlásit více a více lidí, bude to hotová tsunami, málem móda, to se mi až tak nelíbí, a navíc bude i velmi podezíravý, zdali si to někteří i nevymysleli, neříkám všichni. Já mohu klidně dokázat, a mluvit o tom kdy to u mě vzniklo, a jak jsem psal, už dítěti se líbí jiné děti, to nemá se sexualitou pranic společného, ale už si něčeho všímá, a v pubertě to je jasné, tam už se začíná projevovat sexualita-tužby.

Nemusí se každý v tom pitvat jako já, ale já to potřebuji hlouběji zdůvodňovat.

Johanson

MobyDick
Je mi ľúto, že ani ani matematika, ani Vyžšia inteligencia - BOH ani logika Ťa nepresvedčili o malej zdržanlivosti na verejnosti.
Beda tomu kto pohoršuje maličkých .............. Povedal Pán Ježiš. A to nepovedal len tak.
Ja som len prispel faktami ktoré visia nad nami a nedajú sa zmeniť. Sú pre ľudstvo propešné a užitočné.
Z Tvojích prispevkov stále dýcha sebectvo necítiť posun k uvažovaniu, čo je správne, stále si urazený, utlačovaný,nepochopený.
A stále hovoríš o jednom a tom istom. Mal by si sa posunúť ďalej.Ani chlapi sa nesťažujú o svojom orientovaní. Sedia ticho Je ako je.To len bulvár robí z vás hrdinov aby mali o čom písať, ale tú snoubodistku si nik nebube vážiť za jej genetickú poruchu. Celý zvyšok života bude sama a nebude mať ľudskú hodnotu.
Musel som Vám to po lopate napísať aby ste sa potom nevyhovaráli,že ste o tom nevedeli, že vás na to nik neupozornil.

Radšej diskutujte o tom ako najlepšie vychádzať s normálnymi ľuďmi aby si Vás vážili . Nech sa Vám darí!

MobyDick

Pro ty, kteří by nabyli dojmu, že zde něco propaguji, mohu ubezpečit, že tomu tak není. Nejsem žádný "genderista", ale ta debata se zde zajímavě rozvinula. Prostě jsem si jen uvědomil, kolik trápení zažili lidé minulosti (a ještě moje generace je tím postižena), že nemohli rozvinout nejenom svůj duševní potenciál-talent, ale navíc ani mnozí nemohli projevit svoji přirozenou sexualitu. Potom vzniká její potlačování a popíraní, a s tím jsou spojeny všechny klamy, i sebeklamy, a k čemu všemu to vede, si asi každý z nás dokáže, či nedokáže představit.

Stále existuje nemalý počet lidí, kteří tuto zvláštnost, u sebe nenávidí, nepřijali ji, bojí se s tím jít ven, najít si někoho (nedivím se, vždyť mnozí i ztratili víru v druhé lidi, a jak jsou mnozí gayové prezentováni?), tak toto rozhodně nepřispívá k řešení problému mnoha lidí.

Myslím že jediná pravda je taková, že "homosexuál", to je široká paleta různých typů lidí, s různými problémy (i když mnozí je třeba ani nemají), odlišnostmi, a i mě se mnohé věci nelíbí, třeba ta podivná afektovanost některých gayů, zajímalo by mě, jak toto vzniká, protože já tímto netrpím, navíc u mě by to při mých tělesných předpokladech vypadalo komicky. ale i já toto musím brát, navíc jsem vlastně zatím nikoho takového nepoznal, samozřejmě, že jsem se během života už s homosexuáli setkal-to asi mi všichni, ani jsme o tom nevěděli. Možná se to teď všude podsunuje, a může to vypadat i otravně ,ale není pochyb o tom, že ačkoliv se mi to ani moc nelíbilo, tak mi to dodalo odvahu si to přiznat, a začít o tom doma mluvit. Jen jedna věc mi přijde zvláštní, někteří gayové řeknou, že o tom ví už od svého dětství či puberty, že je přitahovalo nějakým způsobem stejné pohlaví, někdy to bylo tak nějak 50:50, nebo v nějakém jiném poměru, třeba převažujícího ve prospěch náklonnosti ke stejnému (i můj problém), postupně to však vykrystalizovalo v určitou orientaci. A já jsem sám napsal, jak to bylo i se mnou. Je mi velmi zvláštní, že to někdo u sebe objeví až velmi pozdě? Snad kdyby mě nějaký výpadek paměti, tak bych to pochopil, já si totiž myslím, že pokud se to objeví v pubertě, je to jasné, prostě většinu nemůže přitahovat stejné pohlaví, jinak by se o tom neostýchali mluvit, takže gayů zase nemůže být až tak moc, jak některé teorie mluví.

Otázka je, co si o tom myslíte vy? Zajímají mě názory vás, kteří nikdy nepocítili touhu po stejném pohlaví, já nemá mna mysli to, že se třeba může líbit muži muž, a ženě žena, a přitom to není spojeno s touhou po sexuálním spojení, či společném životě. prostě čistou homosexualitu bych klasifikoval jako náklonnost ke stejnému pohlaví, touze po erotice, a společném životě. Jinak řečeno, klidně napíši muži milostnou báseň, což si myslím, že heterosexuál v životě neudělá, leda že by si na to hrál, a nic se v něm nebude odehrávat.

MobyDick

Johanson: ty jsi Isheal? Ty jsi se se mnou chtěl bavit o mé "genetické poruše"? Proto to Isheal, jako narážka, že je to léčitelné?

Velice rád bych měl jednou potvrzené a precizně vysvětlené, jak homosexualita vzniká, že je to v genech, nebo to vzniká určitým působením chemických látek (hormonů apod), nebo jakýmikoliv jinými vlivy. Mám obavu, že ti, kteří se toho tak bojí, se bojí hlavně sami sebe, nejsou si sami sebou jistí, a potom teprve mají strach o své potomky, aby snad na ně někdo nešířil nějaký "zhoubný vliv".

Ale my žijeme ve složitém světě, jsme stále něčím ovlivňováni, a to podprahově, jenže asexuální orientace s tím asi nebude mít moc společného. A potlačování znamená depresi, vztek a agresivitu až zlobu, znám to u sebe. Musíš to pochopit. Když to pochopíš, dáš těm lidem šanci (oni se tě stejně ptát nebudou, to tady já diskutuji, protože chci, a měl jsem tu potřebu to napsat), tak se toho dost může zlepšit, je to jen začátek, Skutečné společenské problémy-ty lidské-ty leží ještě mnohem hlouběji ukryté v duši člověka, v jeho psychice. Já se s tím peru už více než 20 let.

MobyDick

Ipsik: není důvod vše ukazovat, ale už se nemohu dočkat, až půjdu s krásným mužem po ulici, a budeme se držet za ruce. Mám sto chutí něco předvést před domem kde bydlím, aby jim oči z důlku div nevypadli, hlavně těm drbnám. Ano, dnes bych možná i chtěl dráždit, všemožné fanatiky. Teď lituji, že jsem, dříve i mnohé homosexuály pokrytecky kritizoval že jsou promiskuitní apod., určitě mnozí jsou, ale zdaleka ne všichni, určitě je na místě jistá obava s tím spojená, ale já uznávám pokud to jde, jeden partner na celý život. A to platí pro jakýkoliv vztah. Zní to idealisticky, ale věřím tomu že to jde.

Možná že ještě mnohé pohorším pokud budu psát, ale myslím, že mě spíše pohoršuje lhaní, podvody, pokrytectví, války, konflikty, úlisnost a zbabělost.

MobyDick

Johanson: Já četl tvé příspěvky, a velmi dobře. Velice striktně se držíš "Bible", jejich zákazů a příkazů. Já také dlouho před sebou měl ty "oči", své příbuzné, ale po mnoha letech jsem se od toho osvobodil, a to mi pomohlo. Proč bych měl já trpět? Potlačovat? Považovat se podle tebe za nějak méněcenného? Protože jedno písmo to tak říká? A chápeš vůbec význam toho proč to tak říká? Proč vlastně kdy vadila homosexualita? Většina stejně takto orientovaná není, tak čeho se vlastně bojíš, nějaké propagandy?

Já určitý typ muže který by mohl být gay rozpoznám, to není jen o chování, to jsou i určité rysy, ale neplatí to obecně, samozřejmě že ne. Je podle tebe muž krásný, podle mě ano, ale zdaleka ne každý. Většina mě vůbec nezajímá. A nejde jen o krásu fyzickou, jde o tu duševní.

Ano, já řeším sebe, druzí ať zase řeší sebe, to není sobectví, to je řešení mého problému. Až to bude řešit nějaký jiný muž, či žena, tak jim zase já pomohu.

Nic nepropaguji, není důvod to propagovat, já si jen pamatuji, jak se druzí tomu posmívali, jak se mě vyptávali, jestli nejsem homosexuál, jako by něco cítili. A jednou jsem i schytal, neprávem.

Mám cit pro spravedlnost, až moc velký, a chtěl bych i takové změny ve společnosti, až by se mnohým z toho hlava zatočila. Společnost ustrnula, na můj vkus se nevyvíjí tak rychle, jak je třeba, v myšlení a emocionálně. Nemusíš mít obavu, většina je heterosexuálních, a za nefunkčnost rodin já nemohu, naopak to kritizuji, ale jaký asi mám vliv na ty, co neumí rodiny zakládat a udržet je? To není žádná gay propaganda, naopak buď rád, že mnozí už nechtějí žít v pokrytectví, hrát si na nějakou bisexualitu, ta ani neexistuje.

Musím tě zklamat, ale budu to roztrubovat, protože je to nutné, já byl dříve až moc velký puritán, a to je také chyba, doufám že jednou něco i napíšu.

Proč se toho tak bojíš, jsou přece různí lidé? Moje problémy jsou spojené i s tímto, ale nejen, a já je chci řešit, problém byl právě ten strach to uvolnit v 15 letech, dnes jsem třeba mohl být někdo jiný. M

Ipsik

Tak už sme to všetko vyriešili ku spokojnosti všetkých, už túto tému nemusíme až tak do detailov rozpitvávať, to je tiež pravda. Na strane druhej si myslím, že MobiDick sa isto schová. Nemyslím si, že by dostal niekedy chúťky, aby sa páril za bieleho dňa na verejnosti.

Najčítanejšie články