Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

lLily

Zatoze je hererosexualita mozno frekventovanejsia, to este neznaci, ze je mensim problemom nez homosexualita. Spravidla sa problemom stava akakolvek sexualita, ktoru clovek nema sam v sebe vyriesenu a nezije s nou v sulade.

Inak sa akosi velmi nedivim, ze homosexualov a asexualov, tak ako i neplodnych ludi zda sa, ze neustale pribuda.

Dlhevlasy

Pravdu povediac mi je ľúto všetkých homosexuálov, bisexuálov aj transexuálov. Nie preto, že musia žiť v spoločnosti, ktorá je prevažne heterosexuálna, ale preto, lebo celá príroda je heterosexuálna. Každá odchýlka sa vníma ako niečo nežiadúce, preto aj život týchto ľudí je ťažší. Skutočnosť, že homosexuláli nie sú schopní splodiť potomstvo, je podľa mňa najsilnejší argument. Je to argument samotnej prírody. Proti tomu ťažko možno postaviť rovnocenný protiargument. Odkedy je však život na zemi, vždy boli rôzne mutácie ktoré sa vymykali prirodzenému vývoju. Preto aj homosexualita je súčasťou života a jediné, čo môžu heterosexuáli pre homosexuálov urobiť, je tolerovať ich a neznepríjemňovať im život. Nemyslím si, že táto orientácia sa dá liečiť, určite nie v drvivej väčšine prípadov.
Často - hlavne v poslednom čase - sme svedkami toho, že homosexuáli svoju orientáciu až príliš vehementne zdôrazňujú, dokonca sa usilujú prezentovať ju ako výhodu. Nedivme sa tomu, je to prejav hyperkompenzácie. V situácii, v ktorej sú, im niekedy nič iné neostáva. Usilujú sa zaradiť ako sa dá, byť akceptovaní. Aj oni potrebujú pochopenie a toleranciu, aj oni sú cítiace bytosti, ktoré potrebujú lásku a súcit. A aj oni dokážu túto lásku dávať. Nielen sebe navzájom, ale v podstate celému svetu. Preto majú rovnakú hodnotu ako ktokoľvek iný. Keby to väčšina populácie chápala, neboli by dúhové pochody ani rôzne neprirodzené hnutia, ktoré heterosexuálov popudzujú práve preto, že sú také násilné.

Ipsik

Ja by som nechcel byť len pozorovateľom a ani nebudem. Nebudeš sa mať na čom baviť Johanson, to ti garantujem.

Johanson

Moby Dick
som pozorovateľ spoločnosti a robím výskum zdravia človeka v súčastnej dobe a vplyv meniacích sa podmienok v spoločnosti. A s kľudom môžeš písať o svojích pocitoch, aspoň sa ti uľaví.Už sa nebudem miešať.

MobyDick

Ipsik: To už je ve mně, a bylo to tam už v dětství, ačkoliv tenkrát, jsem to musel potlačovat, dával jsem top najevo jen emocionálně, vždy jsem se těžko přizpůsoboval tomu, co nechci, a bylo toho hodně. Základní školu jsme prořval a probrečel, stále jsme něco zapomínal, působil jsem flegmaticky, a přitom jsem vše těžce prožíval. Život je buď se přizpůsobit, anebo bojovat, třeba i s větrnými mlýny.

Já nemám předsudky k nikomu, pokud nemám nějaký důvod, a tou je jedině zkažená osobnost daného člověka, nic jiného pro mě nepředstavuje důvod k nějakému negativismu. Takže ty lidi o kterých píšeš ani nechápu. A ptám se proč takový jsou?

A co nechápeš na té orientaci, že se mi líbí muži více než ženy? To je realita. Podrobnosti zde asi nebudu vypisovat, "Johanson" by to neunesl, respektive já stejně nevím, kdo on je, a navíc mi neodpověděl na otázku ohledně jeho totožnosti, jestli se skrývá za více "nicků", např. Isheal?

Ipsik

Nuž, ja chápem tvoj postoj, že máš v sebe chuť rebelovať, postaviť sa proti systému, proti svetu. Ale keď tak spravíš, tak sa púšťaš do boja s veternými mlynmi.
Príslušnosť k akejkoľvek minorite predstavuje svojim spôsobom problém a to dosť veľký pre tých, ktorí sú súčasťou tej menšiny.
Ja som bol osudom pripočítaný tiež k jednej menšine, aj keď k nim oficiálne nepatrím. Vieš si MobiDick predstaviť, čo som za to dostal? Nadávok, ľudia pľuli, keď ma videli. Len preto, že som si k nim išiel zahrať na gitare a zaspievať? Je mi z toho fakt zlé. Pri tom tých ľudí poznám všetkých osobne a je ich okolo 100. Nie sú to ľudia, ktorí by len doma sedeli, chodia pracovať do lesa a to veľmi ťažko a zarábajú si aj tisíc eur mesačne. To prostredie, v ktorom žijem, považujem svojim spôsobom za nejaký prírodný úkaz, lebo čom som sa rozprával s inými ľuďmi, tak u nich bol stav veci vždy presne opačný ako u nás. Len preto, že oni sú zvyknutí na nich nadávať, som sa mal dať na ich stranu a tiež na nich nadávať? Akú by to malo logiku? Asi nijakú.
Proste negativizmus na každom kroku...
Aj keď tvoju orientáciu nechápem, tak sa do teba nebudem navážať. Ja nie som negativistom.

MobyDick

Ipsik: já vím velmi dobře, oč mu jde, a respektuji jeho pohled, i když v mnoha ohledech nesouhlasím. Podle něj mám být v tichosti-to jsem děla více než 20 let, a nahromadilo se ve mně tolik vzteku, až do způsobilo u mě deprese a nenávist.

Můj vztah k víře je podivný, zvláštní, i já jsme byl v dětství indoktrinován "Starým zákonem, tradicemi, tím co smím a nemůžu, takže jsem se z tohoto vymanil až docela pozdě, a ulevilo se mi. Na náboženství se dívám trochu složitějšíma očima, ateista nejsem, ale cítím různé rozpory.

Já mohu napsat nejednu námitku, otázku, a vy stejně budete psát stále dokola, "Johanson" to své. Já jsem za život dostal několikrát otázku, jestli nejsem gay, a vždy jsme to musel popřít, protože jsem správně vytušil, co by to v té době udělalo. Navíc, někdy i ten typ člověka byl pro mě už znakem toho, že mám mlčet. A teď už to dělat nebudu.

MobyDick

Johanson: stále píšeš nás, jako by to byla nějaká jednolitá skupina, přitom lidé jsou tak nestejní, i když něco všechny spojuje, jakýsi společný osud, s celou láskou a nenávistí, která ve světě je.

Až tu komunitu poznám, potom si udělám jako silný individualista názor, protože už teď je mi jasné, že mi mnohé typy ani jejich chování nebude vyhovovat, ale jak jim mám brát jejich přirozenost-jejich cítění a myšlení? Víš jaké je to trpět v depresích? ty vidíš jen ty zviditelněné Gaye, ale jsou milióny anonymů, kteří mají velmi pochmurné myšlenky, a třeba i tím, že jsou starší mohou pociťovat, že propásli někdy v životě svoji šanci, že nemohli, kvůli rodině a společnosti.

Víš, ale veřejnost má pro mě pramalý vliv, proč, protože oni na mně něco cítí, nějakou jinakost, a já jsem v okolí zažil i nenávist k mé osobě, ale zároveň se mě i bojí. Jsou podlí a pomlouvační, možná něco cítí, a hlavně zneužívají, toho, že jsem nikdy nikomu za jeho křivost nic neudělal, jen zuřil, a tom use oni smějí.

Dobře víš, že člověka si budeš vážit jen na základě činů, a ty se projeví v nějaké krajní situaci. O tom, jestli si mě bude jednou někdo vážit, o tom rozhodnou jiné věci, a to platí i o ní.

Kdo je normální? Sám píšeš, jak jsme všichni zatíženi? Je to jako by jsi vytahoval nějakou eugeniku, a na ti jsem já velice alergický, a už jsem zde o tom nejeden krát i psal.

Proč stále píšeš, že někdo někoho pohoršuje, já bych se mohl vymlouvat, že mě pohoršilo mnoho lidí už v minulosti, že mě pohoršily mnohé filmy, knihy, lidé, škola, školka, a je to pravda. Myslím že na tomto fóru nikoho nepohoršuji a navíc, mohl bych ti dát jednu sondu: vyrůstal jsem v docela agresivní době, zdánlivě klidné, ale v těch dětech v minulosti, hlavně v dospívajících hoších, bylo hodně agresivity i zla (i ve mě se to chvílemi projevovalo), a bylo to znát i na ulicích, ty party postávajících floutků, agresivních a zlých. A já měl jednou špatnou zkušenost, dnes by se mu zle vedlo, ale tenkrát chtěl ode mě přiznání, že jsem "buk", tedy bukvice, gay. Paradox je v tom, že jsme gay byl, a jsem, třeba byl i on, ale v něm bylo zlo, a on mě uhodil, navíc tam byla přesila, nikdy na to nezapomenu. Dnes toto na ulici nevidím, lidé obecně asi nejsou ani lepší, ani horší, ale je mnoho důvodů, proč toto skončilo, takže mnozí už z těch mladších ani nepochopí, co tu píšu. Ale já o tom jednou budu chtít něco napsat, protože "minulost se pod koberec prostě zametat nebude."

Najčítanejšie články