Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

otazky" když jsi bílá vrána, tak mezi většinou působíš jako něco volajícího po pozornosti, a oni tě za to uklovou. Máš mlčet, a zařadit se, a tiše trpět, nebo zuřit, potlačovat své cítění a emoce. Takže když píšu o sobě, budím dojem sobce, protože myslím na sebe, na zdůrazňování svých zájmů. V mém okolí se mě pokoušeli takto uklovat, oni vidí, že jsem jiný, že myslím jinak, intrikují, pomlouvají, a chtějí mě vyprovokovat, ale zároveň se i bojí.

Já přeci chápu většinu, ale někdy má pravdu jen ten jeden, a ne ta většina, i když je počtem silnější. Je to kontroverzní téma, ale já jsem, v hlavě během několika měsíců a posledních dnů prodělal hotovou revoluci-přestal jsem se za to stydět, a to je dobře. Toto mi totiž bylo uměle vštěpováno do hlavy, být, jako ostatní, abych je nepohoršil, a oni si o mě nepomysleli......, tak s tímto myšlením, které jsem už v dětství neměl rád je konec.

MobyDick

Dlhevlasy: zajímavé, kolik z vás stále používá slovo "odchylka od normálu", to je eugenický žargon, a od mnoho lidí to zní navíc pokrytecky. Zvláštnost, jinakost zní lépe, protože lidé jsou svým způsoben zvláštní a originální, v lecčem ale úplně obyčejní a stejní, všichni milují, nebo nenávidí.

Neřekl bych, že homosexuálové nejsou schopni zplodit potomka, většina by jich asi v krajním případě zplodit schopna byla, ale proč, když tak necítí, a navíc, není to zodpovědné! Ale možností jak mít potomka je více, o když je to někdy kontroverzní, ale kolik věcí je kontroverzních?

Homosexualita je stejně přirozená jako heterosexualita, a navíc, kolik geniálních lidí bylo homosexuály, jak z umění, tak z vědy, není jich tak málo.

A že na sebe komunita upozorňuje, ano, a neříkám že vždy tak jak by se líbilo mě, ale to záleží, kdo bude v popředí, já ty průvody také neobdivuji, raději bych konference, umělecká představení, diskuze, ale nebudu nikomu nic zakazovat.

Lásku a pochopení potřebuje všichni, a to jako sůl, a ještě k tomu i rozum a moudrost, abychom nepodléhali manipulaci těch, kteří jen něčeho zneužívají.

MobyDick

Johanson: ale jen se míchej, nevadí mi i konfrontace, stejně každý časem pochopí, a pozná, co je pravda, a co ne. Ty se až moc bojíš, a to je podezřelé. A pokud je písmo svaté tvým jediným vodítkem a cestou k pravdě, podle mě je to příliš omezený pohled na svět. je třeba vše konfrontovat, a hlavně znát historii a psychologii .pokud jsem předmětem tvého zájmu, tak je to dobře, klidně se mě můžeš ptát, sám vidíš, jaké rozdíly jsou mezi lidmi, já to tajil, a žil s tím mnoho let. Život, ten skutečný mě teprve čeká, a i když se to tobě nebude líbit, a chceš abych mlčel, byl v tichosti, tak já budu dělat pravý opak, protože už jsem mlčel dost.

A nikoho nepohoršuji a nebudu pohoršovat, budu žít jen se svojí přirozeností, a v pravdě.

ruufinka

Treba si uvedomiť, že doba je dnes úplne niekde inde ako kedysi. Mne inak orientovaní ľudia nevadia. Ak sa majú radi, ikeď s rovnakým pohlavím, je to ich vec. Najdôležitejšia je predsa láska.

Ipsik

Vieš, čo ti poviem Lili?! Nech sa liečia lekári sami. Oni aj tak nerozhodujú o tom, kto mi sfúkne moju sviečku. Riešime tu sexualitu? Ok, ale akého percenta ľudí? Troch percent? A o tom máme točiť celý deň? Ja proti nim nemám nič, lebo poznám takých ľudí. A čo im mám povedať? Aby zmenili svoju orientáciu? To je nemožné. Nikto im v tom nezabráni, tak čo máme ďalej riešiť? Včerajší deň, či ako?
A čo sa mňa týka, prosím ťa, karida, nepodceňuj ma, lebo ty sa môžeš povýšiť, ale ja ťa sprdnem tak, ako bratov prd. Dávaj si pozor, tu nie je nikto idiot, aj keď sa tak javí.
Ja mám v paži vašu sexualitu, ani nevieš, o čom hovorím? Ja hovorím o tom, že sa ľudia majú zle! A nie je mi to jedno. To je moja sexualita. A bude po mojom a nepotrebujem k tomu žiadnych asistentov. Si spokojná s mojou dezorientáciou? Asi nie.
Nemám tu písať? Budem si tu písať, lebo to tak chcem a cítim. Poviem vám aspoň, čo riešim. Vsio.

lLily

Neviem velmi Ipsyk co tym chces povedat, pride mi to ako vystup nejakeho politika. Prebera sa tu sexualita, tak pisem o nej, co sa vsak s altruizmom nemusi vobec vylucovat, aspon teda s tym verejnym. Sukromie zas patri do sukromia, tak ako aj citenie na ktorom clovek tazko nieco zmeni.
Ak svoju sexualitu potlacas (neviem z akeho dovodu to doba vyzaduje), tak si ju potlacaj, ked sa ti takym sposobom zije lepsie ci lahsie, no sam pred sebou clovek neutecie, i ked dnesna doba pokytuje uz mnozstvo liekov, ktore dokazu zakladne (po)city vcelku slusne otupit.

Ipsik

Vieš Lili, zdravím ťa, karida, nie každému ide len o homosexualitu alebo asexualitu. Niekedy niekomu môže ísť aj o úplne iné veci ako len vlastné blaho. To sa volá odborne altruizmus. Kým nebude po mojom, tak nebudem spokojný, aj keby sa všetci na hlavu postavili. Ja riešim úplne iné veci ako sexualitu. Tú som v sebe potlačil na istý čas. Vyžaduje si to doba. A to, že som trochu mimo, tak tomu som rád, lebo by som si nedovolil tie veci, ktoré si dovolím (na medzinárodnej úrovni). Ja chcem, aby sa ľudia mali dobre, ja nie som egoista a ani ním nechcem byť.
Veľa vecí ma se.ie, ale ja to nezvaľujem na chybu vlády, ale na svoju neschopnosť. Viem, že to znie možno fakt šialene, ale čo na tom?:-) Bude sranda, aj peniaze. To je moja vízia. A to si presadím sám. Nepotrebujem nikoho, verím v Boha a verím v seba a verím Slovákom tak, ako oni veria mne. Ja vás nesklamem. Všetko zaplatím do posledného haliera. Mne na mojej čistote záleží viac ako na peniazoch, ktoré sú na teraz pre vás všetkých tým najpodstatnejším idolom, ale nič vám nevyčítam. Mám vás rád.

otazky

"Radšej diskutujte o tom ako najlepšie vychádzať s normálnymi ľuďmi aby si Vás vážili ."
Johanson, s týmto máš očividne problém. A z pohľadu mnohých (a aj toho môjho), si práve ty zanechal brutálne negatívne stopu na tomto fóre. Prispeli k tomu samozrejme aj názory, ale aj ich prezentácia. Neustále tu píšeš o sebeckosti, pretože si MobyDick o tom dovolil napísať, priznať sa. No tá sebeckosť je vnímaná z tvojej strany a ľudí s podobným náhľadom. Niekto, kto sa na túto problematiku pozerá z odlišného uhľa v sebeckosť nevidí. Aspoň ja nie. Práve tvoje snahy o skrývanie sú podľa mňa sebecké. A to preto, že mám na vec iný pohľad. Je to len o tom. A nie o matematickej rovnici či vyššie inteligencii.

"On ti chcel povedať len toľko, že tu chodí veľa mladých ľudí a tým, čo píšeš, ich nútiš rozmýšľať o sex. orientáciách, o tvojej orientácii. To sa považuje z hľadiska viery za pohoršenie."
Ipsik, z hľadiska koho viery? Tvojej. Ak niekto v Boha neverí, týmto pohoršením z hľadiska viery nie je viazaný. Je to len snaha začleniť (alebo lepšie povedané vnútiť) myslenie jedného tomu druhému.
Kresťania a veriaci všeobecne, neradia "vidia" diskusiu o sexualite a veciach s ňou spojené. No treba si uvedomiť, že žijeme v dobe internetu, kde je všetko poľahky dostupné. Aj stránky s explicitne sexuálnou tématikou. Existujú síce potvrdenia, že už mám 18 rokov, no tie sú iba proforma. V reále nič neriešia. Samozrejme existuje i rodičovská kontrola, no ak je dieťa lepšie v počítačoch ako rodič, nie je problém ju obísť. A napokon existuje aj priame blokovanie určitých stránok priamo providerom. No ani to nie je neriešiteľný problém.

"Nie preto, že musia žiť v spoločnosti, ktorá je prevažne heterosexuálna, ale preto, lebo celá príroda je heterosexuálna."
Dlhevlasy, toto je demagógia ako ľudstvo samo.