Sexuální orientace

Príspevok v téme: Sexuální orientace
MobyDick

Všiml jsme si zde, že vedle značně liberálních lidí, zde píšou i lidé velmi konzervativních názorů. Chci vytáhnou citlivější téma. Jaký máte názor na skupinu lidí, kteří jsou co se týče sexuální orientace v menšině, tedy bisexuály a homosexuály? O heterosexualitě je asi zbytečné psát, když to není pro většinu problém. Všiml jsme si totiž, že určitá část populace je přesvědčena, že bisexualita, nebo homosexualita je nějaká odchylka, která se dá odstranit, nějakou terapií, čí léčbou. Není to odchylka, a nedá se odstranit, nikdo vám jen neřekne, jestli je sexuální orientace geneticky podmíněná, nebo vzniká až ve vývojové fázi každého jedince (účinek určitých chemických látek, apod). Existuje podle vás vůbec bisexualita, anebo je člověk buď heterosexuál anebo homosexuál? Podle mě 50:50, to nikdy není, něco převažuje, jestli ne téměř vše.

Je to citlivější téma, tak se k tomu postavte s citem i rozumem, díky.

MobyDick

Ipsik: potlačovat sexualitu lze, ale za jakou cenu? jaké následky to často mívá? Někdo je ze své podstaty frigidní (já jsme pravý opak), někdo hypersexuál. Zdravý vyvážený průměr je asi to nejšťastnější, co může člověka potkat.

Já bych rád vnímal druhé jen jako duše, v minulosti jsem byl až puritánský, nejraději bych byl, aby sexualita ani nebyla (asi byla důvod moje skrytá homosexualita), protože jsem na toto téma nemohl s vrstevníky mluvit, mě nepřitahovalo to (na ženách), co oni zbožňovali, a připadalo mi to i sprosté, a že bych já mluvil o tom, co s mi líbí na mužích, to bych se hanbou propadl, teď teprve je u mě posun).

Sám uvidíš, že si tě to najde, tomu se nedá uniknout, jen na čas.

MobyDick

nerozumiem1si: já se trápím ještě mnoho jinými věcmi, spíše mě zlobí, že jsem musel žít kvůli druhým (ne kvůli sobě), ve lži a přetvářce. A vůbec, je to asi mým věkem-nejhorší období mého života, kdy si vše uvědomuji, co jsem mohl mít, co jsem ztratil, a co už možná nikdy nepřijde. Proto chci vypadnout z místa kde žiji, a už se tam nikdy nevrátit. Ke světu už jsem stejně skeptický.

Dnes, je část lidí buď výjimečně spokojena (nebo to jen hrají). anebo propadají depresím, jsou tedy nespokojeni, nevidí světlo na konci tunelu, nemají naději. Tak toto tu nebylo.

Myslím, že i toto všechno mi pomohlo v tom napsat a říci o sobě co ve skutečnosti cítím, a čekat, že to všichni pochopí, to by byla iluze, vždyť jsem psal, velká část rodiny by to nepochopila, takže bylo výhodnější mlčet. A to je ta největší chyba, všichni ti, co to dělají, mají depresi jistou, a jelikož byl často i jejich život chaos, objevují se tak pochmurné myšlenky, že když to u někoho čtu, není mi z toho dobře. Ty myšlenky mívám často i já. Nejhorší na tom je, že zlo na tomto světě nejsou nemoci, nebo hlad, či smrt, ale jen a jen "člověk", ne každý, podotýkám. Lidé si navzájem škodí nejvíce, tak proto tolik nenávisti, a smutku a depresí.

nerozumiem1si

Ahoj, môj názor je taký, že nezáleží na tom, ako sme orientovaný, ale na tom či dokážeme ľúbiť toho človeka predovšetkým dušou. Nemusíš sa trápiť pre názory ostatných, niektorí jednoducho nemajú srdce na to, aby ti dokázali porozumieť. Záleží len na tom, aby si bol šťastný.

MobyDick

a_dr1a: díky, uděláme rekord, další stovku, nebo spíše "Nekonečný příběh", prostě to nikdy nekončí.

Ale vážně, ani já sám netušil, že se ten příspěvek takto rozvine, kdybych tenkrát o tom nemluvil se svými blízkými, nikdy bych to zde nenapsal, i když Kycera to vytušila, a dala mi i odkaz, někdo hold pozná, nebo správně tipne.

MobyDick

otazky: kdyby lidé více znaly historii, více by chápali. A rovněž znalosti z psychologie a biologie, ale i mytologie a náboženství jsou velmi důležité, protože tam všude jsou skryté odkazy. Takže je třeba přemýšlet nad tím proč jedné civilizaci homosexualita vadí, jiná ji toleruje, div ne preferuje, a jiná se k ní ani nevyjadřuje (neřeší to, prostě to je, a neřeší to).

Teď je důležité o tom mluvit, psát, točit filmy, ne propagovat, ale ukazovat, a hlavně ukazovat tu širokou a pestrou škálu, aby každý pochopil složitost světa. Asi je to u některých lidí předem prohrané, buď jsou omezení, vystrašení, nebo se bojí zatracení apod. Tak toto jsem už překonal, a musel překonat, teď jsem volný, a přitom zodpovědný, takže i já budu velice opatrný, doufám.

Pokud se mají lidé někde posunout-a to je často zatracuji, tak musí začít přemýšlet a cítit, ne jen sedět a konzumovat. A to se týká i gayů, ne jen gay parády, které se mi nijak nelíbí, ale spíše ukazovat tvůrčí lidi, a pomoci těm s depresemi, o kterých nikdo neví, vždyť mají často různá traumata z dětství, ani já to neměl lehké, ale někteří zažili hotové peklo. A potom, týká se to všech lidí, ne jen homosexuálů.

otazky

MobyDick, naša spoločnosť nám v tejto otázke (ako vnímať homosexualitu a otvorenú debatu o nej) neurčuje aký k nej máme zaujať postoj. Niekto si ho vyberie sám, niekto sa sám rozhodne pre "prebratie" názoru. Je to každého vec.
Tým, že hovoríš o sebe, to tak môže vyznievať. Môžeš opísať len svoje pocity a skúsenosti. Nie pocity a skúsenosti celej "skupiny". No môžu priblížiť stav. Ale aj tu platí pravidlo, žiadne generalizovanie. Pretože pevne verím, že tak ako existujú homosexuáli s podobnou skúsenosťou akú máš ty, tak existujú i takí, ktorých spoločnosť, v ktorej sa pohybujú, prijala podstatne ľahšie. Tiež nemôžme predsa posudzovať všetkých veriacich podľa toho ako sa tu niekto odprezentuje. On je jedna osoba, veriaci sú skupina osôb.
Kontroverzia vždy prináša vášne. A vášne zase názory a spôsob podania ranu na duši. S tým treba počítať a dopredu sa obrniť. ďalšími takými sú šikana, týranie a sexuálne zneužívanie detí či znásilnenie. To, že sa niekomu nepáči, že sa vyťahuje špina z rodinného prostredia, ešte neznamená, že nie je potrebné o tom hovoriť. A že ak sa o tom nehovorí, problém neexistuje. Je potrebné a aj existuje. A zatvárať pred tými vecami oči je ako ubližovať tým, ktorí niečim takým prešli. To nie je len o tom, že si stiahnem nejaké "zakázané video" z webu. Ale aj o tom, čo v tom "zakázanom videu" prežíva obeť. Svet je komplexná záležitosť, preto sa naň aj treba pozerať komplexne.